Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mokrine 2008/2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 12:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Vse bi dal da bi pohorje doblo tako porcijo snega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

In oni so še sneg delal .
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Cesta iz Pontebbe 13. decembra :

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
5er.peter
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 9:52 pm    Naslov sporočila: Smučanje 20.12.2008 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2008 21:41
Prispevkov: 2


Pozdravljeni ljubitelji snežnih strmin.

V soboto, 20.12.2008 organiziramo smučanje v Nassfeld, nekaj mest je še prostih. Cena 38?q (prevoz + karta).
Ostale informacije na telefon 031 566 291 (Peter) ali mail sd.breg.tenetise@gmail.com
Odhod iz Ljubljane.
Prijave najkasneje do petka do 18.00 ure.

LP Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 7:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Še moj prispevek k današnji odlični smuki na Mokrinah. Izgleda, da imam več sreče kot pameti. Že po vrnitvi iz Mokrin so mi prijatelji po telefonu pravili o vetru na Krvavcu in Katcshbergu,
no zdaj sem prebral še zgodbo Kotulca iz Osojščice, res pravi srečko. Tudi jaz sem začel podobno dan, že na parkirišču Millenuima so nam sporočili, da do nadaljnega dela samo sekcija 1.
Po 3 vožnjah po zelo trdi progi, čuti se, da so previsoke temperature, so nam v gondoli sporočili po radiu, da se raj v Mokrinah odpira do zgornje postaje, hvala bogu.
Samo čakal sem kakšen veter nas čaka gor, ker so Mokrine že tako znane po vetru. Pa se nam je odprla prav lepa zimska kulisa, z jasnim nebom, veliko snega in primerno temperaturo .
Snega se mi ne zdi tako ogromno na oko, samo je pa lepo, ker je vse belo po tolikih sezonah .
Meni osebno zelo všeč kvaliteta snega, naravni sneg je že precej utrjen, tudi popoldne nobenih plošč, samo manjši kupi, ampak vsak po svoje na to gleda.

Nekaj začetnih jutranjih slikic, malo za užitek. Zjutraj, ko smo prišli okoli 9:15 na vrh tudi ne preveč gneče, vse nad,nad, vsaj zame. Glede na okoliščine pa itak.

6er-SB Mössern-Bahn "Warm up", še nikoli nisem imel te sreče, da je bila ta proga v tako dobrem stanju .

Nova restavracija na Madrichten, zjutraj še ni delovala, pa še to mislim, da je samo bar in SKI servis.

Do kosila smo šli raje smučat na drugo Stran na Garnitzen, potem pa še popoldne. Tole je še pogled na progo iz 4er-SB FIS, ki pa danes ni bila odprta.

Pogled na 4er-SB FIS iz zgornje postaje Gartnerkofla

Zgornja postaja Garnitzen I "La Prima"

Popldanska slika zgornje postaje Garnitzen II "La Perla"

Desna proga te iste sedežnice

Spodnji dve sliki sta iz zgodnjega popoldanskega časa, pogled na Trögl in zgornjo postajo Millenuima.


Popldne pa se je že precej pooblačilo, slika vlečnic na rudniku vendar vidljivost še vedno zadovoljiva. Tudi nekaj več vetra, vendar še v mejah.

Pogled na vrh Madrichtna iz koče na Rudniku.

Še temačni pogled proti gondoli Trogkofelbahn pozno popoldne ob vračanju v dolino proti progi Carnia

Brez komentarja, piše na sliki, hehe

Še pogled z zadnje današnje vožnje z gondolo Zweikofelbahn


Ob vračanju v dolino, me je motila, edino na koncu, zadnja sekcija, kjer je bil že južni sneg in tudi kakšen kamen si hitro našel na progi. Se pravi, lep smučarski dan, tukaj sem doživel že veliko hujšo gnečo, kot je bila danes popoldne.
Se je nabralo občasno, kar nekaj smučarjev skupaj.
Ob vračanju čez Gorenjsko sem bil presenečen, koliko avtomobilov je bilo na avtocesti, pa se kar pozna nova odsek, veliko hitreje pobira avtomobile in ni več kilometrskih kolon, vsaj upam, da bo tako.
Aja, bilo je kar nekaj Slovencev in tudi Hrvati že počasi zavzemajo 'svoj' Nassfeld. Pri Apre SKI-ju je že nabijala bosanska muzika, bah.

Lep smučarski pozdrav


Nazadnje urejal/a Age Tor Dec 23, 2008 10:08 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Eno vprašanje. kje se lahko v LJ kupijo karte za mokrine. Je tko, da je karta darilo in pač ne gre, da bi kupili karto na petrolu v KG, kjer jih kupimo ponavad?
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 11:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Odlična praznična smuka, super vreme, sneg, proge, povrhu pa še presenečenje: zelo malo ljudi. Parkirišča so bila na pol prazna, prav tako žičnice, minuto ali dve čakanja je bilo le popoldne na Gartnerkoflu.
Cesta iz Pontebe je kopna, a zahtevajo zimsko opremo. Po izgledu pa bolj spominja na stezo za bob
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 11:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

rokxy je napisal/a:
Eno vprašanje. kje se lahko v LJ kupijo karte za mokrine. Je tko, da je karta darilo in pač ne gre, da bi kupili karto na petrolu v KG, kjer jih kupimo ponavad?


Lahko jih po pošti naročiš od SkiPass Travel, tako sem jaz par let nazaj kupil karto kolegu za rojstni dan.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stevilka99
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 16:22
Prispevkov: 7


Danes 27.decembra na Mokrinah izjemno mrzel dan. Temperatura -12 stopinj Celzija, na Madritscheh pa je pihal surov veter, kot tudi na Troghohe. Bila je nizka oblačnost, skozi katero se je prebijalo sonce, ki se je borilo, a so bili oblaki pregosti, da bi žarki uspeli priti skozi. Vidljivost je bila kljub temu zelo dobra, snega pa je too much in je perfekten, idealen za karvanje. Popoldne je začel rahlo, ampak res rahlo naletevati sneg, suh kot poper in v obliki popolnih kristalov. Gneče ni bilo. Cesta iz Pontebbe na Passo Pramolo je kopna in prevozna brez najmanjših težav. Opozoriti velja le na previdnost v ovinkih, ki so, zaradi ogromnih količin snega, vsi po vrsti nepregledni.
_________________
Sezona 10/11: 2xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2008 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

26.12. mrzlo -11 ampak brez vetra, parkiral 9:30 na P1, Madrichten je bla zjebana takoj, cakal se nikjer ni.

Piscanec pri Zerjavu v Ratecah je bil desert dneva
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jaka
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 1:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 7:50
Prispevkov: 62


stevilka99 je napisal/a:
Danes 27.decembra na Mokrinah izjemno mrzel dan. Temperatura -12 stopinj Celzija, na Madritscheh pa je pihal surov veter, kot tudi na Troghohe. Bila je nizka oblačnost, skozi katero se je prebijalo sonce, ki se je borilo, a so bili oblaki pregosti, da bi žarki uspeli priti skozi. Vidljivost je bila kljub temu zelo dobra, snega pa je too much in je perfekten, idealen za karvanje. Popoldne je začel rahlo, ampak res rahlo naletevati sneg, suh kot poper in v obliki popolnih kristalov. Gneče ni bilo. Cesta iz Pontebbe na Passo Pramolo je kopna in prevozna brez najmanjših težav. Opozoriti velja le na previdnost v ovinkih, ki so, zaradi ogromnih količin snega, vsi po vrsti nepregledni.



Slike...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stevilka99
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 16:22
Prispevkov: 7


@jaka: slik ni, ker raje smučam, kakor fotkam...
_________________
Sezona 10/11: 2xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gk
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 21:00
Prispevkov: 158
Kraj: Prlek!

Včeraj krasen dan. Nekaj malega( za več ni blo časa) :








Lp g!
_________________
Rumbiddieboo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smrkec88
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 31, 2008 12:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:42
Prispevkov: 136
Kraj: šmartno pri litiji

lepe slike....najbolj me veseli da so zadne dni lepi dnevi za smučarijo čeprav je malo bolj mrzlo sam vseeno bo pa sneg tok časa dle ustav pa vidm da se bom mogu enkrat zapeljat na to smučišče
_________________
sam da se smuča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urqlle
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2009 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2005 22:59
Prispevkov: 41


Evo, pa sem tud jst danes obiskal Mokrine, kaj naj rečem, res noro, za prvič smo mal raziskoval, gužve ni blo praktično nobene, razen to da so hrvati imigriral, sm že mislil, da se nahajam v rodnem Velenju , edin ena zanimiva prigoda, največ sm se zadržal v snow parku in tista 4 seda, ki pelje nad njim se je naenkrat ustavla, sm mislu, da bo folk dol pometal, tolk je zanihala in nato sledi obvestilo, da brez panike, da bodo poskušal napravo čimprej popravt, no to jim sicer ni uspelo v polni meri, so moral zagnat pomožni motor in tisti čist tazadnji, so zabil ziher debelo uro na sedežnici, no tko dost mojga skropocanja, mejte se, pa se vidmo naslednjič na
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 4 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mokrine 2008/2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB