Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Moelltal 08/09

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Moelltal 08/09 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2008 4:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

Uuuu madona! Po moje je snežilo tako, da 1m nisi vidu pred sabo.
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Pa še prvi prispevek v letu 2009

Včeraj sem si zaželel sonca, po jutranjem ogledu megle na vseh ostalih webcamih je padla (zame za sredino zime presenetljiva) odločitev za Moelltal. A pravilna odločitev
Cel dan brez oblačka, zgornji rob megle se je gibal +/- 50 višinskih metrov od spodnje postaje gondole. Odličen sneg, na parih mestih je sicer veter prinesel malo svežega pršiča iz topov, ki ponoči pridno delajo zalogo. Poleg urejenih prog je bila fantastična varianta s koče Duisburger do spodnje postaje gondole. Utrjen suh sneg in gladek, kot bi bil poteptan. Mehak celec na zgornjem delu smučišča pa je bil že precej zvožen. Ko smo že pri variantah: je kdo že preizkusil to, ki poteka z ledeniške proge 3 vse do spodnje postaje štirisedežnice? Jaz sem jo na karti opazil šele danes




Še to: malo sem se bal mraza, zjutraj je bilo pri gondoli spodaj -9, zgoraj -12, na vrhu pa -16 (podatek s Sonblicka, kjer temperatura čez dan ni zlezla nad -15 stopinj). Kljub temu, da sem bolj zmrznjene sorte, me ni prav nič zeblo. Na šestedežnici si se pred severnim vetrom zaščitil s haubo, v gondoli je bilo že kar vroče, na dvosedežnico pa se vseeno nisem šel hladit. No, danes sem pa vseeno raje ostal doma
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Jest večrat.
Dobra a zelo zahtevna ruta. Enostavno prevozna za prvih 10 defloratorjev, potem je ožina pred ciljnim spustom čista jeba. Obvezne kamnožerke, ne glede na količino snega, saj ga v ožini odbrusimo v dolino (ni druge, ker je pre - strmo/ozko).


Sicer pa so Gasteini v soboto zgledal takole :
V nedeljo brez oblačka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2009 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


@ tomi: dobra izbira, sam sem od doma odšel malo prehitro da bi lahko kaj videl na web-camih in sem na slepo zaupal vremenskim podatkom da bo na Katschbergu sonce ... ko pa sem videl da je rob megle na vrhu Ainecka mi je bilo zelo žal da nisem na Moeltalu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FAAC
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2009 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 23:21
Prispevkov: 128
Kraj: Ljubljana

Danes ni blo treba Tomijeve rute tolčt, ker je bilo drugih nedolžnih dovolj.
Za začetek pač eno špuro pod Jajčki (jebat ga, ob 9 je samo to laufal).
Kasneje so pognali še ostalo, gužve nobene. Največja jeba je bla na dvosedi iz luknje do restavracije. Mali miljon orto brezveznikov, si je progo in pripadajočo sedežnico izbralo za poligon. Problem je bil pri sestopanju, saj so na odpiranje gavge preprosto pozabili. Tako je zajla 1/2 časa stala.












Jebat ga, še en kičast dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Včerajšnja vremenska napoved (2 stopinji na 2500m, 9 na 1500m) je napovedovala, da bo od vseh Koroških smučišč čez cel dan užiten le Mölltal.
In res bil je odličen smučarski dan: sonce, brez vetra in super temperature.
Zjutraj je bilo zgoraj dokaj trdo (vendar ne ledeno), se je pa dalo dobro voziti spodaj. Po 12h so spodnje proge postale neuporabne, zgoraj pa je malo popustilo in bilo je odlično, vse do 16h se je dalo odlično voziti.
Čakalo se je do 3min za 6sedo (glej slike), za dvosedo se nikoli ni čakalo (kljub odlični progi in rahlo južnih zadnjih 100m) prav tako se ni čakalo na ostalih napravah.

Klasičen pogled



Huda gužva



Grossglockner


Sportgastein - pri običajni resoluciji se vidijo kupi in prve kopnice na koncu te proge v dolino


Norci:) - s tem padalom letijo tudi po več 100m čez skale - zgleda res nevarno


Kdaj bomo dočakali kakšno novo napravo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Tudi danes so bili izredni pogoji! Zjtraj fan trdo popoldne je pa mal popustl, prava uživancija!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 14, 2009 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Jaz sem bil prav tako gor v nedeljo. Sicer je bilo za moj obcutek malenkost prevec guzve na sestsedi, ceprav je bilo pa smucisce lepo prazno, kar mi je bolj pomembno kot tistih par minut cakanja na zicnici. Zgornja proga pod Gletscher Jetom je bila zjutraj super, popoldan pa malenkost slabsa (imam pac rajsi trde proge), ampak vseeno vec kot dovolj dobra... sploh za temperature po ostalih smuciscih. Edino kar me je rahlo motilo je neomejene kolicine Cehov, Slovakov, Madzarov in kaksnih zahojenih Jodlarjev, ki imajo svoja pravila obnasanja na zicnicah... ampak se da preziveti
Je pa res, da sem po moje zakljucil letosnjo sezono v teh koncih... se enkrat v Levi za dober teden pa bo konec za letos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Nekaj fotk z Moelltala od nedelje najdete na Alpinforumu. Povsem po naključju je isti dan bil zgoraj še en kolega z AF, priporočam tudi njegovo reportažo.

Na kratko: vremenarji so se seveda zmotili, dopoldan je bilo megleno, edino spodaj na štirisedežnici se je nekaj videlo, pozneje tudi na progah ob gondoli. Po dvanajsti se je zjasnilo, žal pa je takoj ko je posijalo sonce, postal sneg zelo južen in težek, tudi na vrhu ledenika. Zgoraj je precej novega snega, vemo pa kaj pomeni novi sneg + močno majsko sonce na južnih pobočjih.

Skratka, idealno ni bilo, slabo pa tudi ne. Vrst praktično nobenih, razen dopoldan na gondoli do 3 minute. Prihodnji vikend še načrtujem vsaj en dan na Moelltalu, potem pa smučke v kot in odštevat dneve do začetka septembra ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Smo z družbo nameravali it v nedeljo, pa vidm da nismo veliko zamudili (čeprav sem malo razočaran da nismo šli...). Upam da se bo izšlo za ta konec tedna (če bo sploh še kdo zainteresiran)...

PS. Na Alpinforumu je bilo rečeno, da bodo letos gor končno gradili.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorenc2
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 20:41
Prispevkov: 404
Kraj: Gozd Martuljek

Mi gremo v nedelo sto procentno!
_________________
2009/10 Kranjska Gora 13X, Flachau 1X, Zauchensee 1X, Obertauern 1X, Kanin 1X, Mokrine 1X, Katcberg 1X
2010/2011 Mollta 2x Kr. Gora 30X, Katschberg 1X
2011/2012 Alta Badija 4xKr. Gora 12X,Bad Kleinkirchheim 2X
2012/2013 Kranjska Gora8x, Bad Kleinkirchheim 1X, Großeck - Speiereck 1x
2013/2014 Alta Badija 4x, Kranjska Gora30X, Mokrine 1X
2014/2015 Kranjska Gora 22X, Katchberg 1X, Molltal 1X
2015/2016 Kranjska Gora 6x Alta Badija 4X
2016/2017 Alta Badija 4X Kranjska Gora 28X Mojstrana 1X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 05, 2009 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

Tudi mi imamo namen v nedeljo tja gor.

Smo bili pa prejšnjo soboto - bil sem prvič. Kaj naj rečem, fasciniran sem bil nad vlakcem. Takšen kolos in s tako brzino navzgor
Pa še tunel je zelo "na knap" pa zdeva deluje kot da drviš vsaj 100 km/h. Ufff ....

Vreme je pa bilo fantastično, ker je v 5ek snežilo.
Kakšne vožnje po celcu - ni nam bilo ravno jasno, zakaj vsi rinejo na levo v poln sneg. Dober sneg je bil nekako do 10.30.

Nekaj slikic - posnetih na žalost s telefonom







_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 07, 2009 11:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

F A N T A S T I Č N O !

Po relativno slabi prvomajski smuki je današnja ocena lahko samo taka

Čeprav sem prvi spust naredil šele ob 11h (včasih je treba biti tudi kaj v službi ), sem se do 15h pošteno nasmučal, v glavnem off-piste. Bil sem pa presenečen nad številnim obiskom, ljudi je bilo več kot v nedeljo. Gneče vseeno seveda ni bilo. Ob bližajočem koncu sezone sem zato razmišljal, da bi žičničarji mogoče naredili bolje, če bi za kakšna dva tedna potegnili sezono v maju in jo skrajšali junija.

Sveži sneg se je kar dobro upiral pripekajočemu soncu (nikakor ne pozabite kreme za sončanje, tako kot sem jo jaz ). Zunaj prog ga je veter v glavnem zgladil in zbil, ponekod pa se je dalo vrezati tudi globje smučine. Na zahodnem pobočju še po 14.uri:



Ob vseh lepotah je roka kar sama pritiskala na sprožilec. Da ne bom pretiraval so tukaj samo slike s predogledom.

Lep pozdrav, Tomi














Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Verona
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 09, 2009 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2006 23:18
Prispevkov: 199
Kraj: železniki

Vceraj na Meliju POEZIJA!
Vreme lepo, soncek pa dost toplo, sneg pa trd kot beton, ampak ne leden. Pa ZELO hiter je bil.
Okol 12 je zacelo spuscati...spodaj prej, ampak vseglih tudi ob 14h na vrhu ni blo krize. Ljudi kar nekej, veliko treningov sam ni blo problema najdet spuro za vozet, niti ni blo guzve na napravah.

Super smucarski dan. Priporocam!
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CfjGaynWrxw
Sezona 08/ 09: 2 x Mölltal, 46 x Cerkno, 1 x Kranjska Gora, 2 x Krvavec
Sezona 09/ 10: 4 x Mölltal, 3? x Cerkno, 1 x KG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 10, 2009 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

Danes, 10.05.2009 smučali na Mölltalu, ki je danes delal zadnjikat v tej sezoni in seveda pred remontom. Bilo je seveda cel kupslovenskih klubov vključno z reprezentanco. Na koncu so nam odstopili svoj prostor in smo se še štirikrat tam peljali. Ufff, to je bilo od vsega najboljše :-)
Skratka, kot je napisal "tomi" F A N T A S T I Č N O !

Pa še nekaj slikic:

























_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Moelltal 08/09
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB