Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Urne karte in obračunavanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Urne karte in obračunavanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 6:24 pm    Naslov sporočila: Urne karte in obračunavanje Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Iščem pa ne najdem. Kako obračunavajo urne karte recimo na Kopah.

Karta je je 29?, potem pa vem da nekaj dobiš nazaj, odvisno od tega, kako dolgo smučaš.
Me pa zanima, koliko je to, kar dobiš nazaj, če se upošteva tudi kdaj jo vzameš zjutraj, ...

Hvala za odgovore.

LP

Nikolaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bordar20
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2008 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 10:39
Prispevkov: 13


mislim da dobiš nazaj neki okrog 10 evrov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučarka21
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 4:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:40
Prispevkov: 16


če kupiš karto...npr.odrasla urna karta pride 29evrov...
in potem če se smučaš do dveh ur...ti vrnejo 12evrov
...če se smučaš do 3ur...ti vrnejo 10evrov ...
če pa do 4ur pa ti vrnejo 8evrov
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 7:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


To je pa res ena izmed mojstrovin kako zakomplicirati

Kaj ne morejo narediti tak kot je drugot, kupiš 3h karto in velja 3ure in tako naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučarka21
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:40
Prispevkov: 16


saj to ni zakomplicirano...
sam...če si ti kupiš karto za 3ure...
in se potem smučaš 3ure in pol...
potem.-...ti morajo eno furo dati...

če pa ti karto kupiš...pa potem če ti zamuniš...
s tem zaslužijo Kope 2evra...
a ne...
razumeš...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


Mariborčani so trokovnjaki za prodajanje kart, ki jih ljudje najrajši ne bi kupili.

Srečo imajo, da so praktično v mestu, in prodajo ogromno sezonskih, po drugi strani pa so precej znani, in se gor nabaše hrvatov, madžarov, ...

Prijazna do uporabnika pa so druga smučišča mnogo bolj. Ponujajo karte po urah, 1, 2, 3, 4, 5 ur, družinske popuste (tudi na urne karte), karte za 1,5 dneva, itd itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2008 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


@smučarka21: Če v avstriji kupiš karto za 3h se smučaš 3h in nič več in nič manj, če bi se rad pa še smučal moraš kupiti novo karto (urno
ali za eno vožnjo, ...)

Res ne vem kako razložijo sistem kakšnemu Madžaru , mu pač podtaknejo dnevno

Sem zadnjič primerjal cene Koralpe in Kope sploh nisem vedel za ta urni sistem na Kopah in sem se odločil za Koralpe (me pride ceneje). Sicer pa dokler Kope ne bodo vsaj 20% cenejše od Koralpe me ne vidijo tam. (ali pa če zgradijo kako odklopno sedežnico in pripravijo sistem zasneževanja kot se spodobi in .... )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 09, 2008 1:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Ma Kope so boljše od Koralp, res da imajo Avstrijci eno odklopno sedežnico, ampak kaj, ko je proga brezvezna, te se pač raje na Kaštivniku malo bolj dolgo gor vozim (čeprav mi res gre na živce), solidna je na Koralpah ena vlečnica (Hipfllift), ampak potem imaš tudi na Kopah Kopnik in Pahernik, ki sta prav tako dobra, pa še bolj udobno se je na krogecih vozit.
In pa Kope so cenejše od Koralp, poglej si cenike, koliko pride recimo 2, 3 ure smučanja tu in tam (na Koralpah imaš direkt ceno, za Kope si pa pač preračunaš iz tega, kar je za urno karto napisala smučarka21), če si pa še slučajno študent, je pa še toliko bolj poceni (ZZ karte, 18.5 dnevna). Tak da mene ravno na Koralpah ne vidijo več, dokler ne potegnejo ene sedežnice iz one luknje čisto do vrha brega, Kope na drugi strani pa niti niso tako slabe (če vse dela).

Se pa strinjam, da imajo Branikovci zelo nefleksibilen (recimo sploh ni dopoldanskih) in netransparenten (za urne karte nikjer ne piše, koliko dobiš nazaj) sistem vozovnic. Ampak verjetno se jim splača, ker je verjetno več smučarjev, ki zaradi tega pač kar recimo dnevno vzamejo, kot tistih, ki bi jih to odvrnilo. Čeprav glede samih cen pa je treba tudi povedat, da razne nekaj urne karte, ki jih nudijo marsikje drugod, povečini niti slučajno niso ugodne; približno v istem rangu pa so potem tudi urne vozovnice od Branika. "Splača" se na večini smučišč tako samo dnevna...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučarka21
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 10, 2008 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2008 15:40
Prispevkov: 16


KOTULC...
Če imaš malega otroka in ne veš, ali bo zdržal smučati tri ure...Si na Koralpah lahk tisto karto potem zatakneš ...nekam...
če pa na Kopah pa jo vrneš...npr. po eni uri pa ti vrnejo 12evrov...
Potem, kaj se ti bolj splača...
Karto nest domu, ali denar???
Kar se pa tiče Koralp in kOP...sem seveda na strani Kop...
če mi rečeš, da se na Kopah nisi nasmučal...
potem mi povej, kako se boš na Koralpah...
če ti Kaštivnik ni dovolj...kaj ti bo potem na Koralpah???
Mariborčan...
Dobro mnenje....upam, sam da bo KOTULCu..v pomoč...Na Koralpah nimaš ene take proge...kot je Kaštivnik...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Urne karte in obračunavanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB