Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Stuhleck - avstrijsko "Cerkno" 18.12.2007

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Stuhleck - avstrijsko "Cerkno" 18.12.2007 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 12:24 am    Naslov sporočila: Stuhleck - avstrijsko "Cerkno" 18.12.2007 Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Dostop: Ljubljana - Spital 3h10min cca 290 km
Sneg: 0,5 - 1 m (po moji oceni 25 - 40 cm pršiča v gozdu na vrhu smučišča)
Uradna stran

Fotoreport

Jutro obcesetni termometer "frišnih" -11, avtomobilski prijetno toplih 9 pod nulo. Sedeže so obešali več kot 30 min.

Njivice, Kaštivnik... - "eat your heart out" - 412 m višinske razlike 1400 dolžine

ouivnk - zanimiv detajl dolge vlečnice

Od kdaj pa veterne elektrarne v hribih in to pri zelo eko konzervativnih avstijcih - novi milenij?

Pršič

Špura

pa ena štiri seda

Maskota Semy in "ta dolga" Brdo

"Cerkno" s Brdom

Proge so široke za 2,3 širine teptalcev, med njimi pa ograje. Nalovljenega snega niso še izkoristili.

Prava zima.

Pogled proti severu, sonce zahaja po zvočnikih pa "Liebe Gaste, Danke fur Ihr Besuch, letzte Fahrt ..."

Steinbachbahn

Igra barv zahajajočega sonca.

Nasvidenje Cerkno.

_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin


Nazadnje urejal/a Jan Čet Dec 20, 2007 4:00 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 12:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Katero smučišče pa je to?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Jan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 12:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Če dobro pogledaš vse slike, boš vedel za katero gre.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 12:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Stuhleck-Semmering - Eno najbližjih (in z vlakom preprosto dosegljivih- dobra ura vožnje) smučišč za Dunaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 12:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

baltic je napisal/a:
Katero smučišče pa je to?

Kot sem jaz iz slik ugotovil, gre za Stuhleck, po naše tudi Semmering, tu je njihova spletna stran.
Bi pa bilo drugič fajn, če bi avtor napisal, za katero smučišče se gre, saj neka primerjava s Cerknim (če se ti je zdelo podobno) je lahko zanimiva in posrečena, ampak kje pa bi že lahko omeno tudi s pravim imenom...še posebej, ker to smučišče tu na forumu ni posebej znano, da bi vsak takoj vedel, za kaj se gre. Drugače pa lepe slikice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Naslov je ostal (ga bom spremenil), tema pa je bila bolj mišljena kot ironija na debate iz foruma.

Fotke pa, glede na stalne težave s praznimi akumulatorji so. Lahko jih tudi ne bi bilo.

Naluknjana naslonjala: manjši upor pri vetru in hlajenje "človeških ledvic".



Celotna slikarija.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
[BISI]
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 18:55
Prispevkov: 264
Kraj: NSK Staat Maribor

Vceraj sem zacel novo smucarsko sezono na Stuhlecku, ki je, vsaj kar se tice dostopnosti, zelo prakticno (iz Maribora po avtocesti ca. 1h 45min). Slikc nimam (nisem se nastudiral uporabe fotoaparata na smuciscu, mobitel pa ima nekakovostno kamero, ki je neprimerna za slabe vremenske razmere), lahko pa pogledate reportazo izpred enega tedna na alpinforumu.

Na srednji postaji 4KSB z Bubbli Stuhleckbahn sem vstopil ob pol dvanajstih s kupljeno triurno karto za 27?. Kljub optimisticni vremenski napovedi (sneg je bil napovedan sele zvecer), je zacel sneg padati ze ca. 15km pred krajem Spital am Semmering, kjer se nahaja smucisce Stuhleck.

No, na Stuhleckbahnu je seveda guzva, glede nato, da je na nek nacin glavna povezovalna naprava smucisca - pa vendarle, cakanja je bilo maksimalno 5min. Ker so vse modre proge v dolino se uradno zaprte, so je na progi Stuhleckabfahrt (1b) pojavila mnozica neizkusenih smucarjev in boardarjev (ki so vecinoma odnasali sneg v dolino), tako da je smucanje v spodnjem delu predstavljajo vajo iz strpnega smucanja (kar pa v Avstriji kljub stevilnimi tujcem zelo dobro izpade). Prav zaradi taksnih obremenitev se je v spodnjem delu proge Stuhleckabfahrt pojavilo nekaj kamenckov in par rjavih fleh, ampak nic pretirano tragicnega.

Nato sem preizkusil novo 6KSB z oranznimi Bubbli Weißenelf, ki je nadomestila sidro z ovinkom, vendar je vse razen te sedeznice skrajno nezanimivo (vzporedna modra proga je res nekaj skrajno neatraktivnega), zato sem se v jezi zapodil na FISko Kaltenbach (3). Proga si napram Stuhleckabfahrt zasluzi naziv rdeca, kar se tudi pozna na stevilu smucarjev (tako malo, da sem lahko kar direktno vstopil na 4KSB brez Bubblov Promibahn). Res zabavna proga, ki pa je imela podobno kot Stuhleckabfahrt nekaj malih ledenih plosc in par rjavih flekov - vsemu se je dalo brez tezav izogniti. Rade volje bi se se parkrat spustil po Kaltenbachu, ampak sem hotel iti se na Stuhleck.

Prvic (pred jeznim odhodom na Kaltenbach) sem zgresil progo Almabfahrt (10), saj je bilo tako megleno in snezeno, da nisem videl skoraj nic pred seboj in se stara smucarska ocala so naredila svoje... No, v drugem poskusu sem po izstopu iz oranzne 6KSB Weißenelf previdno zavil v neznano meglo, ki se je po par metrih razkadila in opazil sem Ganzeben-Abfahrt (10), ki se je pred sezono spremenila iz rdece v modro progo. Veliko bolj razgibana proga kot pa vzporedna povezava Weißenelfa, pa tudi zelo prazna (enako velja za Alm-Abfahrt (11)), kar seveda pomeni, da ni cakalne vrste na spodnji postaji 6KSB brez Bubblov Steinbachalmbahna.

Zaradi zelo mocne megle (vidljivost 10m ali manj) in slabih smucarskih ocal sem se bil primoran odpovedati Alm-Abfahrtu - proga je sicer iz sedeznice zgledala (no, kolikor sem pac uspel videti) dokaj zanimiva in razmeroma strma. Na vrhu sedeznice pa je sledila prava nocna mora - snezni vihar in vidljivost manj kot 10m (proti zacetku Stuhleck Abfahrta sem se peljal "na slepo"), snezni vihar me je spremenil v dedka mraza, nekoliko lazje osebe od mene pa so se mi prav smilile (upam, da ni kaksnega otroka odneslo v dolino). Ne vem, zakaj iz varnostnih razlogov ne zaprejo te proge (vsaj v taksnih situacijah kot vceraj). Wow, kaj takega se res nisem dozivel.

Skratka, spodnji deli prog potrebujejo se nekaj snega, drugace pa je Stuhleck kar primerno smucisce za zacetek smucarske sezone ali za zacetnike na smuceh ali boardih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Stuhleck - avstrijsko "Cerkno" 18.12.2007
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB