Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » SMUKA ZA VIKEND 10-13.4.09

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 SMUKA ZA VIKEND 10-13.4.09 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
neva
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 7:43 am    Naslov sporočila: SMUKA ZA VIKEND 10-13.4.09 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Apr 2009 7:27
Prispevkov: 4


Pozdravljeni,

prosila bi vas za nasvet - kam iti smučat ta vikend? Malo sem gledala temperature v Nassfeldu, Moeltalu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
facko
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Sep 2008 8:25
Prispevkov: 42
Kraj: LJ

In kaj pravijo temperature na Mokrinah? Na 1500m n.m.?
odgovor: +++

Bi prej priporočal Moelltal ker je precej višje (do 3122m) in sonce (še) nima takšne moči. En nasvet: za temperature in vreme (aktualno !) pogledaš na http://wetter.orf.at/bwx?tmp=9159 Sonnblick, ki je od Moelltala oddaljen ... takole na oko ... nekaj km ... in je vreme precej podobno ...
Se pa v treh dneh prej naveličaš Moelltal-a kot pa Mokrin ...
_________________
Sezona 09/10: 1x nov družinski član ))
Sezona 10/11: 3 ure na smučeh ((
Sezona 11/12: 1xStVr; ni slabo :-))
Sezona 12/13: 15 ur na smučeh. Situacija se izboljšuje ...
Sezona 13/14: plan = 1 teden v KrGori; realizacija = 2uri na smučeh
Sezona 15/16: ne vem
Sezona 16/17: pozabil
Sezona 17/18: 1x
Sezona 18/19: nič
Sezona 19/20: 1x Višarje. Juhuhuuuuu
Sezona 20/21: samo preveril smučarsko opremo
Sezona PCT: bomo videli ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Nassfeld je kar se mene tice za letos zgodovina. V nedeljo sem bil zadnjic gor in je bilo krepko pretoplo. Sicer sem imel sreco, da je bilo zelo malo ljudi, tako da se kupi niso naredili prehitro, ampak to, da sem smucal zgolj po eni ali dveh progah (ostale so bile bolj kot ne premehke in polne kupov ze okoli 11:00) mu ni bilo ravno v plus.
Je pa res, da ne mores realno pricakovati kaj boljsega, ce je ze zjutraj temperatura v plusu. Je pa se vedno moznost, da se ohladi, potem bi bilo pa super
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borutz
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


Kaj pa Sella Nevea te dni?
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
polde
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Pojdi v Dolomite!

smučal tam prejšnji vikend --> malo ljudi, odlično pripravljene proge, snega povsod še več kot dovolj, proge zdržale do 12 - 13 ure. Tudi kasneje so bile samo mehke, ne pa kucljaste. Če skočiš na Marmolado boš v zgornjem delu našel tudi zimske razmere
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neva
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 2:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Apr 2009 7:27
Prispevkov: 4


V Sella N. pa nisem še nikol bla... so bl vlečnice? K to mi ni kul.
_________________
1x Stari vrh,1x Krvavec, 2x Turracher Hohe, 3x Kranjska Gora, 6x Dolomiti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neva
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 2:47 pm    Naslov sporočila: DOLOMITI Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Apr 2009 7:27
Prispevkov: 4


tam sm bla februarja en teden, smo mel pod Marmolado apartma in karto Dolomiti super ski, tko da je blo res super. mal me skrbi, zaradi povezav med dolinami, ker ne glede na to, da je Marmolada odlična, se mi ne da voziti tolk daleč samo za "nekaj" prog. . . bom pa pogledala, kako kej kaže tam s snegom in temperaturami...
_________________
1x Stari vrh,1x Krvavec, 2x Turracher Hohe, 3x Kranjska Gora, 6x Dolomiti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo02
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


Sella Nevea je bolj primerna za enodnevno smuko, saj je "konkretna" samo proga ob gondoli. proga je razcepljena na dva kraka (eden je v bistvu smuk proga za tekme evr. pokala) dolga več kot 2km, višinska razlika približno 750m. nasmučaš pa se res "do mehkega", midva sva bla enkrat letos, pa sva naredila pribl. 15km višinca!

p.s. ker je S. Nevea v bistvu severno pobočje Kanina, so bile še pred tremi tedni tam prave zimske razmere (v Bovcu pa pomlad), zato zna bit smuka še fajn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borutz
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 18:45
Prispevkov: 97


prepričal si me da grem jutri probat. Kakšne pa so tam proge?
_________________
41xCerkno, 3xKrvavec, 1x Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
damo02
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2009 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 17:54
Prispevkov: 77


Poglej si na forumu pod temo Sella Nevea - slikce in krajše poročilo izpred treh tednov. če še enkrat ponovim: bistvo sta progi ob novi gondoli, ki se med seboj 2krat sekata. Leva - Agonistica - je uradna smuk proga in je kar "konkretna" (strmina, prelomnica, strmina, prelomnica...), desna - Turistica - je pa malo bolj položna in zato tudi malo daljša. Ob zgornji postaji gondole je še ena krajša dvoseda, v dolini pa sta dve krajši vlečni. Na drugem hribu je še FIS proga za slalom, ampak se žal ne povezuje z ostalim delom smučišča...

če slučajno greš - prosim za poročilo, midva bi tudi letos še kdaj šla!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2009 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Še nasvet z moje strani: ker očitno nisi vezana na koroška smučišča, bi priporočal Kaprun. Na Alpinforumu je kar nekaj novejših poročil s tega smučišča in vsi kar prekipevajo od navdušenja - celo prejšnji vikend, ko sem se jaz na Osojščici skoraj prilepil na progo , so bile proge nad 2500 metri menda fenomenalne - imajo zadostno višino in pravo (severno) lego. Smučišče pa je ravno primerno za 2 dni.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neva
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Apr 2009 7:27
Prispevkov: 4


hvala za ideje... na koncu sva šla na Mölltaler Gletscher... 6seda na vrhu super, ker je bla res trda proga, dol na 2400m pa milo rečeno...voda. za dva dni sredi aprila je blo kr u redu
_________________
1x Stari vrh,1x Krvavec, 2x Turracher Hohe, 3x Kranjska Gora, 6x Dolomiti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » SMUKA ZA VIKEND 10-13.4.09
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB