Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Kakšna očala nosite na nočni?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Kakšna očala nosite na nočni? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 8:59 am    Naslov sporočila: Kakšna očala nosite na nočni? Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Zdravo!

Zanima me, kakšna očala uporabljate na nočni smuki tisti, ki sicer nosite očala in ki vidite brez njih samo na blizu?

Jaz podnevi dam not leče in nosim sončna očala (kadar grem smučat), problem pa je ker ponoči pa teh sončnih očal ne moreš uporabljati (ali pač?). Večkrat sem smučal kar z navadnimi očali, ki jih nosim podnevi (za daljnovidnost), vendar so se mi na smučariji preveč rosile oči. Klasična smučarska očala (ki jih uporabljajo tudi smučarski skakalci!) so mi grda.

Kaj torej priporočate za nočno smuko?

LPD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carpio
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 9:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 17:27
Prispevkov: 32
Kraj: Koroška

Jaz uporabljam Alpina očala za očalarje pod oznako PSO ( Pro Sport Optic) Poglej na njigovo stran. Imajo kar nekaj modelov od klasičnih smučarskih očal do sončnih.
LP !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Priporočam "grda očala". Jaz si praktično ne predstavljam smučanja brez klasičnih očal, ker pač smučam hitro. Za nočno smučanje uporabljam povsem običajna (grda) očala z univerzalno barvo stekel (rdečkasto rjava), ki je primerna tudi za slabo vidljivost in sonce (ker se mi ne da nositi s seboj 3 različnih očal, če se slučajno vreme spremeni, sem specialna očala za različne pogoje nehal kupovati). Za bolj turistično nastavljanje pa obstajajo športna očala, športna očala z dioptrijo, športna očala s klip-on itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Jst imam tudi očala (slab vidim na daleč) pa imam grda očala čez, ker drugač sploh smučat ne morem ker me tolk zebe. Če so ti grda se te pa bog usmil, lahko posnemaš kakšne italjanke ki se hodjo na smučišče sončit
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Js dam ponavad če je slabši vreme čez navadna očala še una smučarska "tagrda", če pa je res bl sončno pa navadna sončna brez dioptrije. sicer mal slabš vidm, ampak ni krize, sam si morm dt šipce zamenat za dioptrične.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dejvi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Carpio - tako kot praviš - Alpina ima vrhunsko robo. Bo treba najti ustrezno rešitev v tej smeri.

Pač kar hendikep pri smučanju tale kratkovidnost! Me zmeraj mori, ker imam še en problem več pred vsako smučarijo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Kakšna očala nosite na nočni?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB