Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Großglockner Resort Kals-Matrei « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 8:56 pm    Naslov sporočila: Großglockner Resort Kals-Matrei Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ravnokar sem se vrnil iz novoletne smučarske turneje med 28.12.2007 in 02.01.2008. Prvi dan smo obiskali smučišče Matrei na Tirolskem, ki bo postalo veliko bolj zanimivo naslednje leto, ko se poveže s Kalsom in ko dogradijo oba smučišča. Že reklame na vseh panojih napovedujejo veliko otvoritev v decembru 2008. Zato sem tudi odprl novo temo. Sicer se vidi izgled prenovljenega smučišča za naslednje leto na strani bergfex.com.
povezava
http://www.bergfex.at/matrei/panorama/
Samo smučišče Matrei me sicer ni posebej navdušilo, predvsem zato, ker je skoraj cel dan v senci, razen spodnji in zgornji deli smučišča. Verjetno je v pomladanskem času bolje, ker je sonce višje. Na spletni strani piše, da je 55 km prog, samo mislim, da jih letos še ni, vsak po mojem občutku. Po smučišču je narejenih precej posek. Ima pa smučišče res izjemno dolgo progo iz najvišjega dela Cimarossa do spodnje sedežnice Goldried III, okoli 11 km (nisem prepričan v to, je pa dolga). Kot večina smučišč imajo, tudi tukaj malo naravnega snega letos. Fino je to, ker imajo vse sedežnice več alternativnih prog, in kljub velikem številu turistov, je bila na smučišču manjša gneča samo pred kosilom od 11.30 do 12.30. Restavracij na smučišču je več kot dovolj, razen na zgornjem delu ni nobene, žal. Par slikic iz smučišča:


Jutranji pogled na gondolo, levo vidna poseka za bodočo progo do spodnje postaje gondole.


Pogled iz zgornje postaje 6 sedežnice Cimaross na zgornjo postajo gondole Goldried I.


Zgornja postaja nove sedežnice Cimaross ogrevane in s pokrovi.


Pogled iz mini razgledne ploščadi na vrhu Cimarossa na Kals.


Še pogled na obvezni Grossglokner.


spodnja postaja sedežnice Cimaross


Zgornja postaja Cimarossa


Zgornja postaja 2sedežnice Doppelmayrce Goldried II, ki bo naslednjo sezono postala 6sedežnica. Spodnja 2 sedežnica Goldried III je podobna.


Še ena.


Osrednja proga na Cimarossu.


Ena od prog na sedežnici Goldried II.


Še ena od prog iste sedežnice.


Pot v dolino do spodnje postaje Goldried III.


Jadralni padalec, ravno med mojim obedom.

Torej smučišče je meni nekako tako, za 2-3 dni smučanja, posebej če imaš koroško karto, kot moja familija. Zelo blizu je še smučišče St.Jakob in Lienz, ki sta v isto v karti. Za tiste, ki se vračajo ali odhajajo v Kitzbuhl, pa mogoče vmesna postaja. Drugo leto, ko se smučišče poveča na 115 km prog, bo verjetno precej bolj zanimivo za tedensko smučanje. Aja, šli smo pa v Matrei ravno isti dan, ko je bil svetovni pokal v Lienzu - Hochsteinu . Raje smo šli smučat, kot gledat tekmo .
Imeli smo lep smučarski dan in smo dobre volje odšli naprej v Heligenblut na novoletno praznovanje.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 25, 2008 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Evo, še moj kratkotrajni obisk smučišča Kals, ki se bo drugo leto povezal z smučiščem Matrei. Kljub odličnemu vtisu dan prej v St.Jakobu, sem želel trmoglavo probat še to smučišče. Že ob odhodu zjutraj iz apartmaja ob 8:20 je bila temperatura +10 stopinj. Vendar glede na višino smučišča med 1365m-2305m, nisem imel strahu pred prav slabimi razmerami. Že ob prihodu kar mali šok, vse je teklo iz spodnje proge. Če nebi imeli otroci neko smučarsko tekmo nas bi bilo smučarjev mogoče 50 - strašna gneča haha.
Pogled na progo, ko sem se peljal s spodnjo sedežnico (mislim, da se ji reče Figol), je bil prav žalosten in to pred 9 uro zjutraj, moker in delno rjav sneg. Pa sem rekel, gremo še višje z naslednjo sedežnico Blauszpitz do najvišjega dela 2305m visoko. Presenečenje, sneg skoraj isti kot dol, mešanica mokrega in ledenega snega, slabo pripravljene proge, ozke itd., v glavnem shit. Vse skupaj me je spominjalo na eno večje vaško smučišče, kljub trem čisto solidnim fiksnim 4-sedežnicam. Tolko sem bil jezen, da sem se prepričal prit sem, da sem hitro naredil družinski zbor zgoraj. Odločitev, peljemo dol in takoj v avto pa v St.Jakob ali pa Matrei hehe.
Sama sreča, da imamo koroške sezonske karte, si vsaj kaj takega lahko izmisliš in greš smučat kam drugam. Še ena dobra stran te karte

Glede na moje razočaranje sploh nisem gledal, a imajo umetno zasneževanje, mislim pa da ga nimajo ali pa je zelo slabo. Tukaj je spet prišla na plan Mikijeva teorija o umetnem zasneževanju. Potem smo šli vseeno v St.Jakob(imajo umetno zasneževanje), kjer je bil sneg bistveno boljši še na koncu dneva, neverjetno. Samo poglejte Heiligenblut trenutno, ni snegeca, toplo vreme in je vse f riti. Izgleda, da se klimatske spremembe dogajajo hitreje kot mislimo.
Verjetno, če bi prišel normalen zimski dan (sonce, - 5 stopinj, veliko snega), bi dobil čisto drugačen vtis o tem smučišču, samo kaj, ko izgleda, da se nam približujejo vedno toplejše zime.

p.s. off topic/po mokrem smučanju, in ko berem poste o bližnji gradnji žičnic na Mariborskem pohorju, Ribnici in Kopah mi duša pravi, a ni to spet naslednji mariborski TAM, Metalna, kdaj se bo ta denar vrnil nazaj, če bodo take klimatske spremembe. Švicarke banke že 2,3 leta ne dajejo kreditov smučiščem pod 1500m nadmorske višine. Samo za razmislek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 16:24
Prispevkov: 69
Kraj: Pod Krvavcem

No v soboto je na skipassu akcija za to smučišče, oziroma za obe smučišči ki sta sedaj že povezani. Koliko se vas bo odpravilo tja? Sam premišljujem da bi šel pogledat kako zgleda, samo vprašanje je vreme?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joc
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:16
Prispevkov: 43
Kraj: Zbilje

Tudi sam sem razmišljal, vendar vreme za področje GG ne kaže najbolje. Potem dam raje kak evro več in grem v BKK (mercator -pika) kjer je za soboto napovedano lepo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes lepša tema, smučanje na prenovljenem smučišču Kals-Matrei. Smučišče se lepo prenavlja.
Vreme spet čudovito, sončno, tepmerature zgoraj ravno prave, nekaj pod minusom. Tudi tukaj kar lepo število turistov,
vendar je smučišče zdaj precej povečano, tako da razen na osrednjem zgornjem delu, pri gondoli Goldreid in spodaj
pri šestsedi Cimaross, ni bilo prevelike gneče. V predelu Kalsa pa so bile precej prazne in čudovite proge.
Vzamem vse besede nazaj, kar sem napisal o Kalsu, hehe. Edina mala zamera je počasnim fiksnim sedežnicam. Vse informacijske table
nas opozarjajo na novo sedežnico Goldreid II, ki bo šele drugo leto, prav tako kot nova proga do gondole v Matreu.
Že zdaj pa se da peljat do spodnje sedežnice v Matrei in potem z ski busom do parkirišča na spodnji postaji gondole.

Iz zgornje postaje gondole Kals II na Cimarossu sta dve dokaj strmi progi, nekaj celca do srednje postaje, potem pa samo še gozdna steza do Kalsa dolžine cca 4 km,
do spodnjih vlečnic v Kalsu. Ko bo vse kar je načrtovano zgrajeno (nova 4seda v srednjem delu in še proga do Kalsa bo super),
so pa naredili letos velik korak naprej, to smučišče je postalo kar moderno in hkrati še vedno nekako naravno. Mislim ,
pa da še vedno nima teh napisanih 110 km prog.

Smučišče zelo priporočam, prog je vseh vrst od zelo strmih, položnih, dolgih, kratkih..., za lastnike TOPSKI passa pa je to verjetno
kar ena najboljših smučarskih destinacij. V teh dneh nameravam še vsaj dvakrat smučat tukaj, bo še več infa.
tomiju in mikiju (pa tudi smitko), pa ker sta največja smučarska freaka na forumu, pa brž čimprej probat tole smučišče,
da še onadva pokomentirata smučišče.

Danes kar nekaj slikovnih utrinkov iz smučišča
Zgornja postaja Gondole Kals II in razgledni most, kar ob tem slikanju še opazil nisem, hehe

Desna proga od zgoraj gledano

Levi proga, najbolj strm del , čeprav ne zgleda, je res kar strma

Pogled na Kals iz gozdne poti

Spodnja sedežnica v Kalsu Figol

Zgornja postaja sedežnice Blauspitz z restavracijo

Veliki Klek

Črna proga proti gondoli v Kalsu

Spodnje postaja gondole v Kalsu



Off piste iz Cimarossa (iz zgornje postaje gondole, dolžina te gondole je cca 3800m)

Srednja postaja gondole

Proga od srednje postaje navzgor

zgornja postaja z raglednim mostom, kar sem opazil šele tukaj, hehe

Razgled iz zgornje postaje gondole Kals II na zgornjo postajo gondole Goldreid


Za danes dovolj, lep pozdrav

p.s.: miki, prosim če zamenjaš naslov teme v prenovljeno ime smučišča Großglockner Resort Kals-Matrei


Nazadnje urejal/a Age Ned Jan 04, 2009 9:37 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Izziv sprejet , verjetno bom tam takoj po Novem letu. Hvala za super report. Še to: kaj bolj priporočaš za postojanko za (manjši) avtodom, Kals ali Matrei (čimveč sonca predvsem popoldan, bližina dobrih sončnih prog, nočni mir, sicer pa ne potrebujem ničesar drugega kot parkirišče).

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi
glede parkinga je takole, v Matreu je ogromen parking pri gondoli (zraven je trgovina, bar, itd), in tam ne boš imel problemov s parkiranjem avtodoma.
Ker pa želiš mir, je Kals veliko boljši, sonček je dolgo popoldan po celem Kalsu. Parkiral sem samo enkrat do sedaj, malo parkirišče pri spodnji sedežnici Figol. Verjetno se bo kaj našlo, kje zraven, težko rečem, pa še danes sem smučal v St.Jakobu. So pa v Kalsu dlje časa sončne proge.
Tako in tako so tukaj hladne alpske doline, spodaj je bolj mrzlo kot zgoraj. Proge so hitro popoldne v senci v tem času, ker so smučišča res visoko.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Hvala! Upam,da se kaj srečava. Mogoče boš, lažje kot mene, prepoznal takle kombi-avtodom z jeseniško registracijo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BoziceK
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 11:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Sep 2007 12:39
Prispevkov: 627


in kašna je tale jeseniška registracija mogoče JE al JS ali pa kar KR malo za šalo malo za res
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 1:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala, Age, za to in ostale čudovite reportaže z Vzhodne Tirolske.
Citiram:
tomiju in mikiju (pa tudi smitko), pa ker sta največja smučarska freaka na forumu, pa brž čimprej probat tole smučišče,
da še onadva pokomentirata smučišče.

Brez skrbi, bom, ampak malo bom še moral potrpeti (me pa hudo mika ) - od 24. januarja bova en teden v Lienzu in v tistem tednu bosta Kals in Matrei zagotovo vsaj dvakrat na vrsti. Sicer pa sva se danes tudi midva vrnila s petdnevne turneje po Koroški - BKK, 2 x Heiligenblut, Katschberg (končno!) in za konec še eksotika v stilu 70ih na Goldecku. Fotke pa jutri, jaz ne bivam v tako 'nobl' apartmajih da bi premogli internet !

Pa še eno vprašanje:

Na spodnjem rubu fotke vidim nekaj, kar ne sodi na sneg - upam da ne gre za kamenje? Pri taki količini snega kot jo imajo letos bi to bilo kar krepko razočaranje ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 8:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

@tomi, ti pošljem po ZS-ju mojo telefonsko števlko, pa ko prideš v Matrei/Kals pošlji SMS, pa se dobimo

@miki, se mi je kar zdelo, da si na turneji, ker nisi bil nič na forumu, ampak Goldeck, tooooo . Sem že jaz razmišljal, da bi šel zadnji dan na Goldek,
da posnamem te predpotopne naprave, pa si me prehitel, hehe.
Mislim, da je na oni sliki res en velik kamen, sicer edini, ampak bil pa je, in to je slika iz vrha pri gondoli. Danes grem spet v Kals,
pa bom bolj pazljivo vse pogledal. Gozdna pot v dolino v Kals, pa je uradno zaprta, ker je polno drobnega kamenja in iglic po poti,
samo po pregledu dilc, ni bilo poškodb. Lastnik mojega apartmaja je nezadovojen z do sedaj narejenim na smučišču.
Internet pa ni nič posebnega, 10 EUR na teden, pa itak mi dela, pa ne dela, jaz pa navajen doma na 20MBit optiko.
Se bova tudi midva še srečala, ker jaz pridem v Lienz 30.1.09, ko si ti še tam, hehe.

Lep pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Ned Jan 04, 2009 9:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 9:10 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Hojla borgul,

Nekako ne moram poslat ZS, pa ti odgovarjam kar na forumu

Dobro si se odločil, hehe, strme in bolj prazne proge so v Kalsu, sigurno, ne vem kolko časa se bo še dalo po gozdni poti dol (to je od srednje postaje), še vedno pa lahko z gondolo, tako da ni problema. Danes grem spet v Kals, pa bom poročal o stanju. St.Jakob je bil pa čudovit včeraj. Črna proga, res dobra, pa je samo na gondoli, bolj strmo je samo še na šestsedi spodaj. Priporočam torej Kals, nočno življenje je v Matreu.
Upam, da sem napisal kaj koristnega.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes spet čudovit, sončen smučarski dan, že zgodaj zjutraj smo rajši odšli v Kals, kjer sem si na vrhu najprej ogledal kamen, in lejga vraga še vedno je tam, no ne kamen, vendar spihan sneg in je nekaj zemlje, ampak samo tam. Zjuraj obe progi iz vrha v Kals čudoviti, gozdna pot uradno zaprta, vendar ratrakirana. Malo bolj sem si ogledal kamenje, ki ga ni, samo kar odvrže mati narava, storži, listje, vejice.
Proge v Kalsu, vse variante smo danes prevozili so strme in v odličnem stanju. Tudi koča na Figolalmu z odlično hrano.

@tomi,borgul , v koči sem jedel skupaj z Nemcem, ki ima avtodom v kampu v Kalsu, 100m od sedežnice. Imaš pa na voljo tudi parkirišče kakih 150 m od gondole, proge v Kalsu so sončne že tam ob 9:45. Mislim, da je za vaju, ki hočeta mir še najboljša varianta.

Popoldne smo smučali v Matrau, veliko več ljudi, gneča v kotlu na spodnji postaji šestsede, tudi proga v dolino me ni preveč navdušila, sem kar razvajen od naravnega snega. SKI bus pa deluje odlično.

Lep pozdrav in vsem želim zelo uspešno in srečno novo leto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 01, 2009 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še slike včerajšnega silvestreskega dne:

Tale je za našega božička, ker mi je prinesel tako lepe novoletne počitnice, hehe

Pogled na najvišji del smučišča

Na šestsedi, imaš fino ogreto rito

Desna proga iz zgornje postaje gondole proti Kalsu

Spodnja postja štirisede Gschloess

Črna proga na Blauspitzu

Koča Figolalm

Zgornja postaja šestseda

Panorama iz raglednega mostu

Pogled na progo iz mostu

Razgledni most


Lep silvesterski dan na snegu, malo slabše vremenske razmere so danes, vendar zdajle gremo še za 4 ure na sneg v St.Jakob, potem na govejo župco in sarme, njam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2009 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes smo imeli še zadnji dan smučanja v Kalsu/Matreu, jutri pa domov in še postanek na smučišču Lienz Zettersfeld.
Današnji dan je zaznamovalo precejšne povečanje turistov in seveda posledično, v Matreu je bila večja gneča.
Itak smo jo odkurili po nekaj furah v Kals, kjer je bilo še vedno znosno.
Za tiste, ki mislite v tem tednu na smučanje v GG resort, to odsvetujem, ker bo po počitnicah po 10/11.1 precej boljše.
Tudi proge so od teh novoletnih praznikov precej zdelane, in se najde precej kamenja in zdrsanega snega do zemlje.
V glavnem, od 29.12 do danes so se razmere poslabšale, posebej v Matreu.

Še nekaj slikic zadnjega dne:
Na Blauspitzu v Kalsu

Črna desna proga, vidni stebri stare vlečnice, ki že nekaj časa ne obratuje

Figolalm hutte

Zgornja postaja Figol in spodnja Blauspitz, tukaj se je zamašil WC,
žičko je brez problema pred mojo ženo vse lepo odmašil in spucal stranišče, smejoč, kje smo v Sloveniji ajoj.

Panorama

Zoom iz Kalsa na vrh gondole na Cimarossu

Povezovalni talarčki za stari del Kalsa

Za družine, spodnji del v Kalsu, vse za male otroke in smučarje začetnike, pa še dolgo v soncu

Sedežnica Goldreid II, ki bo drugo leto zamenjana, spodaj dva žičkota fino podaja sedeže, ker je taka kot na Krrvavcu na Njivcah,
samo tam te naši žičkoti rajši pretepejo, kot da bi podajali smučarjem sedeže, se imajo pri nas še kaj za naučit

Fiksna štiriseda s tekočim trakom, Happeck

Heliodrom pri spodnji postaji v Matreu in vedno prižgani helikopter


To je za zdaj vse in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Großglockner Resort Kals-Matrei
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB