Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Bolgarija

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Bolgarija « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 13, 2005 5:38 pm    Naslov sporočila: Bolgarija Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

Mene pa zanima, če je že kdo smučal v Bolgariji ali vsaj pozna koga ki je v zadnjem času tam smučal? Malo me mika Bansko, če pogledaš na prospekt zgleda prav imenitno. Tam so investirali Avstrijci in v nekaj letih zgradili osemsedežne gondole, pa tri ali štiri štirisedežnice (v glavnem odklopne), zasneževanje na večini prog, skratka - povsem alpski komfort sredi Balkana. Tudi hoteli so v glavnem novi, cene pa še vedno bistveno nižje kot v alpskih deželah.

Malo me mika, je pa daleč, pa preveč meja je vmes. Predvsem pa sem pri Balkanu še vedno malo skeptičen ...

Link: http://www.banskoski.com/suorugenia.xhtml.en
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 14, 2005 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Jaz ne poznam nikogar. Sem pa nekje zasledil neko reportažo o smučišču, kjer je pisec govoril o dobrih napravah, hotelih ala Kempinski in Radisson, prijaznih domačinih, vendar o katasrofalnem pristopu po cesti. Baje, da se je vozil skoraj čez njive, da je prišel tja.

Veliko več bi ti znali povedat na srbskem smučarskem forumu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malo
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2005 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 9:47
Prispevkov: 48
Kraj: desni breg Krke

Bil sem v Banskem,žal poleti. Z motorjem sem se zapeljal po smučišču,ki ga širijo - proti planinski koči (ne vem imena). Bajta je bila v res zelo slabem stanju, vendar za skromne je o.k.. Če se ne motim je nad njo gora Pirin 2978m. Spal sem v najvišje ležečem hotelu ob cesti na smučišče. Sobe, tuši niso bili obnovljeni saj 20 let. V restavraciji pa žur s turbo folk muziko.. Prenočišče je bilo za tujce 25 eur, za domačine 12 eur. Ker pa mi cirilica ni tuja sem vztrajal,da sem domačin in temu ustrezno plačal.

Nazadnje urejal/a malo Čet Okt 20, 2005 2:12 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malo
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2005 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 9:47
Prispevkov: 48
Kraj: desni breg Krke

Aja-je pa v Banskem veliko privatnih možnosti za spanje,ki so urejene ali ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malo
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2005 10:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 9:47
Prispevkov: 48
Kraj: desni breg Krke

Sem vzel karto v roke in se popravljam. Koča do katere sem se pripeljal čez smučarske proge se imenuje Vuhren 1950m, nad njo pa gora Muratov vrh 2669m. Imam karto pogorja Pirin,če kdo potrebuje jo lahko skeniram..

Drugače sem se peljal tudi čez Srednjo goro,tam so tudi smučišča. Nad Sofijo je Vitoša - mestno smučišče z urejenimi progami in gužvo..

Bi se še kaj našlo v gorah južne Bg na meji z Gr. O tem pa mogoče spomladi..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lux
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 27, 2005 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Verjetno vas to večina že pozna pa vseeno nekaj o Banskem z Globtourjeve spletne strani:

Globtour je napisal/a:
Bansko je po številnih ocenah najboljše smučarsko središče v vzhodni Evropi. Ponuja vse, kar sicer pričakujete od tipičnega ?zahodnoevropskega? smučišča in še precej več. Recimo balkansko domačnost in dobro hrano ter pijačo po bistveno nižjih cenah, kot smo jih vajeni sicer pri smučanju v tujini. Tukaj si boste lahko dali duška in si po smučanju dejansko z lahkoto privoščili obilno večerjo z vsem kar spada zraven. Kako drugače, kot npr. v Franciji! Bansko leži ob vznožju najlepšega bolgarskega gorovja Pirin in predstavlja pravo alternativo Alpam. To manjše, očarljivo mesto bo s svojo drugačnostjo navdušilo številne obiskovalce. Smučarski center obratuje sicer že vrsto let, vendar je bil lansko leto popolnoma prenovljen in na novo opremljen. Razteza se od nm. v. 936 m - 2560 m, primeren pa je tako za začetnike kot tudi za zahtevnejše smučarje. Leta 2003 ga je povsem prenovljenega odprl legendarni smučarski as svetovnega smučanja Alberto Tomba. V manj kot 20 minutah vas bo 8 sedežna kabinska žičnica pripeljala do smučišča. Poleg nove kabinske žičnice se smučarsko središče lahko pohvali še s 16 napravami, od tega 4 štiri sedežnice, 1 tri sedežnica, 2 dvo sedežnici in 5 vlečnic. Smučali se boste lahko na 56 km prog, od tega je 14 km težkih, 24 km srednje lahkih, 18 km lahkih ter 9 km tekaških. Najdaljša proga meri 3,5 km.
Podnebje je tipično gorsko, s kratko pomladjo in dolgo zimo. Povprečna temperatura v januarju doseže okoli 2 °C. Obilne snežne padavine zagotavljajo običajno do 2 m snega ter smučarsko sezono od decembra do aprila, seveda pa so v primeru snežnega pomanjkanja na voljo tudi snežni topovi, ki pokrivajo približno 80% smučišč .
Za nepozabna doživetja po smučanju bosta poskrbeli domača kuhinja in lokalna folklora z živo glasbo. V ?Mehanah?, ki so različica naših domačih gostiln in jih je v Banskem okoli 150, boste lahko uživali ob domačih specialitetah kot so SAČE (različno pečeno meso na lito železni posodi) KAPAMA (mesno zelenjavni lonec), LUKANKA (dimljena klobasa), FETA (ovčji sir), ŠOPSKA SOLATA (mešana poletna solata iz kumaric, paprike, paradižnika in sira), in izvrstnih rdečih (Melnik, Merlot, Cabernet) ter belih (Traminec, Muškat) vinih. Običajno boste ob izvrstni jedači in pijači deležni tudi žive etno glasbe in zabave. Zvečer se lahko odpravite tudi v diskoteko Amnesia v centru mesta ali pa s prijatelji na bowling v hotel Strazhite.
Mesto se ponaša tudi z nekaj kulturnimi znamenitostmi, ki ji je vredno obiskati: cerkev Sv. Trinity, Velyanova hiša, muzej Neofit Rilski, lahko pa se preprosto sprehodite po mestnem jedru, kjer boste našli med drugim tudi precej različnih prodajaln.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
morel
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2005 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

zgleda lepo....hm a mislte da je skrajn čs da tut mi se zmenmo glede teh zemlišč, omilimo redpise in omogočimo večje tuje naložbe....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
baltic
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2005 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

mislm da ja,sam upam da ni že prepozno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mark
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 5:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 11:28
Prispevkov: 68


Lepo opisano, sam jst se ne bi tok dalč furu, sploh pa en teden nimaš tm kj iskat. Jst sm take vrste človk da k smučam, smučam. Nč teh pavzic pa na pivo, mal na plažo, smučam dokler se eden od zaposklenih ne zadere da je konc. No, me zanima kako bi smuču če bi bil cel teden na smučišču, po mojem bi po dveh dnevih rabu pavzo
_________________
Teško je danas biti glup, prevelika konkurencija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malo
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 9:47
Prispevkov: 48
Kraj: desni breg Krke

Če pa je kak interesent (čim cenejši prevoz) sem takoj ZA. Tam nekje marca, ko so ceste malo bolj prevozne..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Bolgarija
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB