Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Puy Saint Vincent 6.1.2007 - 13.1.2007

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Puy Saint Vincent 6.1.2007 - 13.1.2007 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Mare
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 1:51 pm    Naslov sporočila: Puy Saint Vincent 6.1.2007 - 13.1.2007 Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 19:47
Prispevkov: 236
Kraj: Mislinja

Pozdrav! Kot sem obljubil...sledi poročilo s smučanja v Franciji.

6.1. (sobota) se nas je osem smučanja potrebnih z dvema avtoma odpravilo v kraj (vas) Puy Saint Vincent v Francijo. Sama vas leži na nadmorski višini 1400 metrov, tam je tudi postaja 1400 kjer šestsedežnica vozi do višje ležečih smučišč. Nad samo vasjo pa rastejo apartmaji, večina je novih in segajo do višine 1800 metrov. Mi smo bili nekje na 1700 metrih v apartmajih Les Gentianes. Na višini 1600 metrov stoji največji objekt, hotel. Od tam pa vozi 4 sedežnica do višje ležečih smučišč.

Nad apartmaji smo bili presenečeni. Zgrajeni leta 2005, 4 zvezdice, proti opisu v brošuri turistične agencije zelo prostorni. Praktično čisto ob smučišču.

Kot vemo, snega primanjkuje tudi v Franciji, vendar nimajo take panike kot pri nas. V tem primeru imajo smučišča nekje nad 2200 metri samo naraven sneg, nižje pa mešanico. Na zelo prisojnih pobočjih se najde tudi kakšen kamen.

Zelo dolga dvosedežnica na najvišji vrh...


slika z vrha...


pogled v dolino...






Pogled na hotel pri postaji 1600, višje nasejani apartmaji...


V aranžmaju smo imeli tudi ski safari. Torej avtobusni transfer in smučanje na bližnjih znanih smučiščih:

Poročilo s slikami Serre Chevalier

Poročilo s slikami Les 2 Alpes

Ko smo se vozili nazaj v Slovenijo, smo se ustavili tudi v Sestrieru. Tam so snežne razmere katastrofalne. Prava pomlad. Smučali smo eno uro in to po ledu in kamenju. Njihova stran še danes obljublja ugodno smuko, obratujoče skoraj vse naprave in zadosti snega. Žal to ni res.Slike od tam dobim naknadno.

Lp
_________________
Sezona 2008/2009:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
skifan
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 15, 2007 10:51 am    Naslov sporočila: Puy saint vincent Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Sep 2007 16:39
Prispevkov: 6


Živjo,
Lansko leto sem bil tudi jaz puy-u. V vlogi vodiča na avtobusu... Dejan, če se spomniš.

Letos si lahko ogledaš še boljše cene na našem rezervacijskem sistemu za smučanje www.gogoski.com.
Zaključen bo v nekaj dneh in bo možen boking tudi preko njega.

LP
Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pr0ph3t
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 12, 2007 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 18:37
Prispevkov: 65


čaw!
Mare, a imaš mogoče še slike s tega smučišča? Če jih imaš, bi te lepo prosil, če jih lahko spet prilepiš, ker sem bom leto najverjetneje odpravil na dopust ravno na to smučišče.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Puy Saint Vincent 6.1.2007 - 13.1.2007
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB