Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mokrine 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 9:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@urqlle, na sedežnici, o kateri ti govoriš, Sonnleitn, me je vedno malo strah, da se bo kaj nepričakovanega zgodilo, sploh, ker so že imeli fino nesrečo pred 17 leti na 4sedi Trögl.
Tudi meni se je nekaj podobnega zgodilo pred leti na tej isti sedežnici - fina prpa. Nič kaj preveč sigurno mi ne deluje , razlog nesreče (1992) je bil pa zelo podoben temu, kar si napisal.
Jaz sicer o nesreči vem samo toliko, kar se bral in od prijateljev, ki so takrat bili na smučišču.

Ne vem, pa kaj si mislil s tem ' tista 4 seda, ki pelje pod njim', kolikor jaz vem je fun park zraven zgornje sekcije Milleniuma, lahko se pa motim, ker letos nisem tam nič vozil, ko sem bil tam.

Samo toliko za obuditev na nesrečo:
29. januar 1992: V Mokrinah na avstrijskem Koroškem je v globino skupaj s kabli padlo več štirisedežnic. Življenje so izgubili štirje turisti (vsi Slovenci).
Nesreča pa je bila tako silovita, da se je pri tem podrl eden od nosilnih stolpov.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Mislim da govori o sedežnici Gartnerkofel pod njo je namreč Funpark s halfpipom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ko sem letos Decembra smučal (17 dni nazaj), nisem opazil half pipa pod Gartnerkoflom, hehe, thx kotulc. Zanimivo, fun park je bil vedno na drugi strani, pri Milleniumu.
A tudi ta sedežnica takole niha, jao.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 10:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Ob sedežnici Gartnerkofel so letos naredili park z različnimi skoki in raili, en del je v višini spodnjega dela vlečnice, kjer je halfpipe, drugi pa se začne malo pod vrhom proge.

Age, na kateri žičnici se je zgodila tista nesreča?

Še nekaj: letos so na Troglu in Sonleitnu obnovili sedeže, zdaj so lepi modri. Na Gartnerkoflu pa ne. Mogoče je to napoved zamenjave sedežnice z novo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Na Troglu se je zgodila nesreča, umrli pa so imeli smolo da so bili ravno nad sidri, nad katerimi gre sedežnica. Se mi je pa lansko sezono dvakrat zgodilo, da se je Trogl na hitro ustavil ravno ko sem bil na delu z največjim razponom. Je bilo kot v Gardalandu .

Za Gartnerkofl se govori da ga letos zamenjajo z 8sedo (lahko bi zgornjo postajo premaknili na mesto sedanje 4sede FIS, to pa bi postavili na vrh hriba nad sedežnico...)
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Aha, zato ga nisem videl, ker takrat še ni delala desna proga, ki gre mimo vlečnice.
Malo višje sem napisal, sedežnica Trögl, kolikor se spomnim, je polde v tej temi, tisti odklopljeni Mokrine (33 strani), že lepo opisal to nesrečo, dolgo nazaj.
Najbolj da v stričku googlu napišeš ' nesreča v Mokrinah', pa bo ziher našel, prej kot da iščeš po temi.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
emkey
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 1:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 13:06
Prispevkov: 2


Gre morda kdo jutri (sobota, 10.1.) na Mokrine? Sicer je 'Merkur' akcija (karta je 20 eur) in sumim da bo gneča. Kaj menite, se splača drenjat?

Bo slučajno kdo zjutraj nabavljal karte na benz pumpi Hrušica ali v Kr. Gori, v poslovalnici skipassa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

jaz grem! ..z merkurjem

lani sem bil tudi na tak dan ( ko je imel merkur akcijo), pa se mi ni zdela tako pretirana gužva.. je blo kar.. ampak se je dalo..

lp g
_________________
Rumbiddieboo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 4:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Bomo kupval karte ja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
emkey
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 7:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 13:06
Prispevkov: 2


Sporočilo izbrisano.

Nazadnje urejal/a emkey Pet Jan 09, 2009 11:30 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
giztok
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 20:24
Prispevkov: 20


A mi lahko kdo pove kako prit do nasffelda oz kakšen je naslov ker mam GPS navigacijo, ne da pa se mi ravno vozit gor v hrib, ali obstaja kakšna varianta da je kje sedežnica iz doline? Oz najlepša pot do tja? Ima kdo točno naslov, ali pa mi opiše kako do tja, da vnesem po navigaciji?
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Čez Korensko sedlo v Arnoldstein, Hermagor in Tröpolach kjer je gondola iz doline.

Sicer pa malce brskanja ne škodi... priporočam:
http://www.viamichelin.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 1:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

Včeraj sem se v nassfeldu počutil kot v Sloveniji Ne premrzlo, sonce..Krasno!


test:



večja gužva v gostilnah kot na smučišču..^^



lp g
_________________
Rumbiddieboo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Danes: sanjski dan na Mokrinah! Temperature ravno prave, na soncu so se približevale ničli, zrak pa dovolj suh, da vseeno nikjer ni nič teklo. Gneče pa nobene, na Millenium Expressu sva čakala ob pol desetih 2 minuti in enkrat na štirisedežnici Gartnerkofel tudi dve minuti, drugače pa nič. Čisto nič! Že ob enajstih so iz doline prihajale prazne kabine. Na vlečnici Weitenboden (pod naseljem Sonnleiten) smo se ob treh vozili natančno trije. Tudi proga v dolino je zelo dobra, skoraj nič ledena, široka kot še nikoli, kar smučam na Mokrinah.

Skratka: fenomenalno! Fotke pa jutri, danes se mi ne da, ker sem moral preveč smučat .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 14, 2009 12:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

13.1.09 Mokrinško polje (Mokrine),ena sama klasika,(sonce,sneg,temp...)vse ok.Sem pa sprobal hitri servis smuči,cena 5 evrov,solidno nabrušeno,povoskano v petih minutah.Pokazati moraš sm. karto,lahko tudi top ski,še preden popiješ pijačo v restavraciji,ki je v istem prostoru,te že čakajo.15 evrov pa je profi servis v 30 minutah.Slik ni nima smisla,nič novega.7/10 Moja ocena.
8X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 5 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB