Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » 12., 13., 14.12; Schladming, Flachau - ZIMA kot mora biti

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 12., 13., 14.12; Schladming, Flachau - ZIMA kot mora biti « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 12:21 am    Naslov sporočila: 12., 13., 14.12; Schladming, Flachau - ZIMA kot mora biti Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Zadnje 3 dni sem s težkim srcem vzel dopust in zapustil šolo ter se odpravil na sever. V treh dneh sem se spet spomnil kaj je to ZIMA.

1. dan - Planai

Ker nisem ravno spreten v zgodnjih odhodih, sem na smučišče prispel šele okoli dvanajstih. Aparat sem pozabil v avtu, tako da slik ni, pa tudi drugače ni bilo kaj posebnega za videt. Vreme je bilo najslabše iz vseh dni, malo podobno tistemu iz naslednjega dne, toraj zgoraj moegla, v srednjem delu sneženje, spodaj pa oblačno. proge so bile slabo urejene, kar je posledica velike količine novega snega, kljub skoraj praznim smučiščem so bili skoraj povsod kuclji ali pa plast nezvoženega pršiča na pisti. Zaradi poznega prihoda in slabega vremena sem smučal samo na Planaiu, ki sem ga potem naslednji dan samo nahitro prečil. V zgornjem in srednjem delu je bilo snega ogromno, na spodnjih delih prog v dolino so se našli tudi kamenčki, a je naravni sneg ležal povsod, tudi spodaj.

2. dan - 4 berge schaukel

Ker si prvi dan razen Planaia nisem ogledal nič in je bilo v planu zgodaj oditi in smučati po poti, mi ni preostalo drugega kot v enem delu presmučati cel kompleks, če sem si ga hotel ogledati. Aktivno sem smučal 7 ur, in spri tem si uspel ogledati ne samo povezovalne, ampak kar večino prog, ki so izgledale zanimive, nekatere tudi ponoviti. Na žičnicah ni bilo čakanja. Vreme je bilo malo boljše kot dan prej, megla se je začela višje, snežilo je samo občasno. Občasno je tudi pihalo. kljub obilici snega je bilo topništvo delujoče. snega ni primankovalo niti izven prog. Najbolj sta me navdušili obe glavni progi na Hochwurznu. So pa tale dolga prečenja postala mnogo krajša s hitrimi sedami, ko so tu bile počasne dvosede in vlečnice je morala biti stvar kar dolgotrajna.

Nekaj slik iz Hausa





vlečnica še ne obratuje, je pa zato toliko bolj zabavno se peljati po njeni progi. Sneg je taprav, čisto puhast sveže zapaden pršič.


široke in prazne, a kar razrite proge


Zadnji pogled na Hauser Keibling


vlečnica na Planaiu


Zima kot mora biti




Golden Jet, proga 6 do srednje postaje je bila med bolj kamnitimi


pogled na Hochwurzen


Schladming


Sedaj nekaj slik z Reiteralma, Hochwurzen sem poslikal na koncu. Girakova štirseda, podobna kot na cerknem.


črna proga iz vrha


Tudi tukaj široke proge, a za karvanje zaradi razritosti ne najbolj primerne


megla


proga in pa dvosedežnica na Reiteralm. ta naprava je že kar potrebna za zamenjavo, saj se njene dolžine nebi sramovala marsikatera odklopna naprava. Na spisek bi dodal še tadrugo dvosedo med Planaiom in Hochwurznom ter dvojno vlečnico na Planaiu, pa bi bilo popolno.


nekaj zavojev pod sedežnico, skrajno leva sled je moja


proga 31, ena boljših, zasneževali so jo kljub obilici snega


zanimiva žičnica na Hochwurzen


pogled proti Dachsteinu, končno se je pokazal iz oblakov


3 dan - Flachau

Tukaj mi je bilo najbolj všeč, verjetno tudi zarad vremena, ki je bilo delno jasno in so bile proge ker ni snežilo bolj urejene,vidljivost pa dobra. proge so široke in sončne ter tudi dolge. Smučišče je v resnici mnogo boljše kot izgleda na prospektu. Naprave so moderne in hitroe, ljudi je bilo največ tukaj, a čakanja vseeno ni bilo.

Ob prihodu, smučati začel spet (pre)pozno, ob 12tih


končno sonce!


široke proge, ravno prave strmine za užitek z delujočimi topovi. mestoma so bili že kar moteči.








velika dilema: voziti po odlično urejenih progah ali raje riti po svežem pršiču?


Zadovoljstvo mineva, začenja se evforija


prelepo pobočje, leva sled je moja. kasneje sem zarisal še eno. Tega se neda opisati z besedami...


trenutek pred spustom, smučal sem desno po nedotaknjenem pršiču...

žal sem stvar ponovil samo dvakrat, tretjič se mi je med prečenjem odpela smuča, kot tudi enkrat med spustom in sem raje obupal ter smučam in okovju j..al mater , pa tudi pooblačilo se je medtem in vidljivost se je poslabšala

Flying Mozart z pripadajočo progo. stvar ni slaba.



rdeči osmak (Rote 8er) in proga



Še enkrat Flachavska stran


Tekmovalna proga. Sicer me delovanje topov med obratovanjem ponavadi ne moti, ampak topniške parade pa ni treba pripraviti. Že na nekaterih drugih progah so streljali z vsemi cevmi in je stvar bila že moteča, saj so bili topovi kar skupaj in na obeh straneh proge, tako da te je kar zdepiliralo ampak nekaj takega pa... Lahko bi jih saj na eni strani izklopil . Po dveh dneh naravnega sneženja so poskrbeli da tudi tretji nebi minil brez padavin...



ena za konec



Par vtisov za konec: Smuka je zaradi obilice snega odlična, a se vseeno opazi da smo šele decembra. Ker ponavadi v tem času še ni veliko snega, je večina hotelov zaprtih, smučarjev je malo, toraj tudi gneče ni. Če bi imel cel teden vsaj tako vreme kot danes, bi bilo že prelepo. Predsezona se pozna tudi po nižjih cenah kart in pa zasneževanju prog, tako da če ste občutljivi na to decembrska smuka ni za vas in je bila poleg slabega vremena in neurejenih prog zaradi svežega snega edina hiba. Osebno mi stvar sicer ni prijetna a tudi preveč moteča ne, dokler res ne pretiravajo. Ostal bi še par dni, a kljub vsem plusom bom na tedenske počitnice še zmeraj zahajav februarja, december je glede snega le prevelik riziko in v primeru lanske zime bi tole bilo bolj tako tako...

sicer pa:
+
- velika izbira prog
- sodobne žičnice
- malo ljudi
- odličen pršič izven prog
- zimska pokrajina
- veliko snega, razen zadnjih metrov "talabfartov" brez kakršnihkoli kamnov ali zemlje

-
-vreme in posledično urejenost prog
- nekaj dolgih bdvosedežnic
- občasno so pretiravali z zasneževanjem

ocena ****** od ******, sploh glede na mesec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 15, 2007 9:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 359


Super reportaža. Glede obiskanih krajev: been there done that!

Drugič pa prosim zmanjšaj fotke oz. jih daj na http://shrani.si, ker so tvoje prevelike in je tvoj post (sicer ful zanimiv) neberljiv.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » 12., 13., 14.12; Schladming, Flachau - ZIMA kot mora biti
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB