Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Naslednja
 Katschberg « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2008 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Spet dobra smuka na Kačjaku, na nekaterih progah 5 cm nastrelanega novega snega po vsej progi,kot v pravlici tako po širini kot dolžini,da ti pride ,samo začeti moraš čisto med prvimi (8 in40 min.)Obisk kar velik.
14x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svere
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 12, 2008 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


slike? hehe
_________________
L. 2008

Krvavec: 2x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Julius Kugy
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2008 11:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2008 11:54
Prispevkov: 17
Kraj: Đesenice

Stanje v soboto 16.2. beda od bede. Na "akcijo" sem se zagotovo zadnjič nategnil. Naroda (Slovencev) za popiz... (sodelavec je danes rekel, da je bil Krvavec popolnoma prazen ), Aineck zaprt, čakalna doba za sedežnici Tschaneckbahn in Gamsexpress cca. pol ure, snega skoraj nič (kakšnih 80 cm ), kamenja za izvoz, poledenelo in vetrovno kot svina.

Seveda pa je na semaforju ves čas svetilo "Alle Pisten in Betrieb". Jebemti jodlarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 18, 2008 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

Julius Kugy je napisal/a:
Stanje v soboto 16.2. beda od bede. Na "akcijo" Aineck zaprt, čakalna doba za sedežnici Tschaneckbahn in Gamsexpress cca. pol ure, snega skoraj nič (kakšnih 80 cm ), kamenja za izvoz, poledenelo in vetrovno kot svina.

Seveda pa je na semaforju ves čas svetilo "Alle Pisten in Betrieb". Jebemti jodlarje


Hja, tudi meni je bilo žal, da je bil Aineck zaprt, veter je res pihal, samo kamenja in ledu pa nisem zasledil.
Malo si daj kante nabrusit, pa kak zavoj po kanti naredi, pa bo bolje. Sneg je bil trd, ampak super "grifig" , kot bi rekli jodlari. Tako urejenih prog, pri takih snežnih razmerah, pri nas skoraj ne najdeš. Recimo danes na MB pohorju, je bilo skoraj podobno, pa še vedno ne tako, kot v soboto na Kačjaku.
Čakalne dobe so bile zjutraj res nekoliko večje (razlog nedelovanje Aineck), vendar se je čez opoldan raja porazgubila in vrste so bile manjše...je pa res, da je bilo treba nekaj malega na nekaterih vlečnicah in sedežnicah res počakat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


Julius Kugy je napisal/a:
Stanje v soboto 16.2. beda od bede. Na "akcijo" sem se zagotovo zadnjič nategnil. Naroda (Slovencev) za popiz... (sodelavec je danes rekel, da je bil Krvavec popolnoma prazen ), Aineck zaprt, čakalna doba za sedežnici Tschaneckbahn in Gamsexpress cca. pol ure, snega skoraj nič (kakšnih 80 cm ), kamenja za izvoz, poledenelo in vetrovno kot svina.

Seveda pa je na semaforju ves čas svetilo "Alle Pisten in Betrieb". Jebemti jodlarje


Oni si pa mislijo jebemti hlapce
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Julius Kugy
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Feb 2008 11:54
Prispevkov: 17
Kraj: Đesenice

Ker že nekaj let ne smučam več pri nas, sem očitno previsoko postavil standarde Lahko se strinjam, da sta bili progi ob obeh sidrih (na skrajni desni - gledano z vrha) dobri, vendar se človek verjetno ne odpelje tja, da se bo vozil z vlečnicami. Kamenje je bilo na nekaj mestih od vrha Gamsexpressa proti koči, tudi pod kočo se je našlo kaj (posledice vidne tudi na smučeh). Na nekaterih mestih zribano do podna. Kolega je rekel, da očitno tudi jodlarji uporabljajo isti meter za višino snega kot naši

Nekaj malega počakat ? Da o brezobraznosti Slovencev sploh ne bi zgubljal besed, sam sebi sem se zdel glup, ko sem čakal v vrsti, medtem pa je model, ki se je pripeljal za menoj že sedel na sedežnici Ali pa čakal kolega in delal gnečo - seveda pred rampo. Najhujši so pa kakšni prepotentni smrkavci. Več kot očitno pa take akcije sofinancirajo tudi avstrijski ponudniki mobilne telefonije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 10:39 pm    Naslov sporočila: Hja Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

No tako...skijali smo pretežno po 4 sedi Sonnalm, kjer sploh ni bilo neke gužve in po 6 sedi Gamskogelexspress, kjer ja bila dopoldan res gužva, po 12 uri pa ne več tako. Kamenja res nisem zasledil, je bilo mogoče na dveh ali treh izpostavljenih mestih nekaj spihanega do zemlje, drugače pa jaz nisem videl kamenja....mel očitno srečo

Sem pa res bil presenečen nad gužvo, sploh v A....je pa res, da je bil SLO dan gori..nekaj podobnega kot 8.2. v Nassfeldu.
V to sem se spustil zavedno, pa še vedno bolje, kot za 27 ? skijat na MB Pohorju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
svere
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2008 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


Je bil kdo v tem tednu kaj gor? Zanima me kakšne so razmere in koliko je prb. snega?
_________________
L. 2008

Krvavec: 2x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 27, 2008 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

www.bergfex.com tu imaš napisano količino snega in web cam.
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
svere
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 28, 2008 8:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


Hvala
_________________
L. 2008

Krvavec: 2x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svere
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2008 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


Zdravo!

Prejšni teden ( od 1.3-8.3 ) smo bili z družino na smučanju na Katschbergu.

1. Dan (2.3)

Gužve ni bilo popolnoma nič, na Tschaneku sem se peljal praktično sam. Na progah zaradi padavin (dež in sneg, višje samo sneg) so bili na progah zelo veliki kupi snega, sneg moker, med smučanjem me je dobesedno ustavljalo. Aineck je bil zaprt in tudi na Diretissimi ni bilo veliko snega, se je videla zemlja. Tu pa še dve fotke s Tschaneka(se opravičujem zaradi kvalitete, ker sta slikane s telefonom)






2. Dan (3.3)

Povsem dugačno vreme kot dan prej. Sonce, proge zjutraj zelo dobro pripravljene, kasneje nastali manjši kupi, vendar nič hujšega. Če se ne motim je bilo ta dan precej hladno (-12°). Gužve spet skoraj nič.



3. Dan (4.3)

Sneg, sneg, sneg. Zelo močno sneženje, hladno kot sam hudič, zasneževali so s topovi, tako da so ta dan pridelali kar dosti snega, vendar so zaradi zasneževanja večji kupi. Gužve ni bilo nič.




In še moja podoba: (vidi se kakšni kupi so nastali)


4. Dan (5.3)

Zjutraj lep sončen dan, proge odlično pripravljene, zapadlo precej novega snega, smučal sem na katschbergu, potem pa sem sel cez aineck po novi (A1) progi v dolino in tam na avtobus. Proga A1, je fenomenalna, 6km spusta, super!



5. Dan (6.3)

Vreme super, sončno, ne preveč toplo in proge dobro pripravljene in trde. Smučal sem na drugi strani ainecka, na vrhu kjer prevladujejo vlečnice, ampak preverjeno tam ostane sneg največ časa dober.









6. Dan (7.3)

Prijetna smuka, bolj toplo vreme, kot prejšnje dni, proge vredu pripravljene (zjutraj, ker smo imeli samo dopoldansko karto).




Tako pa se zgledajo sobe v apartmaju:





Lp svere
_________________
L. 2008

Krvavec: 2x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2008 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Jutri začne z obratovanjem že praktično celo smučišče.

Z njihove spletne strani:

Geöffnetete Lifte:
> Aineckbahn
> Tschaneckbahn
> Gamskogelexpress
> Sonnalmbahn
> Königsiwesenbahn
> Branntweiner, Ainecklift
> Gipfellift und DSB Aineck
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Včeraj sva bila gor z Pekom, vremenarji so rekl da se bo vreme čez dan naredilo, ampak se ni . Ljudi zelo malo, na progah svež sneg in nekaj kupov, ki pa niso bili veliki, na progah je bilo nekaj kamenja in trave, ki pa so ga prinesli gor ratraki, skoraj cel dan snežilo na koncu se je megla spustila čisto do prelaza... Vse skupaj bi bilo zelo žalostno, če nebi bilo celca , ki ga je bilo ravno dovolj da nisi smučal po tleh, pa še nihče drug ga ni zlorabljal .

jutranji pogled na Aineck (spet nism bil gor ):

Tschaneckbahn zjutraj:

Sonnalmbahn z progo, na ketri je bilo 15cm pršiča na poteptani podlagi :

Cevc :

_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 3:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

a se na katschbergu planirajo v decembru ali pa v januarju kaki dogodki - proba smuči, veselice,....vem da je meu katschberg v preteklosti kr neki tega. Če kdo ve kdaj pa kaj se planira, naj mi lepo prosm pove. Hvala lepa in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2008 4:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

morel je napisal/a:
a se na katschbergu planirajo v decembru ali pa v januarju kaki dogodki - proba smuči, veselice,....vem da je meu katschberg v preteklosti kr neki tega. Če kdo ve kdaj pa kaj se planira, naj mi lepo prosm pove. Hvala lepa in LP


Jep
KATSCHBERG - AKCIJE ZIMA 2008 / 2009
Preglednica datumsko:

08.december 2008 ? ENOTNA CENA ZA VSE SMUČARJE
KATSCHBERG
Odrasli/Mladina/Otroci 17 ? ( + kavcija Key card 5 ?)

14 .december 2008 ? POSEBNE CENE SKIPASS TRAVEL
KATSCHBERG
Odrasli/Mladina 25 ? Otroci 10 ? ( + kavcija Key card 5 ?)

26 .december 2008 ? POSEBNE CENE SKIPASS TRAVEL
KATSCHBERG
Odrasli/Mladina 28? Otroci 14 ? ( + kavcija Key card 5 ?)

11.januar 2009 ? POSEBNE CENE SKIPASS TRAVEL
KATSCHBERG
Odrasli/Mladina 25 ? Otroci 10 ? ( + kavcija Key card 5 ?)

14. februar 2009
KATSCHBERG - samo za imetnike kartic MERKUR
Odrasli/Mladina 20 ? Otroci 10 ? (+ kavcija Key card 5 ?)
Brezplačen test ELAN-ovih smuči + svetovanje DEMO ekipe

28 marec 2009? POSEBNE CENE SKIPASS TRAVEL
KATSCHBERG
Odrasli/Mladina 22 ? Otroci 11 ? ( + kavcija Key card 5 ?)

Točno lokacijo za test smuči Elan bomo objavili teden pred prireditvijo!

Več pa na http://www.skipasstravel.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Naslednja Stran 7 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB