Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Švica » Zermatt

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Zermatt « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 11, 2005 8:49 pm    Naslov sporočila: Zermatt Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Da nebo čist prazno pod "Švica"......po dolgem času sem spet smučal!


V Ponedeljek zjutraj sem prispel v mesto Zermatt, od koder sem se najprej z gondolo in nato z dvema nihalkama pripeljal tik pod Klein Matterhorn (3883m), z dvigalom se je možno peljati še do vrha. Smučarske karte imajo vse na čip, tudi enodnevne . Zgoraj je prava zima, v višjih delih je pihal močan veter, pozna se tudi, da je na tej višini manj kisika. Snežna podlaga pa je perfektna in seveda dolge proge . Veliko smučarskih ekip je tukaj na pripravah, videl sem tudi slovensko reprezentanco. Edino škoda je, da proge že ob 13h zaprejo. Po zaprtju smučišča me je ratrak zategnil do zgornje postaje nihalke, kjer sem se še malo sončil in seveda me je sonce fajn opeklo . Ampak blo pa je nepozabno!

Lp


































Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 14, 2005 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

aaaaaaaa srečko. kako bi tud jst smuču...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2005 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Škoda ker ni polet v Sloveniji odprtih smučišč.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 08, 2005 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


To se pomoje kar večinoma strinjamo no..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 09, 2005 2:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


V poštev pride Kanin in Ledine.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2005 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


jas pa bom nekaj vpraso. zakaj majo ta ledeniska smucisca ob straneh vlecnice? zakaj pa ne kaj drugega? je zelo pogosto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2005 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

ledenko1 je napisal/a:
jas pa bom nekaj vpraso zakaj mojo ta ledeniska smucisca o straneh vlecnice zakaj pa ne aj drugega je zelo pogosto


Daj ledenko, malo se v red spravi in ne izpuščaj črk in postavi kakšno vejico! Zdaj sem ti jaz popravil.

Ledeniška smučišča so visoko - visoko zelo piha - ob močnem vetru lahko vlečnica obratuje, sedežnica in kabinska žičnica pa ne.
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 31, 2005 12:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ma lahko pa bi tako naredil da bi dal sedežnico. Staro vlečnico pa bi pustil v primeru vetra in gužve.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Dodaten razlog za to, da ne gradijo sedežnic po ledenikih, je gotovo tudi premikanje ledenika (seveda tistega pravega). Zato je tudi konstrukcija stebrov pri vlečnicah popolnoma drugačna, kot tam, kjer jih lahko fiksirajo v kamen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

no to da ne gradijo sedežnice vem, in mi je jasno da se premika ledenik, ni mi pa jasno kako je lahko vlečnica postavljena, glede na to da se sneg zbije in spet pade... počasi naj bi se vlečnica posedla, al kaj? al jo usake in tolko na novo dvignejo? ma kdo kako fotko kako zgledajo temelji vlečnice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja na Möelltalerju je čist navadno narejen kot vsaka sedežnica. Nevem zakaj vi komplicirate sej se s sedežnico peleš po zraku in ni čisto nič odvisna od snega.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

ja waw sedewži res grejo po zraku, ampak kje stojijo pa stebri? na ledeniku ne morejo bit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
počasi naj bi se vlečnica posedla, al kaj? al jo usake in tolko na novo dvignejo
Stebri vlečnice, ki stojijo na ledeniku, se navadno ne pogreznejo v led, res pa je da se premikajo po ledeniku navzdol z isto hitrostjo kot se premika ledenik. Zato jih morajo vsake toliko časa odmontirati in na novo postaviti. Kako pogosto je odvisno od hitrosti gibanja ledenika, npr. na Kaprunu to menda delajo enkrat na leto, obstajajo pa tudi ledeniška smučišča kjer morajo stebre premikati po štirikrat na sezono.

Citiram:
Ja na Möelltalerju je čist navadno narejen kot vsaka sedežnica
Moelltal ni ravno tipičen zgled ledeniškega smučišča, saj ledenika skoraj ni več. Če pozorno opazuješ stebre boš videl,da ima stara dvosedežnica predzadnji steber drugačen od ostalih, ker pač stoji na ledeniku. Ostali so 'navadni' stebri in stojijo na skali. Nova šestsedežnica pa ima res vse stebre navadne, ker se je medtem ledenik že toliko skrčil da so lahko vse stebre postavili na skalo.

Citiram:
ampak kje stojijo pa stebri? na ledeniku ne morejo bit
Kot sem omenil že zgoraj - v nekaterih primerih lahko tudi stebre sedežnice ali celo gondole postaviš na led, taki stebri imajo posebno konstrukcijo, saj jih je treba med sezono premikati da kompenziraš gibanje ledenika. Primeri sedežnic z ledeniškimi stebri: spodnja dvosedežnica v Hintertuxu (Gefrorene Wand 1), trisedežnica v Hintertuxu (Schlegleis), obe šestsedežnici v Stubaiu, že omenjen steber dvosedežnice na Moelltalu. Edina kabinska žičnica s stebri na ledeniku, ki jo poznam, je na ledeniku Stubai. Žal pa ni vedno mogoče graditi sedežnic z ledeniškimi stebri, če se ledenik premika prehitro so edina rešitev vlečnice in vsake toliko časa prestavljanje stebrov. V Hintertuxu so npr. letos menjali staro vlečnico Kaserer I z novo vlečnico, saj so po nekaj letih meritev - skupaj s proizvajalcem Doppelmayerjem - prišli do zaključka, da je gibanje ledenika prehitro za sedežnico. Ledeniki na Stubaiu pa so prvič manjši in drugič bolj položni, zato se počasneje gibljejo in omogočajo postavitev sedežnic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2005 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

lepo si napisu miki, ampak imaš kako slikco kako zgledajo "temelji" od ledeniškega stebra?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2005 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Dobr miki. Sam Moelltal ni nikol bil tak taprav ledenik (ornk ledenik), bl je bil tko kt Triglavski. Sej je prisojen ni še kr nizko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 1 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Švica » Zermatt
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB