Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val Thorens 10.1.2009-17.1.2009

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Val Thorens 10.1.2009-17.1.2009 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 15, 2008 8:04 pm    Naslov sporočila: Val Thorens 10.1.2009-17.1.2009 Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


Odločal smo se med dolomiti in tremi dolinami...na koncu smo se odločil za val thorens

Pa tisti, ki ste tm bli, če lahk mal napišete kako je blo, kake so proge, infrastruktura (za francijo sem slišal, da naj bi bla infrastruktura bol boga...kako je s tem v treh dolinah?)

Je val thorens najbolši kraj v teh dolinah, ali je kak drug kraj še bolši?


Aja...a kj vete, kako je s snegom v tem terminu....res ne bi rd doživel, da bom smuču po 20 cm snega, pa da bo polovico prog zaprtih
..........

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Žal je tako, da ti lahko to, koliko bo snega januarja pove le kakšna šlogarica. Včasih je veljalo, da januarja tam ni problema s snegom, vendar so se zadeve spremenile. Bilo je že kar nekaj zim, ko so bile obilnejše padavine šele ob koncu zime.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


marko je napisal/a:
Žal je tako, da ti lahko to, koliko bo snega januarja pove le kakšna šlogarica. Včasih je veljalo, da januarja tam ni problema s snegom, vendar so se zadeve spremenile. Bilo je že kar nekaj zim, ko so bile obilnejše padavine šele ob koncu zime.


Ja, zadnja leta je kr kriza.....jebat ga, upam da bo dost snega...sicer pa, tut če je kaka proga zaprta, itak mi nau ratal vsega presmučat


A je val thorens najbolši kraj v teh dolinah, ali je bolši npr. kakšen courchevel in podobno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 3:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Stvar okusa, kot vedno! Za konec sezone je VT že zaradi višine brez dvoma najprimernejši, za januar pa nisem tako zelo prepričan. Midva greva marca prihodnje leto v Les Menuires, pa ne zato ker bi mi bil najbolj všeč ali kaj podobnega, ampak ker so apartmaji najcenejši. Je pa žičniški sistem tako dober, da si zelo hitro v sosednjem kraju, tako da ni tako zelo pomembno kje stanuješ.

Sicer pa so v zadnjih letih tudi v 3 dolinah ogromno vložili v zasneževanje, tako da se jaz ne bi preveč bal kakšna bo zima. Sicer še niso tako daleč kot Dolomiti (100% - no zasneževanje in podobno), ampak glavne proge in povezave med dolinami bodo zagotovo odprte. Da pa katera izmed 600 km prog ne bo odprta, pa moraš računati - jaz sem bil do sedaj osemkrat v 3 dolinah pa mi še vedno manjka kar nekaj variant .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živijo,
Mi smo bili 2 leti nazaj v Val thorensu konec januarja in je bilo pod 2000 m zelo bogo. Zelo visoke temperature tudi do +10 st. C. Praktrično niso mogli zasneževati!
Recimo temp. po poti pred tunelom Frejus(Italijanska stran) je bila +23 st.C.
Do recimo St. Martina si prišel edino po "travi" Podobno je bilo v 3 dolinah kjer so smučišča bistveno na nižji n.m.. kot v Val Thorensu
Tako, da smno imeli kar srečo, da smo bili v Val Thorensu.
Infrastruktura je odlična Val Thorens. Mogoče je Courchevel (3 doline) najmodernejši kar se naprav tiče. Spodaj v ST. Martin najdeš kakšno "prazgodovinsko" dvo sedežnico to pa je tudi vse.


LP Martin
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 16, 2008 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1018


Najbrž je res najbolj udobno za 8 ljudi vzeti 6+4 ali pa 2x4. Mi smo imeli enkrat v 4ki enako veliko kuhinjo in jedilno mizo kot pa app za 8 ljudi... Pride pa najbrž malo dražje...
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2008 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


mdolzan je napisal/a:
Živijo,
Mi smo bili 2 leti nazaj v Val thorensu konec januarja in je bilo pod 2000 m zelo bogo. Zelo visoke temperature tudi do +10 st. C. Praktrično niso mogli zasneževati!
Recimo temp. po poti pred tunelom Frejus(Italijanska stran) je bila +23 st.C.
Do recimo St. Martina si prišel edino po "travi" Podobno je bilo v 3 dolinah kjer so smučišča bistveno na nižji n.m.. kot v Val Thorensu
Tako, da smno imeli kar srečo, da smo bili v Val Thorensu.
Infrastruktura je odlična Val Thorens. Mogoče je Courchevel (3 doline) najmodernejši kar se naprav tiče. Spodaj v ST. Martin najdeš kakšno "prazgodovinsko" dvo sedežnico to pa je tudi vse.


LP Martin


heh, ti si izgleda bil takrat, ko je bla povsod katastrofalna zima...upam da se kja takega nau več ponovil, ker sem smučal po travi in kamnih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juventino
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2006 23:00
Prispevkov: 97


A mi lahko kdo pojasni, zakaj za vraga je pot nazaj iz val thorensa v ljubljano dražja, kot pa če greš iz ljubljane v val thorens

Ko se vračas nazaj, sem tam nekje pri bresciji našel cestnino 40 evrov. V bistvu se vse cene cestnin ujemajo pri obeh poteh, edin na poti iz lj-val thorens najdem nekje cestnino 14,00 eur, nazaj grede pa cestnino 40 eur
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mdolzan
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2008 1:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Ned Sep 2008 23:13
Prispevkov: 95


Živijo,
40? je skoraj povratna karta za tunel Frejus ali je možno da nisi upošteval tunela v eno smer?

LPM
_________________
s kante na kanto...:-)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val Thorens 10.1.2009-17.1.2009
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB