Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Hrvaški gostje na Krvavcu

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Hrvaški gostje na Krvavcu « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


Rasisticni? Pa sej hrvatje niso crni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

Jaz mislim, da ima vsak pravico do svojega mnenja - pa ceprav je nacionalisticno usmerjeno.


Osebno hrvate spostujem ravno zarad njihovga nacionalizma - nam slovencem pa tega manjka predvsem, ker so nas celo zgodovino mel za hlapce.

Nacionalizem bi moral bit vrednota vsake druzbe ne pa da je prepovedano izrazat nasprotujoce mnenje do drugih kultur/ver/ras.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Se strinjam da je treba podperat nacinalni naboj, ki ga je res prinas premalo, vendar kljub vsemu pa je nestrpnost nepotreban in slaba stvar. To povzroča samo nasilje in kreganje. Bolje da živimo v simbijozi.
Je pa res da nam bi lahko bili nekateri narodi zgled, kaj se pravi biti ponosen na svoje korenine. Večinom sem tudi spadajo Hrvati, sam žal so do nas slovencov nekateri nestrpni, pa tudi nekatrei slo so do njih. Lep primer so Srbi, ki so do nas prijazni in gostoljbni, poleg tega pa imajo velik nacionali ponos. Se pa spet neprimerno vedejo do albancov (kosovo) in do hrvato.
PS: To je posplošeno, seveda je vsak posameznik lahko drugačen, gre za point.
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2008 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

se strinjam s samokhanom.. jest bi temu raj reku patriotizem- je nekaj kar nam je treba vbit v glave ampak to v tem smislu, da smo ponosni na svojo domovino, državo in našo zgodovino. Mislm pa da skrajni nacionalizem do te mere, da "mi smo v redu, vi ste pa gnoji" škoduje. na to sm hotu opozort.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Verona
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2006 23:18
Prispevkov: 199
Kraj: železniki

Ma sej jst tud ne mislem, d so pa oni 'gnoji'. Ampak me pa posten pogreje, da pridejo gor in mislejo in se obnasajo, kot da JE VSE NJIHOVO. Cez to pa ne morem!
Poleg tega se mi zdi tud nesprejemljivo, da pricakujejo, d se bomo z njimi pogovarjal v hrvascini. HALO, a je ze kdaj kesn Hrvat na morju govoril z nami po slovensko??
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CfjGaynWrxw
Sezona 08/ 09: 2 x Mölltal, 46 x Cerkno, 1 x Kranjska Gora, 2 x Krvavec
Sezona 09/ 10: 4 x Mölltal, 3? x Cerkno, 1 x KG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 9:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Pa a ti res misliš, da se na CRO morju nekateri osebki iz SLO ne obnašajo podobno??? Lepa beseda lepo mesto najde, pa naj bo to v slovenščini ali hrvaščini.....Samo ne nekaj posploševat za božjo voljo......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snela
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2007 18:32
Prispevkov: 39
Kraj: Ljubljana

samokham je napisal/a:

Lep primer so Srbi, ki so do nas prijazni in gostoljbni, poleg tega pa imajo velik nacionali ponos.

Tega srpskega nacionalnega ponosa še nisem opazil. Lahko malo razložiš?


Vse kar jaz pri srbih vidim je eno veliko kurčenje.

Vsak hoče bit glavni in potem vse nardijo, da nekdo drug ne bo - škodljiva zavist. Recimo pri slovencih imamo koristno zavist: namesto destrukcije drugega iščemo način kako biti boljši od drugega (zdrava tekmovalnost).

En vic: v peklu so mel bazene z drekom za vsako državo. Če kdo umre in pride v pekel ga dajo v bazen s tem drekom. In potem pridejo na obisk turisti pa vprašajo vodiča zakaj letijo hudički z vilam nad bazeni in pojasni, da zato, če hoče kdo ven pobegnit, ga nazaj noter podreza.
Hodijo tko na okol in pridejo do enga bazena kjer hudički ne letijo in vprašajo zakaj pa na tem bazenu ni hudičkov? Vodič odgovori: to je bazen za Srbijo. Če hoče kdo ven pobegnit ga sami nazaj noter povlečejo.

Žal je v vsakem vicu nekaj resnice.


Še mal bolj profesionalna razlaga:

(1) Kad pet sposobnih stvori glupu petorku (click)

(2) Mi smo gubitnici još od cara Dušana (click)
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Verona
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 11:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2006 23:18
Prispevkov: 199
Kraj: železniki

fischerpro3: sem samo napisala svoje mnenje in ti ga ne vsiljujem...


V upanju, da ste res vsi tako zelo strpni do Hrvatov kot pisete, zaklucujem s to debato...

Verona
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CfjGaynWrxw
Sezona 08/ 09: 2 x Mölltal, 46 x Cerkno, 1 x Kranjska Gora, 2 x Krvavec
Sezona 09/ 10: 4 x Mölltal, 3? x Cerkno, 1 x KG
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ja Hrvati so res v glavnem malo bolj glasni na smučiščih, pa ne samo pri nas, tudi v Italiji ali Avstriji. Precej glasni so tudi Italijani. Mene ne motijo ne eni ne drugi. Tudi nisem opazil, da bi kdo od mene zahteval, da z njim govorim hrvaško. Je pa res, da nekateri res bolj malo razumejo, kot tudi naše mlajše generacije ne razumejo hrvaščine.

Če se ravno gremo nacionaliste, so meni še najbolj moteči Čehi. Ti povsod naredijo kakšno zgago. Sem videl enega, ki je barantal na blagajni za karte. Potem sta se hotela dva peljati v kabini za 10 in nista spustila drugih not. Zasedejo ti pol gostilne s svojo prtljago, potem pa privlečejo ven svoje termoske in češke senviče. Eni so si v gostilni na gorilniku kuhali svojo juho. Tipični so bili tisti Čehi, ki so jih lani reševali v obsežni akciji s helikopterjem, potem pa se niso niti zahvalili in zbežali po stranskih cestah, ker so se bali, da bi morali kaj plačati. Se pa že malo bojim, kakšni bodo na smučiščih Rusi. Tu kjer smučam jaz, jih zaenkrat nisem opazil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Verona je napisal/a:
HALO, a je ze kdaj kesn Hrvat na morju govoril z nami po slovensko??


Sem že doživel. In to tako da sem skoraj padel z nog v kakšni odlični slovenščini me je nagovorila ena uslužbenka turističnega urada na Rabu. Doživel sem tudi, da se je lastnik restavracije v Premanturi zares trudil govoriti slovenščino. Sicer ni bilo čisto "po Toporišiču", ampak se je zares trudil.

To sta samo dva primera, doživel sem jih še več. Res pa je, da ne bomo nikoli dočakali dneva da bodo vsi znali, kar pa jaz tudi ne pričakujem.

@snela: sej ne morem verjet. Moram pa priznat, da si me z "koristno zavistjo" nasmejal.

Glede tvojega vica: v vicih se narodnosti in imena preveč menjajo glede na trenutno namen in uporabnost vica. Primer: v svojem vicu zamenjaj Srbijo z Hrvaško. Še vedno smešno? No, sedaj zamenjaj, Hrvaško s Slovenijo? Še vedno smešno???



Resno me motijo ta posploševanja, kakšen je kdo in temu podobne...
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Verona je napisal/a:
fischerpro3: sem samo napisala svoje mnenje in ti ga ne vsiljujem...


V upanju, da ste res vsi tako zelo strpni do Hrvatov kot pisete, zaklucujem s to debato...

Verona


Tudi sam sem ti napisal svoje mnenje....in ti ga ne vsiljujem.....Edina razlika je, da sam ne posplošujem.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renato
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 20:46
Prispevkov: 65


Jedan od razliga zašto dolazim na skijanje u Sloveniju je to što u principu nema jezične barijere. Ne očekujem da bilo ko govori hrvatski, jer 80% razumijem i to mije dovoljno. A ni sa time da mene Slovenci razumjiu nisam imal problema.
A kad bih pokušao nešto reč ili napisat na slovenskom, vjerojatno bi umrli od smjeha, tak da je bolje da se ne blamiram.
Naj normalnije doživljavam vašu državu i ponašam se ko što bi se stranac naj normalnije trebo ponašat u stranoj državi.
I iznad svega pokušavam da dnevna politika ne utječe na mene, jer politika je kurva, u što smo se mi na ovim prostorima nebrojeno puta uvjerili.
Mislim da se velika večina i Hrvata i Slovenaca ponaša tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


renato je napisal/a:
I iznad svega pokušavam da dnevna politika ne utječe na mene, jer politika je kurva, u što smo se mi na ovim prostorima nebrojeno puta uvjerili.
Mislim da se velika večina i Hrvata i Slovenaca ponaša tako.


Točno tako!
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

renato je napisal/a:
Jedan od razliga zašto dolazim na skijanje u Sloveniju je to što u principu nema jezične barijere. Ne očekujem da bilo ko govori hrvatski, jer 80% razumijem i to mije dovoljno. A ni sa time da mene Slovenci razumjiu nisam imal problema.
A kad bih pokušao nešto reč ili napisat na slovenskom, vjerojatno bi umrli od smjeha, tak da je bolje da se ne blamiram.
Naj normalnije doživljavam vašu državu i ponašam se ko što bi se stranac naj normalnije trebo ponašat u stranoj državi.
I iznad svega pokušavam da dnevna politika ne utječe na mene, jer politika je kurva, u što smo se mi na ovim prostorima nebrojeno puta uvjerili.
Mislim da se velika večina i Hrvata i Slovenaca ponaša tako.


Se podpišem pod tole Renato....Tudi sam na skijanje.hr pišem v slovenščini in ni bilo nikoli problemov.....V glavnem se razumemo.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2008 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Mislim, da dosti Hrvatov ne mara nas Slovencev in zato tudi jaz (kot tudi precej drugih Slovencev) v splošnem ne maram Hrvatov oz. države Hrvaške. Po moje je tu dosti kriva politika, morda tudi to, da nam nekateri Hrvati zavidajo, da smo kot država nekje bolj uspešni. Nimam sicer nekih kolegov s Hrvaške, ampak verjamem, da pa je med njimi tudi precej čisto OK ljudi, s katerimi se da normalno menit. Tako da dam vsakemu možnost, da se lepo razumeva.
Se mi pa zdi smešno posploševati, da so zdaj Hrvati glavni krivci, da se ustavljajo sedežnice in podobno. Pa sploh niti nimam občutka, da bi bilo ne vem kako dosti Hrvatov po naših smučiščih. Tudi so med njimi tako dobri smučarji kot tudi začetniki, samo to velja za vsako nacijo. Jasno pa pač je, da tisti začetniki bolj padejo v oči, če si izberejo sebi neprimerno progo in povzročajo nevarnost. Potem pa, ko nekdo vidi, da gre za Hrvata, pride zraven še že omenjeno politično pogojeno sovraštvo in naenkrat so Hrvati za krivi za vse. Pa še omeno bi, da se mi zdijo bolj kot začetniki nevarni nekateri divjaki, ki kao znajo dobro smučat oz. delno samo mislijo, da znajo, in ga tudi v gužvi pičijo, kot da so sami na progi, ter spravljajo druge v nevarnost.
Glede pisanja po forumih pa je verjetno res boljše, da pišemo vsak v svojem jeziku (Slovenci in Hrvati), ker jezika sta res toliko podobna, da se razumemo, ampak dovolj različna, da je težko pisati v drugem jeziku. Motilo bi me edino, če bi za nekoga vedel, da dobro zna slovensko, in bi le-ta vseeno nalašč pisal v hrvaščini.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Hrvaški gostje na Krvavcu
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB