Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großeck - Speiereck

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Großeck - Speiereck « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kux
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 6:58 pm    Naslov sporočila: Großeck - Speiereck Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 0:31
Prispevkov: 99


Zdravo, nikjer še nisem zasledil nobene teme na to smučišče..imam namen in smučat na Großeck pa me zanima, če ima kdo že izkušnje s tem smučiščem in kako kaj zgleda..hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hektor
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2010 8:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:47
Prispevkov: 28
Kraj: trbovlje

Poglej tukaj
http://si.bergfex.com/grosseck-speiereck/panorama/
_________________
2009/2010- 3x Gerlitzen, 3x Trbiž, 1 x Turracher Hohe, 1x Krvavec,2x Vogel, 1x Kobla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 12:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

V soboto 16.1.2010 bi na temu smučišču, res da nimajo nekih modernih naprav (večinoma 3-sede ter 2-sede) ampak proge odlično pripravljene, tja do 12.30 ni bilo večjih kupov kljub temu da je bilo veliko ljudi. Vreme odličen zgoraj sonček -4, proti dolin na sredini nekaj megle spodaj pa seveda oblačno vendar dobra vidljivost za smučat.
Končna ocena: smučarski dan uspel odlično, edino malo razočaran nad napravami.
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kux
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 3:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 0:31
Prispevkov: 99


Zdravo, ja bi se strinjal s tabo smrkec88, sm bil tudi js na ta dan gor..kar uredu, razen naprave so nekoliko zastarele..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
donpale
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2011 1:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 1:05
Prispevkov: 16


je kaj novega? gigasport ima v soboto 17.12.2011 20? prevoz+karto.
kolker sem gledal večina prog ne deluje trenutno ampak stran ne deluje.
zanima me če to drži oz. če je kdo bil tam v teh dneh

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


http://www.bergbahnen-lungau.at/index.php/home.php
če slučajno ne deluje pa samo vpiši bergbahnen lungau v google
na mapi sem opazil progo E6c-je to nova proga ali je še vedno samo označena freeride varianta? (lani sem smučal tam in ni bilo nič teptano)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2011 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Včeraj sem se skozi Mauterndorf peljal na Obertauern in opazil, da je kabinka delovala, na parkirišču pa je bilo nekaj avtov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 11:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Danes na Großecku in Speierecku zelo vetrovno in megleno. Popoldan okoli druge ure se je za kakšno slabo uro pokazalo sonce.

Proge solidno pripravljene. Nekatere so popustile prej nekatere kasneje. Ponekod na progah še primanjkuje kar nekaj snega.


Spodnja postaja gondole iz Mauterndorfa.


Pogled proti gondoli in pripadajoči progi v dolino.


Zgornja postaja gondole.


Pogled iz Großecka proti Speierecku, ki danes ni obratoval v celoti. Sedežnica do vrha s pripadajočima progama ni obratovala.


Proga na strani Speierecka. V ozadju vrh Speierecka (2411m).


innnn pa nova pridobitev smučišča v tej sezoni. Iz St. Michaela vozi nova gondola za 8 oseb.


Proga ob dvosedežnici na Großecku.


Kjub malo slabšim vremenskim razmeram vseeno še en lep smučarski dan.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


hvala za slike uroš, misliš, da je že dovolj podlage, da bo ob naslednji pošiljki snega že mogoč freeride po spodaj označeni progi?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Ja definitivno. Še kakšnih 15-20cm snega.
Je pa danes ves dan snežilo in tudi v prihodnje pravijo padavine tako da bo freeride mogoč že kmalu
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
polh
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 11:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


Na Grossecku sicer še nisem bil, vendar sem zasledil, da je kar poznan po svojih powder terenih, upam, da se ga preveri kmalu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 12:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Ja polh - tam, kjer si označil, imaš še ogromno linij levo in desno za posmučat. Super stvar je tudi ta, ker je poleg hitra sedežnica, z nje pa imaš dober pregled nad terenom.
Aja... pa tista opcija, ko prideš na sredino proge do gondole iz Mauterndorfa je za popestritev - redek gozd in senčna lega, ki omogočata, da sneg ostane suh dlje časa
Hvala za info uros_
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2012 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

V petek, 23. 3., sva tudi midva preizkusila terene tega smučišča, ki ga do sedaj še nisva poznala. Za začetek: Grosseck - Speiereck ima zame eno samo veliko lepotno napako, in sicer ni v koroški karti. A niso mogli tega nesrečnega Lungaua priključiti Koroški, ne Salzburgu ? Saj ne da bi me bilo konec zaradi 37.5 ojra, ampak tako hecno mi je stopiti k blagajni in kupiti karto, čisto sem se odvadil (na Pohorju smučam s kartami ki jih kupim jeseni v predprodaji).

Od 'najinega' apartmaja v St. Michaelu sva do spodnje postaje vozila natančno 3 minute, na precej provizorično urejenem parkirišču z grobim šodrom je malo do devetih parkiralo morda 15 avtov. Navzgor od lanskega decembra vozi tale rumena lepotica:




Zgornja postaja ... :


... z zelo muzejsko zbirko topov, recimo niti en Lenko nima elektronike, ampak tri gumbe, taki so na Pohorju že redkost. Ampak: na Speierecku kljub temu še vedno smučajo na južnem pobočju do višine 1075 m :


Preden nadaljujem, link do plana prog: http://www.bergbahnen-lungau.at/index.php/panoramakarte.php. Smučišče ima dve dolgi dostopni žičnici z viš. razliko okoli 800m, poleg omenjene iz St. Michaela (južno pobočje) še drugo z Mauterndorfa, ki je bolj severovzhodna. Zgoraj so tri krajše fiksne sedežnice starejšega datuma, vlečnica in precej dolga odklopna štirisedežnica na 2400m visok vrh. Celotna zgornja kotanja je obrnjena proti vzhodu, z rahlimi odstopanji (SV/V/JV). Nekaj od prog na planu je 'virtualnih', čeprav ne gre za smučišče v lasti Schultza .

OK, za začetek nekaj fur po južni progi proti St. Michaelu, preden preveč spusti. Proga je za moj okus in način smučanja odlična, 'temnomodre' težavnostne stopnje, lepo zvijugana. Kakšnim ekstremnim karverjem ki rabijo vsaj 50m širine da zavijejo najbrž ne bi sedla:






Vse čestitke za perfektno stanje proge s povsem južno lego - v Badu (pa še kje) so severne proge na isti višini v slabšem stanju:










Vlečnica Stockerboden, nostalgična naprava s kratkimi sidri ki jih en stari žičko podaja, kadar se kdo prikaže na postaji (kar je bilo bolj poredko). Edina proga je hudo položna, enkrat je bilo dovolj:


Edina odklopna sedežnica na smučišču je štirisedežnica Speiereckgipfelbahn, tudi ta ima preko 500 višinskih metrov:




V nasprotju s tem kar je označeno na planu prog, je zgoraj v bistvu ena sama (res da široka) proga, ki se spodaj razcepi v dve varianti - eno levo direktno in drugo naokrog po grebenu:


S kombinacijo grebenske proge s štirisedežnice in proge v St. Michael prevoziš kar 1300 višincev. Precej me spominja na Sillian, če od šestsedežnice smučaš najprej po grebenu in nato v dolino, še lega je enaka (najprej V, nato J):


Grebenska proga pripelje mimo zgornje postaje dvosedežnice Trogalm, ki pa nima lastnih prog - vse se dajo presmučati z uporabo štirisedežnice:


Kratka trisedežnica Sonnenalm pelje na desno stran smučišča, ima pa (poleg manj zanimive modre) še zelo lepo, široko rdečo progo, ki je bila še opoldne praktično nezvožena:




Zgornja postaja kabinke iz Mauterndorfa in ena od prehranjevalnic:




Proga v Mauterndorf je povsem drugačna kot ona v St. Michael: krajšemu položnemu odseku sledi široka, strma 'temnordeča' proga z odličnim snegom zaradi bolj senčne lege. Samo fotogenična ravno ni, pa še oblak se je usedel pred sonce, zato je bolj malo fotk:




Žičnica, stara 12 let, je opremljena z (za moj okus) ponesrečenimi okroglimi kabinami s klopjo 'v krog' in brez nosilcev za smuči, pomanjšana verzija Millenium - Expressa brez stojišč. Ampak 8 odraslih + smuči tu not nikoli ne spraviš ...


Še trisedežnica Grosseck II (BTW, Grosseck I je bila enosedežnica ki je peljala iz doline do gradnje kabinke iz Mauterndorfa), lepa strma proga, žal še vedno oblak pred soncem:




Za konec še malo na štirisedežnico:


Sneg še vedno dober:


Pa še en pogled na novo rumeno lepotico. Proga na južno stran je malo čez štiri seveda bila že precej pomladanska, ampak še vedno je šlo brez težav. Glede na južno lego pobočja so smučišče speljali zelo posrečeno, ves čas vijuga, tako da je vsaj ena stran proge zasenčena z drevesi - sploh ni bilo slabo:


Dvanajst minut čez štiri sem resno razmišljal, ali bi šel še enkrat (kabinka dela do 16:15) in tako naredil 13000 višincev, pa sem se zadovoljil z nekaj čez 12000 .

Pod črto: zelo simpatično manjše smučišče, toplo priporočam ljubiteljem dolgih, razgibanih prog, malo manj tistim ki želijo široka in strma pobočja. Zdi se mi tudi, da delajo vse prav - res je še nekaj starih žičnic, ampak samo na kratkih trasah, kjer ne motijo. Vse tri dolge naprave (obe kabinki in štirisedežnica) so moderne. Res so topovi stari, ampak glavno da so v dveh velikih zajetjih imeli dovolj vode. Okolica spodnje postaje je še zelo špartanska, nič čudnega, če pa so decembra še gradili. Postaja, WC, za silo urejen parkplac, to je to. Nobene gastronomije, izposojevalnice, trgovine in kaj še danes vse spada v spodnje postaje novih kabinskih žičnic. Pričakujem da bodo tudi to lepotno napako kmalu izboljšali.
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polh
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2012 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 3:52
Prispevkov: 280


miki, potem, ko sem prebral, da se mudiš v dolini Lungau, sem kar nekako pričakoval, da boš obiskal Grosseck, čeprav ga ni v koroški karti, k mojim pričakovanjem je pripomogla tudi tvoja opisana, sicer rahlo ojačana, 'ljubezen' do Katschija...kakorkoli, hvala za slike
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 12:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


Včeraj prelep smučarski dan na Grosseck-Speierecku. Cel dan je bilo sončno. Temperatura zjutraj v dolini -4° Celzija, na vrhu okoli minus osem stopinj. Čez dan se je v dolini ogrelo na 6 stopinj, zgoraj pa je ostalo pod minusom. Na vrhu je prejšnji dan zapadlo približno 10 cm snega, količina pa se je proti dnu smučišča enakomerno zmanjševala. V Mauterndorfu je bilo nekaj novega snega že zjutraj le še v senci. Proge so bile izvrstne. Prav vse so zdržale do dvanajstih, večina pa ves dan. Ojužil se je le spodnji del proge v Mauterndorf in pa proge na prisojnih straneh, ki pa jih ni veliko. Prevladujejo namreč proge obrnjene proti vzhodu. Zaprta je bila edino proga ob novi gondoli iz Svetega Mihaela, ki je bila ob mikijevem obisku pred 14 dnevi še odprta - gre vendarle za progo na prisojni strani in relativno nizki nadmorski višini. Jo bo pač drugo leto potrebno priti preizkusiti! Sicer snega prav nikjer drugod na smučišču še ne primanjkuje. Gneče ni bilo, saj se ni čakalo na nobeni napravi. Posebej področje Grossecka je bilo praktično prazno, proga iz vrha v dolino do Mauterndorfa se je prav prilegla - gre za zelo zanimivo, rdečo progo, ki me je zelo pozitivno presenetila - ob tako majhnem obisku mi je bila še gondola okroglega tipa Rondo 8 všeč, kljub temu, da jih sicer tudi jaz ne maram preveč. Nekoliko več ljudi je bilo na višjem Speierecku, toda tudi tu se ni čakalo. V tem delu smučišča je bilo dobro pripravljena tudi črna proga, ena od dveh prog na katere se odcepi glavna proga s Speierecka približno na sredi. Če potegnem črto, zelo dobro srednje veliko smučišče, prepričala me je tudi količina snega, ki ga na Katschberg-Ainecku že pošteno primanjkuje, pa ta leži le na drugi strani doline. Tudi po mojem mnenju delajo praktično vse prav. Trisedi me ne motita, saj sta kratki.

Z novo gondolo proti zasneženemu vrhu


Proga ob štirisedi na Speireck


Spodnja postaja Ronda 8


Prazna proga pod trisedo na Grosseck


Na trisedi proti vrhu Grossecka


Vrh Grossecka


Gondola Rondo 8 in zeleni Lungau v ozadju


Speiereck


Aineck v ozadju


Štiriseda na Speiereck


Še ena klasična s Speierecka


Črna proga s štirisede


Na črni progi


Letos pa še uredijo parkirišče in druge malenkosti na spodnji postaji v Svetem Mihaelu in to bo to


Miki, še to me zanima, kje bi lahko dobil podatke o svojih višincih? Imam kodo karte, pa Grossecka ni na skilinu
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großeck - Speiereck
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB