Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vprašanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Vprašanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mark
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 3:40 pm    Naslov sporočila: Vprašanje Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 11:28
Prispevkov: 68


Neki bi vprašu. A se mi splača dt smuške na servis, lani sm jih nabrusu pred začetkom sezone, smuču sm 8x, mam neki prask, vendar nč resnega, edin za težo morm nastavt ker sm se mal zredu
_________________
Teško je danas biti glup, prevelika konkurencija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

premaknil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


zakaj bi mogu it na servis težo nastavljat?
šraufncigar u roke pa mal vzmeti zategn v avtomatih

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 2:23 pm    Naslov sporočila: Re: Vprašanje Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

mark je napisal/a:
Neki bi vprašu. A se mi splača dt smuške na servis, lani sm jih nabrusu pred začetkom sezone, smuču sm 8x, mam neki prask, vendar nč resnega, edin za težo morm nastavt ker sm se mal zredu
Kante obvezno nabrusi!
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Na umetnem sneku zdržijo kante 3-5 dni pa še odvisem kako si jih zrihtal za čez poletje večina jih ne in so kante vse rjave obvezno nabrusi in inpregniraj
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2005 11:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


če smuča 8 krat na leto ni ne vem kakšn težek profesionalc, pa tud najboljših dil (ugibam) nima in iz tega sklepam, da tud preveč ne pričakuje od dil.
Sam sem v približno istem rangu smučanja in vam povem, da sm dile kupu pred 3 leti pa so mi lani še čist solidno držale. Na snegu so ble pa približno 20 krat.
Nikol nism padu k mi neb robnik držu, al pa da bi mel občutek da so robniki že na konc.
povedat hočem samo, da tak smučar (govorim na splošno) pač cilja da bi mel smučke mal dlje, če pa boš robnike brusu vsako sezono pa kmal ne boš mel kej več za brusit

brez zamere
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Smučanje je predvsem užitek ki ti ga da tovrsten šport. Primer: Kolesariš recimo tudi rad kakčen je užitek pelat se z prazno zračnico NI:::: isto je pr dilah robniki morajo biti pripravljeni da ti voziš smučko in ne ona tebe.
Glede brušenja pa to res je da robnikov hitr lahko zmanka zato moraš biti extremno previden kam peleš smučko nabrusit. Če imajo stroji avtomacki pomik in z slabim serviserjem se bo smučka lohk brusila cc 8x
Z ročnim podajanjem (spodnja ploskev še desetinko ne vzame dol) in piljenjem stranskega kota ROČNO pa lahko servisiraš smučko do 40x.
Če ti še vedno drži smučka si smučal po naravnem snegu ali pa bolj spomladi. Naj forumci povejo po kokih smučanjih je potrabno popravit robnike če smučaš po trdem asvaltu(umeten sneg)
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Po kolkih smučanjih? V veliki meri tudi odvisno od tvojega znanja in pa uporabe robnikov. Na umetnem trdem snegu po enih 4-5x, odvisno koliko si jih uporabljal (ne kolkokrat si smučal, ampak od uporabe robnikov) in pa načina smučanja. KO eni jamrajo da kanta ni ostra pa nič več ne prime, dam roko v ogenj, da če bi pravilno nastavili smučko na robnik, da bi še vedno vozili kot po tračnicah.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 11:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Ja jest govorim o smučanju!!!!! Če pa si kje ob kakšni mački na plaži pa maš kante kar za celo sezono. Včasih se je težko odločit?
Da ne nastavijo kante pravilno pol pa jamrajo sem že navajen . Enmu k sem brusu mu nikol ni prjelo. Pol sem mu pa pustu iglo in je pršu nazaj v delavnco z butelko ZDEJ si pa nabrusu me je pohvalu. Tip je pač oddrsaval in igla na ledu mu je grabla
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Hehe, looooool:) Toti pa je pravi karakter:) Se dobro da mu ni lepo zakantala:) pol bi priso pa prneso II butelki, eno se ker je letel:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 11:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem proti pogostemu brušenju. Ne zato, ker ne bi hotel imeti dobrih dil ampak ker te to 2x stane. Najprej samo brušenje, potem pa še krajšanje življenske dobe smuči. Jaz moram plačati brušenje za 4 družinske člane, nekateri od teh imamo več parov smuči. Nazadnje sem dal smuči nabrusiti lani v Giga sportu in sem se skoraj zjokal, saj mi je odnesel pol robnika, pa še so bile smuči slabo nabrušene. Zdaj jih bom nosil le še k Daretu. Jaz jih brusim 1-2x na leto. Mislim, da je prijemanje robnikov precej bolj odvisno od tega, kako jih znaš nastaviti. Če sem bil jaz priden in jeseni delal počepe, mi je robnik prijel tudi na totalnem ledu, po kakšnem daljšem prehladu ali poškodbi pa mi je oddrsoval tudi na mehkem snegu. Zdaj ko je v hribih veliko mehkega snega po moje brušenje itak ni potrebno, včeraj se mi zdi, da bi lahko robil celo z lesenim robnikom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemzi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 22:14
Prispevkov: 13
Kraj: mengeš

Če veliko smučaš ali imaš na grbi vzdrževanje smuči za komplet družino se ti splača kupiti diamantne pile za ročno brušenje robnikov. Imaš 5 diamantnih pil različnih grobosti (od 200 d0 1000) + držalo s katerim lahko uravnavaš kot brušenja. Komplet je lansko leto stal cca. 26.000,00 sit.

Cena kompleta je visoka, zato smo se zmenili z kolegi in skupaj kupili en komplet.

Drugače pa je dober, da enkrat letno obiščeš serviserja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Splok kaj ti bo diamantna pila. Ena stane cc7-9 jurjev. Pila mora biti enostransko nasekana. Kaj pa primež, likalnik, brusni papir, krtača, pleksi, masa........itd Kaj pa znanje lohk narediš več škode kot koristi pa prbiješ še kakšen gibs na nogo če pa mal drugač nabrisiš pa gips na glavo
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Marko res je kaj praviš dile niso zaston, drag šport. Ponekot imajo avtomatski pomik brušenja tle je pa haklc, poklica za ti ni ti se moraš naučiti pa se eni učijo na tvojih dilah
Lej na servisu ni treba zahtevat zalivanje ker gre pol 2x čez mašino pa kaj pol če je kakšna praska. Globoko razo če je pri kanti pa le zalit ker pride pride ocpod voda in masa odstopi oz mora serviser odrezat ob kanti 10cm in zalivat pa to ne drži dobr lohk vn pade.
Ti kr prnes bomo lepo zrihtal sam ne zadn dan ker mam kr gužvo
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2005 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Jao jest pa poznam enega ki je strokovnjak za pile in jih dobim po normalni ceni 1.200sit pa še diamantna je. Pa jest mam komlet za 37.000 pa fajn nabrus. Potem pa je treba na vsake toliko časa nabrusit še na drugi strani kjer je masa, da sta masa in robnik enako velika.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Vprašanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB