Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup slalomskih smuči

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Nakup slalomskih smuči « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kozanora
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 9:49 pm    Naslov sporočila: Nakup slalomskih smuči Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 21:40
Prispevkov: 5
Kraj: Jesenice

Odločam se za nakup slalomskih smuči. Trenutno posedujem elan GSX dolžine 164cm, vendar so za določene pogoje mogoče malo preštoraste in bi se bolj prilegli krajši zavoji.
Imam 54kg in 164 cm, znanje zelo dobro, obvladam carving tehniko. Nagibam se k nakupu SLX in pa Völkl racetiger (ker sem imela možnost preiskusiti že P60 gc racing, pa so me precej navdušile).
Preizkusila sem tudi speedwave 14 dolžine 160, pa me nekako niso najbolj prepričale (oz so se mi zdele krasne samo na popolnih pogojih, na razdrapanih progah imam čuden občutek), mnogo bolj mi ustrezajo moje dosedanje smuči.
Torej, zanima me kakšno dolžino naj nabavim, ker sem do sedaj vedno posedovala veleslalomske smuči in ali mi priporočate mogoče še kakšno drugo smučo? Ker pa bi šlo za sekundarni par smuči se priporočam tudi za ponudbe rabljenih smuči na ZS.

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 12:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Dobrodosla, naj te le opozorim, da ce nisi vozila slx, ti svetujem da si jih magar pred nakupom sposodis, sam sem zelo dober smucar in imam seenkrat vec kilogramov kot ti, pa so mi po 4h smuke prehude..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Crownless
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 1:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2008 22:08
Prispevkov: 26


Pridi ta vikend, na test Elanovih smuči, na eno od lokacij objavljenih na www.elanskis.com in probaj SLX. Tako se boš najlažje odločila, če je to smučka, katero želiš voziti. Glede dolžine bi jst izbiral med 155 in 160. Glede dolžine se je najbolje prepričati tako, da obe smučki peleš na test.

C.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Se strinjam z Gajem. Jst si lastim Elan WC SL dolžine 155, ata pa ima SLX 160. Razlika je občutna, SLX zahtevajo več dela in več moči v nogah, če hočeš izkoristiti vse kar smuča ponuja. Glede na tvojo težo, ti priporočam da kupiš raje kakšen rang nižje od SLX.

Glede dolžine pa najbolje da testiraš. Vsekakor pa ne več kot 155 za tvojo višino, če hočeš seveda delat slalomske zavoje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kozanora
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 1:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Jan 2008 21:40
Prispevkov: 5
Kraj: Jesenice

Gaj je napisal/a:
Dobrodosla, naj te le opozorim, da ce nisi vozila slx, ti svetujem da si jih magar pred nakupom sposodis, sam sem zelo dober smucar in imam seenkrat vec kilogramov kot ti, pa so mi po 4h smuke prehude..

lp


Saj si tudi jaz ne predstavljam še normalno stati na smučeh po 4 urah na mojih GSX, so mi 3 ure ponavadi kar višek.
Sem jih hotela testirati na tisti elanovi akciji v Nassfeldu, pa niso imel ustrezne dolžine. Tako da se jih imam namen sposodit v hervisu, če ne bo šlo drugače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


Jaz imam tudi Elan SLX WorldCup serija, pa sem z njo izredno zadovoljen, pa nisem nek ogromen človek (180cm / 75kg). Ni pa tako huda, da ne bi zdržal celodnevnega norenja z njo. Ali pa sem jaz prepoln kondicije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


Pr0ph3t je napisal/a:
Jaz imam tudi Elan SLX WorldCup serija, pa sem z njo izredno zadovoljen, pa nisem nek ogromen človek (180cm / 75kg). Ni pa tako huda, da ne bi zdržal celodnevnega norenja z njo. Ali pa sem jaz prepoln kondicije
Jest mam tud slx pa od 8.30 pa do 15.00 čist lahko zdržim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 3:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Jest mam tut slx, pa se mi sploh ne zdi tok trda. Cel dan brez problema smučam.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 12, 2008 8:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

ja vse to bo držal, drgač pa kar se tiče teh ur smuke je pa odvisno kako smučaš. Eni se lahk pelejo 8 ur pa naujo nč zadihal, drugi pa lahk nardimo 10 fur pa nam skor noge odpadejo.
Vsekakor tko kot je crow reku sam da ju3 žal ta test in tekma odpadeta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 7:45 pm    Naslov sporočila: Re: Nakup slalomskih smuči Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


kozanora je napisal/a:
Odločam se za nakup slalomskih smuči. Trenutno posedujem elan GSX dolžine 164cm, vendar so za določene pogoje mogoče malo preštoraste in bi se bolj prilegli krajši zavoji.
Imam 54kg in 164 cm, znanje zelo dobro, obvladam carving tehniko. Nagibam se k nakupu SLX in pa Völkl racetiger (ker sem imela možnost preiskusiti že P60 gc racing, pa so me precej navdušile).
Preizkusila sem tudi speedwave 14 dolžine 160, pa me nekako niso najbolj prepričale (oz so se mi zdele krasne samo na popolnih pogojih, na razdrapanih progah imam čuden občutek), mnogo bolj mi ustrezajo moje dosedanje smuči.
Torej, zanima me kakšno dolžino naj nabavim, ker sem do sedaj vedno posedovala veleslalomske smuči in ali mi priporočate mogoče še kakšno drugo smučo? Ker pa bi šlo za sekundarni par smuči se priporočam tudi za ponudbe rabljenih smuči na ZS.

Lep pozdrav!

haha ti pa take smuče, mal si prešvoh za tole dilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Če je znanje dovolj dobro in če ima dosti kondicije ter moči, potem tudi manjša teža ni problem.

Marsikatera tekmovalka ima podobne mere, pa nimajo pretiranih težav s tem (npr. Denise Karbon, ki je tam-tam po teži, pa je povsem v špici v FIS WC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Mislm da je kr težja, za ene 8kg.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


No, zdej sm našu link, baje za 4 sam vrjetn je še mal več.
http://it.wikipedia.org/wiki/Denise_Karbon
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Ma saj ni važno zdaj 5kg gor-dol. Kar hočem povedati je to, da ne rabiš ravno 100kg da lahko povsem izkoristiš tudi najtrše dile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Don Rossi Carleone
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 17:11
Prispevkov: 226
Kraj: Wič

Kg predvsem pa bi na prvo mesto dal znanje, kondicijo itd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup slalomskih smuči
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB