Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal 17.1 - 24.1

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Zillertal 17.1 - 24.1 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 8:38 pm    Naslov sporočila: Zillertal 17.1 - 24.1 Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Letošnji smučarski dopust je za mano, tako da nekaj slik in komentarjev.

Preživel sem ga v Zillertalu, v kraju Mayrhofen. Krej leži na 680m višine in ima kar dobro osrednjo lego, tako da se da dostopati do vcseh smučišč. Z vremenom nisem imel veliko sreče, v nedeljo in ponedeljek je bilo delno oblačno, torek in sredo snežilo, v četrtek perfektno vreme in razmere, v petak pa veter, zaradi katerega so zapirali naprave. Nasmučal bi se lahko več a sem imel probleme z rosenjem očal (če sem čez korekcijska dal smučarska, se je vse zarosilo, brez smučarskih pa nisem dobr videl zarad vetra in snega) in sem tadva dneva smučal po nekako 2 uri, enako ko v petek, ko so začeli zapirati naprave zaradi vetra.


Od ponedeljka slik nimam, sem pa smučal na Penknu, vreme delno do pretežno oblačno. Penkenski del je bil kar dobro zasnežen, na Rastkoglu, kjer ni zasneževanja, pa so se pojavilo določeno kamenje.

V Torek sem šel zjutraj na Hintertux, ker je bilo za naslednje dni napovedano slabo vreme. Pametneje bi bilo sicer ostati na Penknu, ker je na Hintertuxu močno pihalo in se se čez pogosto pripodili oblaki in zakrili smučišče. Zato sem se po par urah spokal na skibus do Lanersbacha in da končal na Penknu.



Troseda na Schlageis gletscher, tu je bilo zatišje pred vetrom in zato prijetna smuka

megla in močen veter na Hintertuxu





"skiroute" s Tuxa
[img]
http://www.shrani.si/t/3W/rj/IaGUE37/1/img1538.jpg[/img]

na Rastkoglu in penknu je bilo boljše, sem kar bžaloval da sem rinil na ledenik
[img]
http://www.shrani.si/t/5/Gu/40qgjQWY/img1540.jpg[/img]




V torek in sredo sneg, proge razrite, neurejene, izven prog pa se kljub novemu snegu ni dalo vozit zaradi slabe vidljivosti. Dve sliki, mislim da z Ahorna s torka, je bilo pa obadva dneva nekako tako.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Evo, da predstavim še četrtek, ki je bil z vseh dni daleč najbolši. ogromno novega snega (od oka med 50 in 100 cm), sončno vreme, brez vetra. Da si odledam še druga smučišča sem šel na Zillertal arena. Začel sem v zell am Ziller in smučal vse do Gerlosa. Smučišče mi je bolj všeč od Zillertal 3000, z Hochzillertal pa ga nemorem primerjat, saj je bil moj obisk tam kratek. Temperature okoli nule. še slike:

pogled ob prihodu:




Dva dneva sneženja s bolj malo smučanja sta se dolno povrnila s takim pogledom




moja špura (po sredini slike, najbolj leva is teh, ki se spodaj združijo)



Krimml express, odklopna sedežnica, ki gre čez hrib podobno kot Prevala na Kaninu



proti Gerlosu
[img]
http://www.shrani.si/t/2D/bg/2mhG0Jg1/img1571.jpg[/img]

helikopter



Tudi tu se je našlo nekaj še ne preveč zvoženega celca



no comment


smučišča nad Gerlosom na drugi strani. Tukaj je ura okoli treh in se bo začela dirka nazaj. Na Krimml expresu sem ujel predzadnji sedež




Sledi vrnitev nazaj v Zell, zraven še nekaj zamudnikov




Naslednji dan sem sicer kar zgodaj ustal (prejšnje dneve mi ni ratalo biti na smučah pred 11 ) in se odpravil na Penkenbahn, ki pa ni delala zaradi vetra, zato sem se ob tej priložnosti odločil za Hochzillertal, v upanju da bo malo bolše nižje po dolini. Seveda je bila to zmota in smučal sem spet samo okoli 2 uri, saj so začeli zapirati žičnice, povezava do Hochfugna ni delala. Smučanje je oviral močen veter, žičnice so zato vozile počasi in se vmes ustavljale ob sunkih









vidi se kako veter raznaša sneg okoli in nemočne smučarje










Proga v dolina, kar dobra, a sem na njej doživel dvajsetminutni zastoj. Na progi je bila nesreča, zato so jo reševalci zaprli (prijetno presenčen nad obiskovalci, ki niso skušali iti mimo mesta nesreče - nekateri edino čez gozd - in niso ovirali reševalcev pri delu), pristal je tudi helikopter in sicer v na gozdni progi ko se ta malo razširi. na zadnji sliki vidna gužva, ki je nastala, ko so spustili folk, ki se je nabral





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Zillertal 17.1 - 24.1
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB