Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nogavica
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 12:18 pm    Naslov sporočila: Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 0:46
Prispevkov: 2


Letos sem se odločam za nakup novih smuč, ampak nimam pojma, kaj kupiti, saj se ne spoznam na vse te oznake in tehnike, ki so sedaj prisotne na trgu. Do sedaj sem imel salamon verse9, ampak so te smuči zame neprimerne, saj sem zrasel in postal težji... imam 91kg in 198 višine...
kaj priporočate za nakup??
Moje znanje smučanja je povprečno (rad delam krajše zavoje), ne smučam zelo veliko, zato bi kupil smuče srednjega ranga, primerna cena za moje znanje.........

aja pa če kdo ima kakšn članek ali link, kjer je razloženo o tem kakšna mora biti trdota smuč,....in vse kar spada zraven ga naj prilima, saj se bi tudi jst rad poučil o teh zadevah

upam da nisem preobsežen....

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjak
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 1:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2007 13:40
Prispevkov: 51


Tiste stare sulice od elana so najboljše. Glej da kupiš nad 2 metra, ter da so čim ožje. Ko greš v zavoj priuzigni notranjo smučko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GigiSlovenia
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Okt 2008 20:17
Prispevkov: 27
Kraj: Rogaška Slatina

http://skiselector.elanskis.com/pc.asp?xpath=&xpathid=
Tukaj maš Elan ski selektor.. Mogoče ti pomaga pri čem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

mitjak je napisal/a:
Tiste stare sulice od elana so najboljše. Glej da kupiš nad 2 metra, ter da so čim ožje. Ko greš v zavoj priuzigni notranjo smučko.


... no tole pa ni bil najbolj korekten odgovor.

Nogavica, boš moral malo več podatkov napisat, še bolje pa: predlagam ti, da se oglasiš v kakšni specializirani trgovini s smučarsko opremo, da ti svetujejo neposredno: IgorSport, Hervis, Intersport, ...

Nove smuči povprečnega ranga se gibljejo od 200 do 400 EUR, pretežno so carving (ali vsaj polcarving - manj stranskega loka). Za krajše zavoje boš verjetno gledal take ki ti bodo segale do brade (ali še manj) z poudarjenim stranskim lokom.

Če pa si se naučil smučati na "sulicah" in pomeni da si cca mojih let (45 - 50), ti pa svetujem da poiščeš smučo bolj veleslalomske oblike (manj stranskega loka) in vadiš carving zavoje (lahko so tudi zelo kratki in hitri - odvisno od tega, kako nagneš). S tako smučo se da tudi delno smučati "po staren".

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100


Citiram:
pretežno so carving (ali vsaj polcarving - manj stranskega loka).


Kje pa je meja med carving in polcarving smučko??

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 5:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


polkarvning smučka "ne obstaja" ta izraz je neuporaben- polkarving,pravilnoj e če napišeš imaš smučkjo z manjšim in večjim lokom....
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Jpxfgx42G2w

http://www.youtube.com/watch?v=_aLJwRccJJY

2009/2010: 80
2011/2012: 13x Turacher Hohe, 5x Črna, 12x Weinebene, 1x Rogla, 2x Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gunter
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 5:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2007 17:32
Prispevkov: 100



Če me pa kaj znervira je to trgovec (beri strokovnjak), ki mi začne razlagat o polcarvingu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Palcek ima prav...polkarving so si izmislili "kao" trgovci-strokovnjaki....polkarvinga ni .......so pa smuči z bolj ali manj poudarjenim stranskim lokom.....Ne nerviraj se preveč.....škodi lepoti..... Malo zgodovine nastanka tovrstnega izraza pač ne škodi, a ne johan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Johan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Dec 2005 18:35
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

No ja, se posipam s pepelom. Tale "polcarving" sem tudi jaz "copypastu" iz trgovinskega žargona.

Pravilno je, da se uporabnost smuči ločuje po več ali manj stranskem loku.

Dejstvo je, da sem jaz iz "sulic" prešel na podarjene Elanove testne (polcarving) smuči, nato pa takoj na Fischer-jevo veleslalomsko smučko (trenutno vozim na 2 leti starem tekmovalnem modelu) in kot suličar nimam problemov (se pa seveda še vedno učim ).

Nasvet trgovca? Zakaj pa ne, če mu pa mi take butaste komentarje in nasvete delimo.

Jaz slabih izkušenj (sploh z Intersportom) nimam. Nikoli mi niso rinili "top" modelov, vedno so me spraševali po teži, znanju, količini letnega smučanja, željah. Običajno so imeli poleg katalog (v preteklosti so jih izdajali pri Intersportu z opisom skoraj vseh pomembnih modelov skoraj vseh proizvajalcev). Letos pa so kolegu svetovali ob pomoči revije Carving. In ker so domači (beri: Slovenci), zelo dobro ponujajo tudi Elanove modele.



PS, pa to ni reklama za njih (niti ne poznam nikogar, ki je tam zaposlen).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Johan je napisal/a:
predlagam ti, da se oglasiš v kakšni specializirani trgovini s smučarsko opremo, da ti svetujejo neposredno: Hervis, Intersport, ...



v teh trgovinah ti res fajn svetujejo ja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_5er_
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2008 6:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:16
Prispevkov: 4


Bom kar tu vprašal, da ne odpiram nove teme..

Kako velike smuči moraš imeti? Zanima me za freestyle tip smuči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nogavica
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 0:46
Prispevkov: 2


Hvala za nasvete. sedaj se moram pa loti iskanja pravih smuči.
Moram pa reč da je ta ski selector prav posrečena reč. fina stvar

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n3o
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2008 2:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 0:04
Prispevkov: 60


elan je napisal/a:
Johan je napisal/a:
predlagam ti, da se oglasiš v kakšni specializirani trgovini s smučarsko opremo, da ti svetujejo neposredno: Hervis, Intersport, ...



v teh trgovinah ti res fajn svetujejo ja


hja predvsem tisti, ki pa poleti prodajajo kolesa in se majo za zelo kvalitetne kolesarske strokovnjake...sicer pa da ne govorimo o Hervis/intersport servisih smuci...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snežko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2008 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 19:26
Prispevkov: 59


gunter - elan speedwave 12 - 176 tko z glave, drugače pa je najbolje da greš na kak test smuči in tam preiskusiš kaj ti najbolje ustreza.

twintip - cca - osnova 10 cm na telesno višino. potem pa krajše je bolj je vrtljiva - za trike. daljša je boljš bo v celcu...
_________________
veselimo se skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2008 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

Citiram:
hja predvsem tisti, ki pa poleti prodajajo kolesa in se majo za zelo kvalitetne kolesarske strokovnjake...sicer pa da ne govorimo o Hervis/intersport servisih smuci...


Oprosti,ampak jaz kar pogosto vozim smuči na "lišpanje" v hervis in nimam pripomb...
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 1 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB