Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Visoke Tatre

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Visoke Tatre « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 12:02 pm    Naslov sporočila: Visoke Tatre Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Med prazniki sem Od 24.12 do 27.12 preživel v Tatrah. Smučišče pod Lomnickim ščitom, katerega sem se najbolj veselil, ni obratovalo, zato sem enkrat smučal na Štrbskem plesu enkrat pa v Bachledovi dolini. Vreme je bilo spremenljivo, od jasnine do sneženja čez dan, snežilo pa je tudi vsak večer razen zadnjega.
25.12 - Štrbske pleso



Delale so vse žičnice, razen tiste označene s črko B, sem pa smučal bolj ali manj na štirisedežnici (A), s katere so dostopne vse proge. Nažalost se žičnice prenizko in se gozdovi hitro začnejo, tako da se je nekaj celca dalo naužiti samo na zgornjem delu Soliska z vijuganjem med rušjem, ampak ta je bil pa res odličen, pravi pršič




pogled nazaj na Solisko, med rušjem se da najti tudi pršič:


Vožnja s štirisedežnico:


26. 12 sem smučal v Bachledovi dolini. Razen zasneževanja izgleda, kot bi se čas ustavil. Imajo eno trosedežnico in nekaj vlečnic, smučišče je malo podobno Staremu vrhu pred menjavo sedežnice.



Smučišče me je pozitivno presenetilo, sploh proge pri vlečnioci H130 so zelo dobre. F12 na žalost ni delala.



pogled na kratke vlečnice na drugi strani:




Zaprta rdeča progo ob vlečnici H130, a vseeno prevozna:


Črna proga ob vlečnici:





Tatranska lomnica na žalost ni obratovala. Žačeli naj bi včeraj. Mi je žal, saj proga z vrha Lomnickega sedla do doline izgleda zelo zanimivo.
Btw. mapa je stara, zdaj so na Čučoriedkah (pri vmesni postaji Štart na kabinki zgradili štirisedežnico in zasneževanje)
http://www.slovakia.travel/data/Resources/Upload/Images/SportAAktivnaDovolenka/SportoveArealyAZariadenia/LyziarskeStrediska/Tatranska_Lomnica_nahlad.jpg

Pogled na še zaprto smučišče, lomnicki ščit je za macesni:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
humdrum
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 1:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Sem 2 leta nazaj smučal na Slovaškem, no nisem tako ljubil Smučišče Štrbskee Pleso.... No je kakorkoli ok

Meni najbolljši smučišči sta bili Sm. Jasnaa in Sm. Donovaly/Novaa Holja.

Na žalost letos je zelo malo naravnega snega, no večinoma prog so dobro umele zasnežovale.

Nisem nikoli smučal na Bachledovi, no od zemljevida mi se zdi zelo fajn, ko je celo odprta
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 5:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Samo da je Jasna v Niskih Tatrah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 5:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Tudi Donovaly je v Nizkih T.

Eno vprašanje: sem videl, da je vlečnica Chopok bila odprta.

To pomeni, da je bila povezava med severom in jugom tudi mogoča????

Ko jaz sem bil gor, povezava ni bila...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 1:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

včasih je bila z dvema starima sedama, zdaj pa pomoje ni več, z juga je sicer vlečnica do vrha ali precej blizu temu s severa pa pomoje ne (edino če so kaj novega naredili)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2009 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Baltič, v Štrbskem Plesu in Tatranski Lomnici sem bil pred 11-timi leti. Sodeč na današnje razmere, se je kar precej spremenilo. Največja grozljivka , ki se je spomnim, je ta, da je bilo na smučišču vse kar leze in gre, se pravi sani, tovornjaški šlauhi, naroda, ki ni imel pojma o smučariji in še in še...huda gužva na vsakem koraku...zastarela infrastruktura. So pa vtis naredili res prijazni in dobri ljudje, ki živijo v teh krajih, čeprav smo zaradi napačnega parkiranja imeli kratek stik s policaji, ampak se je dalo pobarantati. Cene v trgovinah in hotelih - smešno nizke, cene smučarskih kart - drage, dražje kot pri nas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 3:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Odgovor je tu:

STREDISKÁ CHOPOK SEVER A CHOPOK JUH PREPOJENÉ!!!

V JASNEJ sa svetové strany zbláznili...... príďte na SEVER a lyžujte aj na JUHU ))


Najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku na SEVERNEJ aj JUŽNEJ strane CHOPKA!!!

(prepojovacie vleky v prevádzke od 1.1. za vhodných poveternostných podmienok



Lansko leto so končali gradit zadnjo malo vlečnico, ki zdaj končno poveza Hopok sever in jug.

Upam da bo še smučal tam zdaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2009 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Kako pa je kaj s kartami. Ali obstajajo enotne za oba dela. Ko sem bil jaz nazadnje tam, sploh ni bilo dnevnih kart, ampak si moral kupovati točkovne. Pa še to so bile skoraj za vsako žičnico druge. Če se prav spomnim, je bilo za enih 6 žičnic 3 različne karte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2009 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Sem skoraj prepričan, da potrebuješ 2 karti za obe strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pelican
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 06, 2009 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2008 8:00
Prispevkov: 61


Ali kdo priporoča kak objekt v Tatrah blizu smučišča?
Katero smučišče je sploh večje ali glavno, kamor bi se splačalo iti?
Mi bi šli tja za en teden v novoletnem času...
_________________
Sezona 2009/10 > 1x Nassfeld, 2x Stari Vrh, 7x Dolomiti

Sezona 2010/2011 - 2x Krvavec, 1xKranjska Gora, 1xNassfeld, 3xStari vrh, 4xIschgl, 1xGerlitzen

Sezona 2011/2012 - 1x Mölltal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 06, 2009 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Če greste smučat zaradi smučanja, potem v Tatre ne hodi. Če pa greste tja spoznavat še kaj drugega (kulinarika, ženske, itd. ), potem priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Visoke Tatre
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB