Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nacin smucanja

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 Nacin smucanja « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
bole
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 15:01
Prispevkov: 874
Kraj: Maribor

ja smučal sm po useh, vrjetno tud po tisti, sam kjera je ta se pa ne spomnim... kako napravo ma?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 1:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Ja, vrjetn da sm, sam je tm kr velik prog, tko da se ne spomnm preveč dobr.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
A|ko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 8:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DeeJay SkeeJay
DeeJay SkeeJay

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 17:45
Prispevkov: 39
Kraj: Hoče

Špik je napisal/a:
.......on pa je malo jamral, predvsem pa me je nadiral kakor da sem jaz krv - pazi kako zavijaš. Še dobro, da sem bil za 20 cm večji in ene 30kg tžji, da je ostalo samo pri besedah.......



čuj jas bi ga kr pošteno spajtlal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Munger
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 8:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Citiram:
čuj jas bi ga kr pošteno spajtlal

Da bi malo sneg z njega pado, da bi pozabo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 25, 2005 11:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

bole je napisal/a:
ja smučal sm po useh, vrjetno tud po tisti, sam kjera je ta se pa ne spomnim... kako napravo ma?

Jaz se je spomnim. Saj ni prav zelo strma, samo so druge okoli bolj položne, pa imaš tak občutek. Žičnica je tamala gondolca, par let stara (nekaj podobnega krvavški). Je čisto spodobno za smučati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mark
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2005 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 11:28
Prispevkov: 68


Tud jst mislm da more bl pazt un k je uzadi, samto ne pomen da un spredaj ne rab. Naj huj mi je, ko hočen enga prehitet, malo pogledam kako smuča, da ga lažje prehitim, potem pa kar od enkrat spremeni zavoj al neki čudnega nardi in valda, takoj se neki zgodi. Pr men je tko, jast ne smučam prav dolgo, tko da na strmih progah niti približno ne delam dolgih zavojem, razn ko se približuje konc proge, ker je pol ravnina in se je lažje ustavt. Na drugih pa že delam dalše. Tudi sicer mi je vedno bl všeč da grem hitreje in hitreje, sam sm na težkih progah parkrat smuču tko da sm imel filing da sploh nimam kontrole, zato tam raje delam kratke zavoje, dokler ne bom znal na strminah popolnoma obvladovat hitrost.
_________________
Teško je danas biti glup, prevelika konkurencija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 04, 2005 9:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

mark je napisal/a:
Tud jst mislm da more bl pazt un k je uzadi, samto ne pomen da un spredaj ne rab. Naj huj mi je, ko hočen enga prehitet, malo pogledam kako smuča, da ga lažje prehitim, potem pa kar od enkrat spremeni zavoj al neki čudnega nardi in valda, takoj se neki zgodi.

Ampak v tem primeru si ti, kot tisti ki je bil zadaj popolnoma sam kriv. Zadnji pazi na sprednjega, neglede na to kaj je oni spredaj naredil. Moreš računat z vsem mogočim, tudi da bo naenkrat 360 naredo. (res da se da o določenih situacijah potem pogajat na sodišču ampak načeloma si ti kot zadnji dolžen upoštevati sprednjega. Neka varnostna razdalja more tudi med smučanjem biti, ravno zaradi te nepredvidljivosti. Vidiš en kamen, pa ti pač ni do grand canyona na smučkah, in se boš naenkrat vstavil ali pa naredil nenadno spremembo čist nekam drugam, pa BUM:)

mark je napisal/a:
Pr men je tko, jast ne smučam prav dolgo, tko da na strmih progah niti približno ne delam dolgih zavojem, razn ko se približuje konc proge, ker je pol ravnina in se je lažje ustavt. Na drugih pa že delam dalše. Tudi sicer mi je vedno bl všeč da grem hitreje in hitreje, sam sm na težkih progah parkrat smuču tko da sm imel filing da sploh nimam kontrole, zato tam raje delam kratke zavoje, dokler ne bom znal na strminah popolnoma obvladovat hitrost.

Najbolj pametna odločitev kar jih lahko sprejmeš. NI je hujše napake kot da, da zgubiš kontrolo nad smučanjem! Ko se ti to enkrat zgodi, potem si papa. In na žalost se to vse prevečkrat dogaja. Ljudje enostavno ne znajo preceniti ne terena, ne svojega znanja, ali pa se hočejo enostavno malo "pokazat" pred svojimi kolegi/punco/komerkoli. Lani je en takšen podvig končal v gozdu med drevesi. Popolnoma zgubil kontrolo, smučko potegnilo inje že letel.Ni blo prijetno za slišat. Tako da...PAMET v roke oz. bolje rečeno v noge, pa previdno in po znanju.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 10:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Lan zaradi prevelikega zanašanja na pravilo zgoraj spodaj je zelo veliko nesreč. Največkrat in najhujši trki se zgodijo tako, da dva smučarja z veliko hitrostjo drvita eden proti drugemu eden z leve in eden z desne. Ker gledata samo smučarje pod sabo se prepozno zagledata in oba obrneta proti bregu. Smučarji z manj iskušnjami in povprečnim znanjem trka več ne uspejo preprečiti. V tem primeru se v bistvu zaleti spodnji smučar v zgornjega oz. sta na isti višini. Sam sem videl že 2 taka trka in slišal za več podobnih primerov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
angur
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 05, 2005 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2005 8:54
Prispevkov: 44
Kraj: gorica

No me veseli de mamo glede tega podobna mnenja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2005 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


sm bil priča eni nesreči k sm bil 10 let star.
Takrat so lih vn pršle carving smučke, obvladu jih pa takrat ni še skor noben.
Blo nas je pet, ustavli smo se čist ob progi in to še na ravnini.
pa kar na enkrat prpiz... en model 20 cm od mene v pred menoj stoječega strica. še dobr da je nabit k vol, če ne bi blo slabo.
nabasu ga je pa tako, da se je razkoraču, mu s koleni polonu palce in ga zadel lih v spodnji predel hrbta.
Če bi prletu vame, bi bla na tleh sam še argeta junior.
Model ni obvladu smučk čist nč, k sm ga pol vidu še enrat se je kr neki premetavu po progi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2005 2:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Zaradi tega je tudi največ nesreč. Ker te kratke smuči dopuščajo nagibanje v zavoj (s celim telesom in rameni), kar pa ni pravilna tehnika. In kako se to večinoma konča vsak sam ve oz. ste že okusili kdaj (zdrs), ker je enostavno preveč teže na zgornji nogi in ni pritiska na spodnji ki bi naj zavijala in te zloži po tleh.
Dokler je dovolj terena še gre, malo boljši smučarji se bodo tudi takoj nazaj pobrali, saj gre samo za igro ravnotežja, medtem ko malo slabše pa odnese in nese dokler se pač ne ustavijo.
Zdaj pa pogledaš nekatere, ki mislijo da so največji đeki pa frajeri ker se pelje 20cm mimo tebe...aham, pa da nardi napako, ga zanese, ali pa da pade...zradira tebe pa še celo vrsto (če slučajno učiš koga). Kaj te nardi to 5-6 letnemu otroku?? Po delih ga skupaj lepijo in iščejo, onemu kmetu pa po vseh zakonih tako nič ne bi bilo, nasere tak vedno tisti ki ni nič kriv. In kaj mu lahko?? NIČ. pokličeš lahko policijo, če maš koga da ga ujame, oz. zadrži do prihoda, če si sam itak da ne moreš, boš ja pomagal tistemu ko je nasral zaradi trka. In kaj bo policija? Pobrala bo podatke naredila zapisnik in je to to...pol se pa tožari 10 let po sodišču...ma ja. take bi blo treba samo pelat pod pohorje, tja dol pod mašine od gondol, pa ga tak skup zlamat da bi si za vse čase zapomno!Saj še samo to učinkuje. Vsi so glasni pa maheri dok jih ne dobijo. Pol pa mogoče misli. Kaj mu bo te sodišče. Naložilo globo 20 milijonov? Ki jih bo te dobo:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Mateo
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2005 11:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 8:19
Prispevkov: 2
Kraj: Celje

Nekateri radi smučajo carving tehniko nekateri še staro tehniko, nažalost vam povem da so carving tehniko v napčni deželi razvil, kajti ponaša se z zelo ozkimi smučišči pa še zelo kratkimi, mogoče je že blo pa preveč smučarjev na smučišču in so morali nekaj pogruntati kako jih odstraniti!?! (joke!) Hočem vam povedat, da naša smučiša, saj večina niso primerna za carving smučanje, edino če je obisk smučišča minimalen!
_________________
Intelligence HEAD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2006 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Proga nad La Villo je Gran Risa (moški in ženski VSL Alta Badia), zakon v jutrnajih urah (od 9-10.30), se da maksimalno vozit, ker je v tem času prazna in dobro utrjena. Napiljene smuči so vedno dobrodošle, pa dobor je biti kondicijsko pripravljen. Drugače pa so bile zame dobre tudi proge v Arrabi, Sasslong in pa proga v Val Gardeno. Tudi Monte Cherz nad Passo Campolongo ni slab, sploh če je spodaj na Passu gužva za Salla Rondo. Drugače pa sem sam najbolj užival vedno čimbolj zgodaj zjutraj, navadno sem iz San Cassiana šel ob 08.30 skupaj z učitelji-proge so bile popolnoma prazne, takrat si res lahko daš duška in tudi nikoli nikogar ne ogrožaš. Enako je bilo med tednom pred leti s snežnim stadionom, sploh če so Branikovci imeli kak trening. Z gondolo gor, potem pa "pune" v dolino. Ko pa je gužva, pa zaradi varnosti sebe in drugih po pameti. Sam raje na vrhu proge počakam minuto ali dve in ko vidim, da je prazno zategnem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 Stran 3 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nacin smucanja
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB