Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trevalli

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Trevalli « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dame
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2009 8:51 pm    Naslov sporočila: Trevalli Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:46
Prispevkov: 10


Pozdravljeni ljubitelji belih strmin,

Zanimajo me vaše izkušnje z smučarskim središčem Trevalli (Falcada in Paso San Pellegrino). Predvsem bom hvaležen za kakšen uporaben nasvet za prenočišče. Kakšen link dobrega apartmaja blizu smučišča bo dobrodošel.

Najlepša hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Jaz sem smučal po en dan na San pelegrinu in v Moeni. Mi že takrat ni bilo jasno, od kje jim ime Tre valli. Jaz sem videl namreč samo eno smučišče na prelazu, ki se sicer res spusti na eni strani do Falcadeja in še eno manjše smučišče (Moena) na enem drugem hribu. Moene se ne spomnim, ker očitno ni bila ravno pretresljiva, San Pelegrino pa je kar solidno smučišče s kar nekaj prog za (pod) povprečne smučarje. Kakšnih posebno dolgih prog ni, razen one do Falcadeja, ki pa je ob mojem obisku bila precej zdelana in južna. Ponekod je tudi zelo ozka.

Za prenočišča se zgoraj ne spomnim kaj konkretnega. Falcade ima več prenočišč. Je globoko v dolini, ampak večji del vzpona premagajo žičnice. Moena z okolico je vsaj zame mnogo lepša, a do prelaza je kar daleč. Imaš pa relativno blizu do Sella Ronde.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dame
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 2:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:46
Prispevkov: 10


Hvala,

V bistvu iščem smučišče za letošno smučanje. Dve leti smo bili na področju sella ronde (Val di Fasa in Val Gardena). Vse je blo super, samo te možnost povezave na druga smučišča potegne, potem pa preživiš večinoma časa na povezovalnih vlečnicah in progah.

Tko, da iščemo eno smučišče predvsem s širokimi progami primerne za karving. Veliko dobrega sem slišal za Livigno, sam je malo daleč. Cortina in Kromplaz odpade, sta dosti mondena pa precenjena. Tko, da v dolomitih ne ostane več veliko, zaenkrat mi je Tre Valli še najbližje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomaž
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2009 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 9:54
Prispevkov: 221
Kraj: moste

Civetta pa ne pride v poštev?
_________________
,Sezona 2010/11, 6 dni na snegu!!Dolomiti so res zakon!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dame
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 8:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:46
Prispevkov: 10


Tudi Civetta je zanimiva.

Tomaž si že bil tam ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 9:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


jst sem bil v civeti. luštno smučišče. proge za vse okuse...meni je bilo všeč.

@dame: tud jaz sem imel včasih takšno mnenje za kronplatz...dokler nisem šel tja smučat. potem sem bil navdušen. super proge...žičnice bolše že ne bi mogle biti, proge zmeraj zrihtane, pa še blizu je. tud cenovno se da apartmaje dobiti poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 10:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Vsakega smučišča (tudi Kronplatza) po nekajkratnem obisku, se naješ. Sem pred leti enkrat naletel na t.i. "hrvaški teden" in je bila gužva nenormalna, pa še precej nevarno je postalo na progah....tako da sem rekel, da me Kronplatz nekaj let ne vidi več....proge in naprave so pa vedno OK, tu pa ni kaj prigovarjat....Civetta zna bit zanimiva za kak dopust cca-2-4 dni...kaj več pa, vsaj po mojem mennju, tam nimaš za delat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


to je res. ampak takih 'terminov' se jaz zmeraj izogibam. kamorkoli že grem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 11:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ma enostavno nisem vedel, da imajo počitnice, sicer sem bil v Alta Badii, pa sem rekel, da gremo ob povratku domov še pogledat na Kronplatz (bilo je v začetku januarja)....skratka velika napaka...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 1:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi na Civetti sem bil jaz samo en dan, pa sem brez problema presmučal celo smučišče, boljše proge seveda večkrat. Tako da veš, kakšna je dimenzija tega smučišča. Proge v glavnem na Civetti niso ravno široke (razen ene super proge na vrhnji sedežnici Fertazza), nekatere sedežnice so blazno počasne in dolge. Če že moram primerjati, se mi zdi Kronplatz boljši. (razen tega, da moraš stalno snemati smuči), ne vem pa od kje ti ideja, da je to neko ful mondeno smučišče. Mondena so tista smučišča, ki imajo zraven mondena mesta, polna Rusov, smučišča pa so manj pomembna. Kronplatz pa je samo eno najbolj urejenih smučišč in ni v ničemer monden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 4:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


bil sem na vecini smucisc v Dolomitisuperski skupini, tako da lahko malo objektivno govorim o tem. Ok, v Civetti nisem bil, ampak poznam p aveliko ljudi, ki so tam bili, pa so eni navduseni, drugi manj. Glede na plan prog lahko sklepam, da je za 20% manjse kot Tre Valli.
Kar se tice uzivaskega carvinga je zame se vedno najbolje Val Gardena (Val di Fassa) s Passo Sella ter z Alpe di Siusi. Tam se tega ne mores kar tako najest. Pa se guzve ni nikakrsne v primerjavi s Kronplatzom. Kronplatz je tudi superza carvat, ampak v istem terminu januarja sem bil 2 leti zaporedoma v Val Gardeni, potem pa naslednje leto na Kronplatzu, pa je guzva nenormalna na Kronplatzu v primerjavi z Val Gardeno. Tako da te je se na tistih sirokih progah strah, kdaj dobis koga v hrbet al pa iz strani, al pa da ti koga nagazis...
Tre Valli mi je bil tudi vsec, ampak je pac manjsi in malo bolj "italjanski" kot prejsnja dva. Proge na Passo San Pellegrino so lepe, niso ne vem kako dolge, razen ce gres iz Col Margerite na passo. So pa dobre proge (za tiste na easy in tiste na full) na Alpe di Lusia (nad Moeno), ki spadajo v isto karto Tre Valli.
Ce te zanimajo da probas razlicna smucisca potem s tre Valli ne bos falil. Mis smo takrat apartmaje rezervirali v Falcadah (ne v Cavioli) preko http://www.dolomitissime.it/.

Upam, da ti kaj pomaga. Lp
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dame
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:46
Prispevkov: 10


Hvala vsem.

Ocena vsakega smučišča je dosti subjektivna, enim je všeč, drugim ne. Odvisna je od želja, trenutnega počutja, vremena, družbe,....

Tudi meni so bile Alpe di Siusi blazno všeč. Je pa res, da smo tu preživeli edin sončni dan lanskega tedenskega smučenja v dolomitih:)

Letos torej Tre Valli, pa bomo vidl.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2009 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


Trevalli je kar nekako odmaknjen od vsega, ne tako odmevno in je posledično tudi ljudi manj, gužve praktično ni.

Prvič sem bil ene 5 let nazaj z družino enkrat februarjua, v zadnjih treh letih pa hodil tja na otvoritve, bi rekel da je tudi finančno malenkost ugodnejše od ostalih središč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dame
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 10, 2009 3:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:46
Prispevkov: 10


SeekK je napisal/a:
Trevalli je kar nekako odmaknjen od vsega, ne tako odmevno in je posledično tudi ljudi manj, gužve praktično ni.

Prvič sem bil ene 5 let nazaj z družino enkrat februarjua, v zadnjih treh letih pa hodil tja na otvoritve, bi rekel da je tudi finančno malenkost ugodnejše od ostalih središč.


Predvidevam, da ti je smučišče OK., ker se vračaš ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SeekK
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2009 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 14:21
Prispevkov: 51


Ni neko smučišče presežkov, samo se mi dopade ja. Tud obnavlajo zadeve, v lanskem letu so naredili nova jajca v Moeni, kjer te zdaj potegne prav od podna do čistega vrha. V Moeno se vsekakor splača it pogledat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Trevalli
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB