Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Snežni top (izdelava)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 51, 52, 53  Naslednja
 Snežni top (izdelava) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2009 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


To je vrjetno tista ki manj razprši, ker sem ti dve poslal in ena razprši pod večjim kotom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2009 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Jaz sem se letos lotil novega projekta in sicer Combo gun-a. Za delovanje rabi visokotlačni čistilec (Karcher) in kompresor. Imel bo 4 Teejet šobe, in sicer 3 visokotlačne in enega nukleatorja (pravtako visokotlačna.

Teejet šobe so velikosti:

-4002
-4002
-4003
-4006 (nukleator)

Danes sem bil v Merkurju in kupil vse razen ventilov (nekaj denarja sem doma pozabil ). Imam tudi slike na hitro sestavljenega Combota brez ventilov. Šobe, ki sem jih naročil iz amerike so velikosti 1/4, na slikah se vidijo tudi reducirke iz 3/8 na 1/4.





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2009 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem kupil ventile in preostale dele ter sestavil svoj snežni top. Imam tudi slike, edino, na kar še čakam, so šobe iz Amerike. Potem pa mrzli dnevi in sneg!









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 28, 2009 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem naredil test, če vzdrži visokotlačna cev pritisk 120 BAR. Vzdržala ga je, vendar je po parih sekundah padla dol s konektorja. Imam tdi video na Youtubu, posnet sicer z mobitelom:

http://www.youtube.com/watch?v=aiKSOnY_x-o

Naredil sem tudi nekaj drugih sprememb - priključek za zrak sem obrnil navzdol in sicer tako, da sem med T razdelilcem dal eno koleno in nato spodaj ventil ter konektor. 2 ventila sta bila obrnjena navzdol, to sem danes popravil, saj v nasprotnem primeru kasneje ne bi mogel nikamor pričvrstiti snežnega topa. Imam tudi nekaj slik:

Konektor obrnjen navzdol:



Ventli obrnjeni vsi navzgor:



In moja "vojska" , pripravljena na novo sezono (tee gun je obnovljen, rastavljen, očiščen od znotraj in ponovno zatesnjen) :

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 8:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem prejel šobe iz Amerike. Zelo presenečen sem glede hitrosti dobave! Potem sem šel na Hidro, firmo ki se ukvarja z gibljivimi cevmi in hidravljičnimi sistemi. Zgleda da sem res srečneš, saj so mi podarili 4m hidravljične cevi, ki vzdrži do 1600 BAR. Plačal sem edino 2 konektorja, enega za priključek Karcherja in na eni strani priklop s fitingom direktno na top. Skupaj sem plačal 15 ? (torej samo konektorje). Bolj v večeru sem opravil test snežnega topa. Na videu je obratovanje s šobo 4003. Pred tem sem naredil test tudi z šobama 4002. Kljub dvema šobama je zelo dobro razpršilo, ampak je za bolj hladne dneve. Nisem preizkusil nukleatorja, saj se mi ni dalo pripravljati kompresorja ko se je že pripravljala tema. Zelo presenečen sem nad dometom, saj kaplice letijo res zeloo daleč in ni nobenega "early fallaut-a". Res sem zelo zadovoljen in komaj čakam na hladne dneve!

Tukaj sta dva videa, posneta že bolj proti večeru, tako da je kvaliteta slaba, pa vednar se vidi.

http://www.youtube.com/watch?v=1tNCsYy9wIE

http://www.youtube.com/watch?v=hObZvLP7X18
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 12, 2009 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem naredil test tudi z nukleatorsko šobo. Pritisk je pri polno odprtem ventilu za zrak bil 6 BAR. Res je, da je kot razpršitve nukleatorske šobe premajhen, ampak z prijateljem Filipom sva se že zmenila za nakup njegove šobe, ki ima kot razpšitve 80°. Obratovanje z 4003 šobo, na enem videu dodam tudi 4002 šobo. Imam 5 posnetkov, dodal bom zaenkrat 2, ker je računalnik v k****.

Videa:

http://www.youtube.com/watch?v=XcAbK1CoH70

http://www.youtube.com/watch?v=8YZTt9SGkGA

In še slike:























P.S.:Slike so zdaj urejene
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem naredil stojalo iz lesa za moj Combo gun. Posnel sem nekaj slik, pa tudi video, ki ga bom uploadal kasneje. Tukaj so slike obratovanja z eno 4003 šobo in kasneje tudi z 4003 v kombinaciji s 4002.











Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3126


Zmrzovalo ti bo vse skupaj, šobe so preblizu lesa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 3:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Ti zagotavljam da ne bo zmrzovalo. Poleg tega pa topa nisem dovolj dobro zatesnil, zato gre jutri ali pujutrišnjem v delavnico kjer bom navil veliko traka na navoj da ne bo nič več puščalo. Šobe niso preblizu lesa. kot razprištve imajo 40° zato leti zelo daleč in les ni bil niti malo moker. To dokazuje, da če ni vetra v nasprotno smer (drugače pač obrnem top če piha proti šobam) ne more nič smrzovati. Kasneje bom naložil tudi video Vrjemi mi, pazim na vse, zato da bo že prvo obratovanje uspešno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Še video današnjega testa z novim stojalom:

http://www.youtube.com/watch?v=_X47q8uJOiI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 12:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Sem probal delat sneg včeraj, na začetku je blo - 1,5°C, na koncu + 0,5 ° (na letališču pa 3°). Torej, dobil sem nekaj malega ledu v mešanici s snegom po travi, je pa bilo res malo, ker sem top moral usmeriti v zrak da je utegnilo zmrzniti.

Slike:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2010 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Tako, zunaj je minus, temperatura bo še jutri čez dan strmo padala, tako da bom najverjetneje s svojim Combo gun - om zasneževal kar ves dan. Slike seveda pridejo, kot vedno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2010 1:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes sem delal sneg in uspelo mi je. Začel sem pri - 3,5° ob 9.30, končal pri + 1,5° on 11.00. Zaradi nizke vlage je sneg letel tudi pri plusu! Torej, naredil sem kar nekaj snega glede na to da je prvič in za tako kratek čas. Bil je zelo suh sneg, edino pod topom je bilo nekaj mokrega snega zaradi močnega vetra (na slikah boste videli kam je nesel sneg).

Tukaj pa so slike:









Moje uporabniško ime :





Komentarji vsekakor zaželjeni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2010 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Lepo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2010 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

vsaka ti čast da se ti da tko. Torej nikol ti ne zamrzne? Dej mi mal napisat kake imaš pritiske
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 51, 52, 53  Naslednja Stran 47 od 53

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Snežni top (izdelava)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB