Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Petzen-Peca

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 37, 38, 39  Naslednja
 Petzen-Peca « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
giztok
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2008 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 20:24
Prispevkov: 20


Danes sem bil na Peci.
Zjutraj je bilo lepo jasno, okoli 11 ure pa se je začela megla dvigovat in je bila spodnja proga v gosti megli. Na zgornji progi na vrhu pa se je celo prikazalo modro nebo in malo sonca na trenutke.

Stanje? Na vrhu je 130cm snega, cela moja palica se pogrezne v sneg. Zgornja proga je super za speed carve, zadnji del (strmina na koncu) pa je trd (grude) tako da tam ni užitek, ker če hitreje pelješ si več v zraku.

Snega je drugače res ogromno, tudi vlečnice se niso ustavljale brez potrebe.

PS: Prvič probal smučat v celcu in postal sem zasvojen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
salvador
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 1:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 3:18
Prispevkov: 12


giztok je napisal/a:


Snega je drugače res ogromno, tudi vlečnice se niso ustavljale brez potrebe.


če se pa od 11 do 14 ure vlečnica ustavi 10 krat kar tako pa tudi ni ne vem kaj Drugače je bil pa res užitek
_________________
"Ni pomembno , da se mi danes nič ne da, važno je, da se mi nič ne vzame!!!!!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2008 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


V soboto se žičnica ni kaj ustavljala, vsaj sam tega nisem opazil.
V nedeljo pa je bila druga pesem, spodnja vlečnica se je vsako vožnjo ustavila vsaj enkrat včasih tudi večkrat..

Očitno se ustavlja ko je pod polno obremenitvijo (v nedeljo je vedno bila polna) res je čudno, da tega ne popravijo saj se to dogaja že zadnjih nekaj let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
salvador
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 1:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 3:18
Prispevkov: 12


Sem spregledal, da si pisal za soboto Ja jaz sem pa mislil na nedeljo. No sicer pa trikrat so jo pa ustavili čist upravičeno(transport ponesrečenca.press)
_________________
"Ni pomembno , da se mi danes nič ne da, važno je, da se mi nič ne vzame!!!!!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classic
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 9:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 22:48
Prispevkov: 19
Kraj: Velenje

A je proga urejena do spodnjega parkirišča?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


ne... vsaj do zdaj ni bila
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 9:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Proga v dolino menda dela ... je kdo bil danes tam .. kako je?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Proga v dolino je odprta in to obe varianti v sredini: rdeča in črna. Kakšen kamen se najde je na spodnjem travniku ob otroški vlečnici. Spodnji del proge mimo "Moštne koče" še zasnežujejo.

Danes na Peci lepo vreme, topleje kot v dolini, inverzija. Precej ljudi, pa še tekmovanje je bilo, tako je bilo zaprte pol proge ob zgornji vlečnici, povezava med zgornjo in spodnjo vlečnico in spodnji del proge ob spodnji vlečnici. Proge solidno pripravljene. V dolini obratuje otroška vlečnica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stubai
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 7:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2005 23:40
Prispevkov: 350


Pa še par slikic:








Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 7:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Na Peci so pa res nenormalni .... v času praznikov sredi dneva zaprejo polovico smučišča zaradi tekme (še sreča da me ni bilo tam)

V decembru sem velikokrat smučal tam (zelo blizu mi je) vendar so vedno (med vikendi) imeli polovico prog zaprtih zaradi treningov. 24.12 so npr. zaprli smučišča že ob 14h (zaradi praznikov ?!?) že čez dan pa je bila zaprta polovica prog zaradi priprave terena (polivali so vodo, ratrakirali, ....)

Slabosti Pece: vlečnice se nenehno ustavljajo (vsaj spodnja), treninig in tekme vedno potekajo čez dan tudi ob vikendih in praznikih, proga v dolino še nikoli (ampak res nikoli ) ni bila brez kamenja in ledenih plošč, ...

Kaj naj rečem kot je miki že dejal TRETJERAZREDNO smučišče (in to v primerjavi z ostalimi malimi smučišči Koralpe, .....)

Tako da peca ostaja le izhod v sili (topski pass)... če je pa malenkost več časa pa Koralpe, Gerlitzen, Turracher, BKK, ...... Brez sezonske se na peco še pogledat ne splača it....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 10:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 423
Kraj: pod Strmcem

Kot na Möeltallu v pozni predsezoni...fajn plačaš...treningi...odprta ena proga...tri vzporedne VS postavitve za nagrado pa še na koncu en slalom...kaj ti ostane? Nič kaj preveč - torej, hočejo, dobijo - občasno vsaj enega vsiljivca na eni izmed postavitev več...
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2009 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Danes sva zaključila drugi del najine božično - novoletne koroške turneje (skupaj 8 dni na 6 različnih smučiščih) in ker v nogah že čutiva utrujenost, sva se odločila za nekaj lagodnega, tako za pol dneva. Iz previdnosti sem vzel starejše dilce, tiste ki sem jih imel tudi na Pohorju za otvoritev Piskra .

Izjemno lep pogled z vrha proti Uršlji in zahodnemu Pohorju:


Proga ob zgornji vlečnici in leva ob spodnji odlične, nič ledene, nič kamenja. Desna ob spodnji vlečnici je bila zaradi neke tekme delno zaprta, ozek prehod ki so ga pustili za rekreativce se je hitro zdrsal do ledu. Tudi tu nobenega kamna:



Veliko vprašanje pa seveda proga v dolino - in veliko presenečenje : skoraj nobenega kamna, zjutraj tudi nič ledena. Tako dobre proge v dolino na Peci še nisem doživel, lani zagotovo celo sezono ni bila v takem stanju. Popoldan se je sicer prikazal kak kamen na ovinkih in pod Moštno kočo, tudi kakšna ledena plošča, ampak ni sile:




Skratka, če sem lani kritiziral, letos hvalim. Mnogo boljša smuka kot dva dni prej na Klippitzu (poročilo sledi, ko bo čas), nobene gneče - na kabinki nas nikoli ni stalo več kot 20 naenkrat. Če bodo ta teden še kaj 'streljali' (topovi so v pripravljenosti po celi progi v dolino, bilo je tudi nekaj svežih kupov), pridem drugo soboto z novimi smučkami !

Uganka za konec: kaj je to?


Natančno, najvišji hidrant ob zgornji vlečnici - morali so skopati vsaj 1 m globoko luknjo, da so prišli do vrha omarice !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

kaj je bilo kaj leda??

kolega mi je rekel, da je to smucisce idealka za carving in da je ena ful dolga proga z gondolo.. drzi to (nisem še bil)??

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2009 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Citiram:
Proga ob zgornji vlečnici in leva ob spodnji odlične, nič ledene, nič kamenja. Desna ob spodnji vlečnici je bila zaradi neke tekme delno zaprta, ozek prehod ki so ga pustili za rekreativce se je hitro zdrsal do ledu.


Citiram:
proga v dolino - in veliko presenečenje : skoraj nobenega kamna, zjutraj tudi nič ledena. Tako dobre proge v dolino na Peci še nisem doživel, lani zagotovo celo sezono ni bila v takem stanju. Popoldan se je sicer prikazal kak kamen na ovinkih in pod Moštno kočo, tudi kakšna ledena plošča


Mislim da bi to moral biti odgovor na tvoje prvo vprašanje . Res ima Peca eno ful dolgo progo z gondolo, samo ob njej je višinska razlika 1050 metrov, če pa uporabiš zgornjo vlečnico pa še 200 m več. Idealna za karving ... no ja, zgoraj morda, proga v dolino pa niti ne: nekaj odsekov je za karving definitivno preozkih, najširši del je zelo strm, vmes pa so seveda tudi odseki kjer se da fajn karvat.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2009 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Ravno sem se vrnil z Pece. Zgoraj ubitačno vreme, jasno in le -4 oC, v dolini pa stiska mraz, da pečejo lica.
Drugače je super smuka!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 37, 38, 39  Naslednja Stran 7 od 39

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Petzen-Peca
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB