Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 423
Kraj: pod Strmcem

fischerpro3 je napisal/a:
Me zanima kakšno dolžino bi npr. vzel kake GS 12? Pri izbrani dolžini (takšno kot si ti izbral) bi ti prej priporočal kake SL 9.....Ta dila katero si ti izbral je prvenstveno namenjena hitrim GS zavojem, katere ne boš mogel potegniti, zato ker ti je smučka prekratka oz. jo bo začelo tresti (postala bo nemirna)....Ampak, če ti uživaš v njej bo pa tudi prav.....




Sam imam GS9, 160cm (moja višina 169cm), nekaj iz lastnih izkušenj pa npr.:
Kot že zgoraj napisano, smučka se odlično obnese v hitrih GS zavojih, brez problema pa se da potegniti zelo hiter zavoj - in ostane zelo, zelo MIRNA (!) (kljub takšni dolžini). Kar se, po moji izkušnji, pri takšni dolžini izkaže kot pomanjkljivost, je to da je treba pri tem precejšnjo pozornost nameniti težišču (naprej, nazaj)! Slalomski, kratki zavoji so seveda bolj svoje vrste...se navadiš, izpiliš...in pa pri manjših hitrostih se ne izkaže s pravim obrazom...deluje bolj togo, zato pa pri vseh malo večjih ali velikih hitrostih neverjetno preseneča - pozitivno !!!




p.s. potrebuješ pa zadostno dozo kondicije...




sezona 07/08: 1 x Areh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 10:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

streif je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Me zanima kakšno dolžino bi npr. vzel kake GS 12? Pri izbrani dolžini (takšno kot si ti izbral) bi ti prej priporočal kake SL 9.....Ta dila katero si ti izbral je prvenstveno namenjena hitrim GS zavojem, katere ne boš mogel potegniti, zato ker ti je smučka prekratka oz. jo bo začelo tresti (postala bo nemirna)....Ampak, če ti uživaš v njej bo pa tudi prav.....




Sam imam GS9, 160cm (moja višina 169cm), nekaj iz lastnih izkušenj pa npr.:
Kot že zgoraj napisano, smučka se odlično obnese v hitrih GS zavojih, brez problema pa se da potegniti zelo hiter zavoj - in ostane zelo, zelo MIRNA (!) (kljub takšni dolžini). Kar se, po moji izkušnji, pri takšni dolžini izkaže kot pomanjkljivost, je to da je treba pri tem precejšnjo pozornost nameniti težišču (naprej, nazaj)! Slalomski, kratki zavoji so seveda bolj svoje vrste...se navadiš, izpiliš...in pa pri manjših hitrostih se ne izkaže s pravim obrazom...deluje bolj togo, zato pa pri vseh malo večjih ali velikih hitrostih neverjetno preseneča - pozitivno !!!




p.s. potrebuješ pa zadostno dozo kondicije...


Dopuščam možnost pri tvoji višini in, zgolj domnevam, tudi primerni teži....Skoraj upam stavit, da bi pod mojo težo in cm postala nemirna (178/95)....
sezona 07/08: 1 x Areh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 423
Kraj: pod Strmcem

Se strinjam fischerpro3, očitno je z mojimi 74kg (in kot že rečeno 169cm) kar ugodna kombinacija. Seveda pa še zdaleč ne idealna za ta namen - včasih se pač pojavi potreba, nujnost... po kakšnem krajšem/ih zavoju/ih itd. (čeprav, kot že rečeno, ne najbolj "spodobnih" in praviloma brez kakšnih posebnih užitkov). Kot že znano, takšna je pač cena tega kompromisa.
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2007 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

Po velikih mukah sem si zrihtal Atomic SL9 Race 160cm, Radij-11m


Še par nasvetov bi rabil od vas vseh, ki ste tako lepo svetovali...

SL9 RAce sem zelo težko zdaj dobil, in še to--gor so avtomati neox310 in ne 412, kot so bili na Gs-ki.

1. Zanima me, če to zdaj kakšna estetska finta ali je to vredno menjati??
2. Smučka se mi zdi skoraj enkrat lažja od GS-ke, kak to? to zaradi avtomatov ali zaradi geometrije??
3. Vprašanje še mam glede vzdrževanja, če se splača kupiti tiste produkte, ki so predvajani na swix school??

Res hvala vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2007 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Pametno...Po mojem imaš tudi dovolj močne vezi (saj imaš še 73 kg?). če misliš sam rihtat smuči, potem so te stvari zlata vredne oz. nujne...(kotnik, fina pila, rašpla, ščipalka, diamantna pila, primeži, vosek, nož za fenol, likalnik, krtače....)...Nakako to je to.....Več poglej tule http://www.briko.it/jspbriko/category.jsp?activeProduct=51&activeDiscipline=38&activeWorld=5 Vprašanje je zmeraj: Koliko si pripravljen vložit v zadevo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JackONeill
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2007 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 10:49
Prispevkov: 12


Kaj je pa rašpla? Za vse ostalo približno vem kaj je, za "rašplo" pa res še nisem slišal.
_________________
2007/08: skupaj 17×: 1xMölltaler, 1×Turracher Höhe, 3׊C Rudno, 3×Dreiländereck, 1×Senožeta, 1×Straža, 1×Stari vrh, 1×Nassfeld, 4×Cerkno, 1×Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2007 8:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Pila ponavad
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 9:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

nevem, kak pa se ti materiali kaj obrabljao, to se kupi na dlje časa ali vsako leto??


Še kdo ve kakkšna je razlika med avtomati neox310 in neox412??
Jaz mislim, da je samo v estetskem videzu pa da 412 nese večje teže.. (nism ziher
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 9:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Niklass je napisal/a:
nevem, kak pa se ti materiali kaj obrabljao, to se kupi na dlje časa ali vsako leto??




Jao, jao....s čim se ti obremenjuješ.....vse se rabi, skije, kanti, pancarji....vse...pa tudi pile.....greš pa kupiš nove.....razen, če hočeš imet za 50 centov evig pile......kar je sploh postala zančilnost ljudi današnjega časa, ki hočejo imeti za vložen denar nevem kakšne rakete
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 12:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

sprašujem iz čistega logičnega razloga, ali se splača kupit in se sam s tem ukvarjati ali preprosto raje neseš maheru, ki ima servis..
Če ti pa je težko odgovarjat pa ne hodi na forum...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Neox 412 je močnejši. Druge direktne razlike med njima mislim da ni.

Pri Neoxu vem edino še to, da so za določene dele vezi pri nekaterih serijah uporabljali aluminij, pri drugih pa malo slabše materiale. Ali je to odvisno od letnika ali od modela pa ne bi več vedel povedati. Če res hočeš imeti 100% odgovor, svetujem da pošlješ mail na Atomic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Niklass
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 1:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Avg 2006 12:38
Prispevkov: 43
Kraj: MB

jaz tud menim, da je močnejši in estetsko lepši..
hvala za vse
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Niklass je napisal/a:
sprašujem iz čistega logičnega razloga, ali se splača kupit in se sam s tem ukvarjati ali preprosto raje neseš maheru, ki ima servis..
Če ti pa je težko odgovarjat pa ne hodi na forum...



Malo se umiri.......Če si že neki smučar, se pozanimaj, koliko ljudi, kateri se resno ukvarjajo s smučarijo, ima doma v garaži svoj servis (za lastne potrebe).......verjetno ga imamo vsi, ker se nam splača, mar ne? Spraševati, za kako dolgo se kupi oprema za rihtat dile je pa samo jao, jao...... Spoštovanje do nekoga se pa tudi prodaja v prvi trgovini na vogalu, ali se mogoče motim? Veš, bo treba čimprej skapirat, da to ni nek chat room ali messenger...tu se sprašuje na spoštljiv način in zelo konkretno kaj te zanima......Ne bo problemov.....Tvoje vprašanje je pa sicer čisto off, postavi ga v bolj primerno temo npr. Vzdržavanje smuči........Mogoče dobiš tam kak drugačen napotek....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nasveti - Atomic GS9/SL9/Fischer RC4 Race SC
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB