Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2007/2008

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2007/2008 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smučarka21
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:40
Prispevkov: 16


FISCHERPRO3...
Pglej...sam smučam marsikje...
Sem preko tekmovalnih voda smučala...velikokje po Svetu...
ampak...ni povsod vedno o.k.!!!
Moramo marsikdaj malo biti tudi razočarani, da potem drugič cenimo, ko je stvar boljša...
Zato...ne vedno videt slabe stvari...
AAmpak..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Windy
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 11:13
Prispevkov: 670
Kraj: Maribor

Hm kaj pa tale ratrag dela???

Od nekod so jim očitno pripeljali sneg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3122


sneg tiši iz spodnjega dela bejbike na vstop gondole...
No jaz sem danes bil gori... na slemenu pod bejbiko nenavadni kupi habakuk pa leden in izvrstne skakalnice za delanje obratov!
Čopka je tudi ledena...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Kakšne so kaj vaše izkušnju, ko ste več na Mariborskem. Je zaradi zlate lisice zlo gužva na smučišču, v času tekme . Al se bolj splača kak drugi dan pridet gor. S kolegom bi prišla gor, pa zardi tega mal kolebam, se nebi v tahujši gužvi smuču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

ne,saj se niti tako,za gnečo ne gre,temveč je odprto samo sleme in habakuk...poštela pa nedela...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luky
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 4:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 22:31
Prispevkov: 566


ja pa verjetn je problem parkirat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Hja, glede parkinga je najboljše, da se zapelješ na Belvi (če prihajaš iz smeri Celja, kar spotoma gor zaviješ in potem ni toliko dalje). Poštela piše, da ne dela, ampak verjetno pa se da peljati mimo Lukeja in po Čopki v dolino na gondolo (vsaj nekak tak je to blo načrtovano). Ampak mogoče se je tema dvema dnevoma vseeno boljše izognit, pač greš tokrat kam drugam in prideš na Pohorje drugi tedn, ko bo ves ta cirkus mimo in bo tudi vse odprto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 7:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Se strinjam da je te dni bolje ostati doma, če že kaj potem se zapelji do Areha. Ampak boš dobil več za ceno karte na kak manj obljuden dan, še najbolje bi bilo med tednom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gogi2cv
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2008 7:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 15:06
Prispevkov: 259
Kraj: celje

Verjetno je res, da bo boljše, da pridem na Pohorje kak drugi dan.
Hvala za vse nasvete
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 14, 2008 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

Mislim pohorci lahko bi počasi obrnili web cam na snežnem na njegovo standardno mesto.
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 3:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Bil včeraj (torek) gori. Razmere so bile za moj okus zelo slabe. Mariborski slalom sam led, tu niti niso nastali kaki večji kupi, ker skoraj niso imeli iz česa, za kake "profije" so to mogoče bile tudi dobre razmere, vsaka jim čast, ki po takem lepo dol ovinkajo, meni ni bilo ravno fajn. Drugače pa je je proga dobro zasnežena, ne sicer po celi širini, ampak dovolj široko, kopnin ni, povezava pred strmino po cesti proti Lukeju ni zasnežena, odprti pa sta povezava od spodnje postaje Habakuka na MB slalom in pa tudi tista vzporedna varianta, ki se nekje v sredi strmine odcepi malo po cesti desno in nato dol. Proga mimo Lukeja do Poštele je imela gori več mehkega "snega", tako da se je hitro razrila, veliki kupi in ledene plošče med njimi. Snega v narekovajih sem napisal zato, ker to skoraj več ni pravi sneg, ampak nekakšen pesek iz koščkov ledu. Prevozna je tudi proga 5b na "drugi" strani vlečnice Habakuk, vendar samo v ozkem pasu ene ratrakove špure tik ob vlečnici. Razmere tu še niti ne tako slabe (manj ledeno). Na Stadionu je bila dopoldne neka tekma, tako da je bila od prelomnica odprta le leva (gledano navzdol) polovica, razrito je bilo še kar, vendar manj kritično kot mimo Lukeja in tudi led se mi tu ni zdel tako neusmiljeno gladek; najboljše pa mi je bilo par rund na koncu (okoli dveh popoldne) na desnem robu, kjer je bila prej tekma, nič uničena proga, edino malo ojuženo je bilo, ampak to ni motilo (za moj okus daleč najboljše runde ta dan). Stadion se je, kot rečeno, torej čez dan malo ojužil, zgoraj pa je do nekaj čez eno, ko sem bil nazadnje gori, kar zdržalo (v tem smislu, da se ni ojužilo). Čopka odprta in normalno prevozna, na Arehu pa nisem bil in ne morem komentirat. Kakšnih kopnin na progah ni, tu in tam se morda najde kak kamen, ki je nekako zašel na progo, edina kritika v tej smeri bi bila na mesto, kjer prečkamo traso vlečnice Habakuk, če prihajamo iz smeri Poštele, tam preko se namreč skorajda ni dalo priti brez stika s kakim kamnom ali zemljo; neumno se mi zdi predvsem, ker za teh par metrov res ne bi smelo biti problem nariniti malo snega. Ker o tehniki preparacije prog nimam kaj veliko pojma za slabe razmere na progah na tem mestu ne želim direktno kriviti Branikovcev, pač vremenskim razmeram se tudi ne da vedno kljubovati, bi pa bil vesel, če bi me kdo razsvetlil, ali se vseeno morda da kaj narediti, da bi bile razmere za smuko boljše. Kaj naj rečem, meni ni bil posebej fajn smučarski dan, na koncu sem na zgornjem delu že počasi kapituliral v poskusih, da bi lepo vozil in užival, ker se enostavno ni dalo. V takem stanju priporočam morda samo imetnikom letnih kart. Slikic pa danes ni, ker se že prevečkrat gori bil, da bi mi bilo zanimivo tu še kaj slikat, sorry.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Pred slabo uro prišel z nočne: razmere še kar v redu, glede na vreme v zadnjih dnevih lahko rečem nad pričakovanji. Tu in tam kaj rjavega, predvsem na Habakuku in Čopki, pa ni hudega. Bo pa Čopka postala problematična, če bo odjuga še dolgo trajala, proga se mi zdi ne le ozka, ampak predvsem na tanko zasnežena. Sneg južen, ampak z izjemo nekaterih mest na Čopki ne gnil, saj je v spodnjih plasteh še vedno leden, najbolj na Stadionu in MB slalomu. Gneče nobene, skratka, če bi danes pisali 16. marec, bi bil kar navdušen nad dobro spomladansko smuko. Ampak sredi januarja bi pa pričakoval kaj drugega !

Vic dneva: ta tabla stoji pri izhodu iz Vzpenjače. Če bi jo videl teden dni nazaj, bi se z napisanim strinjal, ampak danes ... :


Edina na pol posrečena fotka je danes z zgornjega dela Mariborskega slaloma:


Čopka, glede umetnškega vtisa prosim brez komentarja , vidi pa se - v primerjavi z Mariborskim slalomom eno sliko višje - bistvena razlika v kvaliteti snega, ki je na Čopki bistveno mehkejši, mestoma tudi gnil:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2008 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Tole pa zgleda prej kot bob steza
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2008 5:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

@miki:
Me veseli, da si bil zadovoljen z razmerami, verjamem, da je lahko bil MB slalom zelo v redu za vozit, če je malo popustilo, ker v torek je bil prava drsalnica. Jaz sem sicer že za torek računal, da se bo čez dan sneg ojužil, ampak v zgornjem delu se ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 17, 2008 10:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3451
Kraj: Maribor

Citiram:
Tole pa zgleda prej kot bob steza
Tega zdaj sicer ne razumem čisto ... se to nanaša na širino proge ali na tista dva tipa, ki sta mi s poki 'uletela' v fotko ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 38 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2007/2008
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB