Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2006/2007 in 2007/2008

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Osojščica 2006/2007 in 2007/2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 09, 2008 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Tudi midva sva po daljšem času danes spet obiskala Osojščico. Če sem v reportaži o sobotnih Mokrinah hvalil, da je bilo vreme boljše od napovedi, je bilo danes žal ravno obratno: samo ob devetih je zgoraj za krajši čas posijalo sonce, nato pa se je na vrh 'usedla' megla in tam vztrajala do štirih . Sicer je megla pokrivala le zgornjih 100 višinskih metrov, nižje je bila vidljivost spet boljša, čas ko je sijalo sonce pa smo lahko merili v sekundah. Še najboljša vidljivost je bila na spodnjem delu Kloesterla.

Sneg: ne vem kje so videli 55 cm novega, jaz bi rekel 25 - 30. So pa še pred kratkim krepko zasneževali (na sedežnici sva se peljala z domačinom ki je rekel da so še v petek pridno 'streljali'), tako da je snega na vseh odprtih in zasneženih progah dovolj. Zelo lepa je bila proga ob osemsedežnici, ki je bila celo sezono za moj okus preveč ledena - zdaj je ravno prava! Tudi Kloesterle mi je bila všeč, pa črna '20' proti vlečnici Pacheiner, tam je bilo še ob treh skoraj nezvoženo.

Poseben nateg je obratovanje vlečnice Finsterbach (tista mala na krogce pod dvosedežnico Bergerbahn) vključno s 'TIEFSCHNEE SKIROUTE FINSTERBACH ', kot oglašujejo na spletni strani: vlečnica res obratuje, naravnega snega (tistega dela zaradi varovanja pitne vode menda ne smejo zasneževati) je maksimalno 25 cm, vsepovsod gleda ven kaj rjavega - k sreči v glavnem trava in grmovje, kamenja je tam malo. Sneg pa že zjutraj obupno težak, o kakem 'powdru' ne duha ne sluha. Kar srečen sem bil, ko sem s celimi nogami in smučkami spet stal na steptani in zasneženi progi .

Folka neverjetno dosti, sploh v primerjavi z Mokrinami dan prej. Na južni štirisedežnici smo celo stali 2 - 3 minute, tega glede na vreme nisem pričakoval.

Zjutraj na Familienabfahrt ob vlečnici Pacheiner, zame prvič v tej sezoni. Kar simpatična proga, žal zjutraj precej nemarno steptana (robovi, valovi). Takrat smo še upali, da bo nad meglo, ki je pokrivala dolino, prevladalo sonce:


Omenjena vlečnica Finsterbach:


Kloesterle zgoraj. Tudi tukaj velja: prvič v sezoni sem gledal v belo dolino:


2 x spodnji del Kloesterlov v redkih sončnih trenutkih:



_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 20, 2008 5:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Na prvi pomladni dan prav mrzlo in spremenljivo vreme,kar precej gneče,sneg trd in suh,priporočam dobre robnike in topla oblačila (-8)Napoved pa je še snežen podaljšani vikend
25X
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 07, 2008 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

V nedeljo je tudi Osojščica zaključila sezono in seveda brez Mikija ni šlo. Vreme je bilo bolj tako, zjutraj malo sonca, potem pa koprenasti oblaki in difuzna svetloba, pa okoli poldneva spet malo sonca, ob enih pa spet oblaki, tokrat tisti 'ta debeli'. Ves čas močan jugozahodnik, zgoraj -4, v dolini nekaj stopinj nad ničlo.

Sneg: za ljubitelje trdih prog (to so po moje tisti ki uporabljajo fraze kot 'proga je držala' in podobno) idealno, predvsem proge ob osemsedežnici in Kloesterle 2 niso ves dan spustile niti za odtenek. Meni je bilo - to brez sramu priznam - premrzlo in pretrdo, pod spomladansko smuko si predstavljam kaj drugega. Najboljša smuka za moj okus je bila na južnih progah ob Gipfelbahn, ki sta v redkih sončnih trenutkih spustili za prst ali dva v globino, in na zgornji polovici Kloesterle 1. Edino spodnja polovica Kloesterle 1 je bila precej južna.

Fotke od zadnjega dneva sezone: na spodnji postaji Kloesterle 1 so bile temperature pomladanske, prav tako stanje proge in splošni vtis:




Že pri vmesni postaji povsem druga zgodba, tudi izven prog naravni sneg, na progi idealne razmere:




Na Kloesterle 2 pa povsem zimske razmere, vključno s temperaturami:


Gipfelbahn v redkih sončnih trenutkih, tudi tukaj ne duha ne sluha o kaki 'čofti':




Oblaki so ob enih postajali iz minute v minuto temnejši ... :


... kar je zame pomenilo konec smučarskega dneva:


Na kratko: zelo solidna smuka, glede na letni čas pa skoraj odlična. Če bi vreme bilo vsaj malo boljše, bi se brez težav dalo smučati do štirih. Škoda da je že konec ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 8:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Miki, gledam tale tvoj seznam, kje vse si smučal letos. Obiskal si domala vsa vaška smučišča na Koroškem (tudi jaz sem jih, ko sem imel sezonsko). Kako pa to, da nisi bil niti enkrat na Kačjaku? Eno boljših smučišč (meni morda celo najljubše na Koroškem) ima letos novo progo in tunel, zakaj se je pa tebi zameril?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Marko: ne vem kaj naj rečem, Kačjak sem nekako 'zgrešil' . Pozimi raje smučam na smučiščih ki imajo vsaj nekaj kabinskih žičnic, zato sem načrtoval, da bom tja šel marca, potem vreme ni bilo pravo, potem sem šel en teden v Italijo, skratka, nekako nisem prišel na Katschberg. Pa tudi povsem subjektivno se mi zdi da je daleč, čeprav verjetno časovno to ne drži, saj je skoraj do smučišča avtocesta. Skratka: ne vem, in malo mi je žal.

Nasploh je sezona potekala nekoliko drugače, kot sem načrtoval ob nakupu karte: če bi bilo povsem po moje, bi imel na seznamu dan ali dva manj Osojščice, Mokrin in Bada, pa zato kak dan Hochrindla, Innerkremsa, Verditza, Falkerta, Weisenseeja in podobnih, zares 'vaških' smučišč. Ampak moja boljša polovica bi zelo težko preživela, da bi jo peljal mimo Mokrin na neki Koetschach - Mautern, kjer bi potem ves dan smučala na dveh progah (argument, ki mu navsezadnje težko oporekam: če bi hotela smučati na dveh ali treh progah, vlečnicah in dvosedežnicah, bi šla na Pohorje ).

Sicer pa, če mi poleti ne pade nebo na glavo ali kaj podobnega , bova prihodnjo sezono spet kupila sezonsko za Koroško, in upam da bom nadoknadil tisto kar sem letos zamudil!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 11:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

He, he, he.......vedno bolj zanimivo postaja vse skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Maj 04, 2008 8:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Seveda nisem izpustil redke priložnosti smučati na Osojščici za prvomajske praznike, natančneje v soboto, 3. 5. Kot je napisal že Tomi, smuka splih ni bila slaba. Obratovale so kabinska žičnica, štirisedežnica Gipfelbahn in nova osemsedežnica. Poleg proge ob osemsedežnici je bila odprta in steptana tudi proga ob štirisedežnici (!).

Prav nič zimski pogled s štirisedežnice:


ampak tam kjer je treba, je še belo:


V zgornjem delu je zgledalo prav obetavno:



Prvo uro sva smučala samo na južni progi, v zgornjem delu je bila celo nekoliko pretrda, spodaj je postajala vse ožja in mehkejša. Pogled na Julijce pa prekrasen:




Kot rečeno, zgoraj prava zimska smuka in zelo malo smučarjev:


Na zadnjih 300 metrih so ravno še spravili skupaj dve ratrakovi špuri snega, popoldan je tu in tam pogledala skozi kakšna travica, ampak nič pretresljivega:


Na osemsedežnici je bilo zjutraj kar dosti smučarjev, skoraj vsak sedež je bil vsaj deloma zaseden (jih pa je na zajli le polovica, ostali počivajo v garaži). Po enajsti uri pa je tudi tukaj bilo zelo prazno, sneg južen, ampak ne gnil:




Na vrhu je še prava zima:





Zoom na Dobrač in trbiška smučišča (v soncu Florjanka, v senci Višarje):


Tromeja z mogočnim Mangartom v ozadju:


Za konec: seveda je smuka na ledenikih v tem letnem času boljša, ampak smučati 3. maja na Osojščici pa je nepozabna priložnost. Lepa gesta in čudovito slovo od sezone (no ja, ne povsem, računam še na kak dan Moelltala prihodnji konec tedna ).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Zaradi slabega vremena na Moeltalu sem bil na Osojščici tudi v soboto in nedeljo. Seveda je bilo potem v nedeljo na Moeltalu par ur sonca, medtem ko se je tukaj poblačilo in je sonce le tu in tam posijalo skozi luknje v oblakih
Če primerjam vse tri dni, je bil sneg (in tudi vreme) najboljši v petek, najmanj utrjen pa v soboto, ko je bila noč bolj oblačna.
Mislim, da so s prvomajsko smuko naredili dobro potezo, poleg ne tako majhnega števila smučarjev je bilo precej tudi ostalih turistov. Sicer pa se spomnim, da smo včasih tudi pri nas v tem času redno smučali na smučiščih, ki so nižja od Osojščice, npr. na Voglu, Soriški planini, enkrat pa celo na Španovem vrhu. Letos pa gre pohvala samo Krvavcu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


tomi je napisal/a:
Mislim, da so s prvomajsko smuko naredili dobro potezo, poleg ne tako majhnega števila smučarjev je bilo precej tudi ostalih turistov. Sicer pa se spomnim, da smo včasih tudi pri nas v tem času redno smučali na smučiščih, ki so nižja od Osojščice, npr. na Voglu, Soriški planini, enkrat pa celo na Španovem vrhu. Letos pa gre pohvala samo Krvavcu.


Vogel je prehitel remont nihalke, Soriška bi lahko obratovala ampak oni obratujejo tudi glede na obiskanost, Španov vrh je svoja zgodba, Krvavec pa je pametno delal celo sezono, kar se jim je obneslo.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 Stran 6 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Osojščica 2006/2007 in 2007/2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB