Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Pravila, vprašanja, komentarji » Shumniki

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Shumniki « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2007 10:19 am    Naslov sporočila: Shumniki Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


???as?d
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2007 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Zdaj bi morali delovati. Pred pisanjem sporočila poskusi z F5 (refresh/osveži), saj imaš morda v spominu brskalnika še staro verzijo strani, ki uporablja drugo kodiranje znakov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marvin
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2007 1:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


?umnikov ne vidim.
Namesto "Sh" vidim "š"

?e za test ????? ????
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2007 2:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Kateri brskalnik pa uporabljaš?
Poskusi z ročno nastavitvijo kodiranja znakov na UTF-8 pod "Kodiranje znakov"/"Character encoding" pod "Pogled"/"View".

Ima še kdo drug težave?

Na tem mestu bi se rad tudi opravičil za nevšečnosti, stran smo namreč premaknili na hitrejši strežnik in ker imamo tukaj malo drugačne podatkovne baze, je bilo potrebno spremeniti tudi nekaj stvari okoli same strani, med drugim tudi kodiranje znakov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 10:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


problem je da so, ce imas SLO nastavitve, da so browserji nastavljeni na slovenski encoding (ISO ali Win).

Meni se zdi, da bi bilo bolje da se to na vasi strani popravi. Zoprno je da moram jaz preklapljat... Forum mora biti malo user-friendly. V nasprotnem primeru bo forum trpel... mislim, predvsem da se userjem ne bo dalo vedno igrat s tem in bodo brali in sodelovali na kaksnem drugem forumu.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefan II.
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 22:46
Prispevkov: 42


Marvin je napisal/a:
problem je da so, ce imas SLO nastavitve, da so browserji nastavljeni na slovenski encoding (ISO ali Win).

Meni se zdi, da bi bilo bolje da se to na vasi strani popravi. Zoprno je da moram jaz preklapljat... Forum mora biti malo user-friendly. V nasprotnem primeru bo forum trpel... mislim, predvsem da se userjem ne bo dalo vedno igrat s tem in bodo brali in sodelovali na kaksnem drugem forumu.



Zdravo,

kje imaš ti slovenski encoding? UFT-8 je čisto isto slovenski encoding, kot sta ISO-8859-2 ali Windows-1250. Meni dela stvar brez problema, saj brskalnik določi encoding glede na v HTMLju definiran charset, ki je tu prav lepo "charset=UTF-8". UTF-8 je idealen in najboljši encoding za naše šumnike in ne vidim razloga, kaj bi naj spremenili pri forumu, saj pa imajo narejeno vse tako, kot je treba. Kakšen encoding pa tebi odpre po defaultu? Kateri brskalnik imaš? Si izbrisal cache? Ker možno je, da imaš staro verzijo strani v cache-u, baza pa laufa na UTF-8.

Bilo bi prav, da najprej preveriš te stvari, potem pa šimfaš čez ljudi, ki imajo ta forum prek, ker, kot sem napisal, meni dela vse brez problema in ostalim tudi, kolikor vidim.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


Stefan II. je napisal/a:

Zdravo,

kje imaš ti slovenski encoding? UFT-8 je čisto isto slovenski encoding, kot sta ISO-8859-2 ali Windows-1250. Meni dela stvar brez problema, saj brskalnik določi encoding glede na v HTMLju definiran charset, ki je tu prav lepo "charset=UTF-8". UTF-8 je idealen in najboljši encoding za naše šumnike in ne vidim razloga, kaj bi naj spremenili pri forumu, saj pa imajo narejeno vse tako, kot je treba. Kakšen encoding pa tebi odpre po defaultu? Kateri brskalnik imaš? Si izbrisal cache? Ker možno je, da imaš staro verzijo strani v cache-u, baza pa laufa na UTF-8.

Bilo bi prav, da najprej preveriš te stvari, potem pa šimfaš čez ljudi, ki imajo ta forum prek, ker, kot sem napisal, meni dela vse brez problema in ostalim tudi, kolikor vidim.

LP

ok, se posipam s pepelom, tudi unicode je slovenski, res je. Pa malo si me tudi narobe razumel. Uporabljam Firefox 2 in ie7, in je enak pojav v obeh.

In sem šel malo preverjat in po klikih tu in tam, levo in desno ugotovil, da se šumniki ne vidijo oz. browser ne preklopi na utf, ko ima prijavljen user izbrano temo oz. Board Style subSilver, ki je na voljo v nastavitvah. Torej "nothing to do with cache", ker sem zadevo preveril tudi na računalniku, ki sigurno nikoli ni videl "smucisca.net".

Drugače, Štefan drugi, ne razburjaj se, ker nisem šimfal, ampak imel slabo uporabniško izkušnjo...
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Zdravo!

Marvin, najprej hvala za informacijo glede teme - res je, zaenkrat je bila spremenjena zgolj privzeta tema, drugo pa bom spremenil v prihodnjih dneh. Priporočam, da vsaj začasno uporabljaš privzeto temo.

V prejšnjih sporočilih si bil glede kodiranj znakov, osveževanja in verzije brskalnika dejanjsko nejasen.

Kar se tiče uporabniške preprostosti se vsekakor strinjam, tudi naš namen je, da je forum čim prijaznejši vsem uporabnikom. Vendar razumi, da s tem forumom v tem trenutku nimamo nikakršnega dobička (kot tudi ti nimaš dodatnih stroškov z uporabo le-tega), kvečjemu stroške (kot na primer gostovanje), da delamo vse skupaj prostovoljno in zaradi dobre volje. Zato nam je tudi zelo všeč, če nam pri tem kdo pomaga (s kakšnim sporočilom o napaki, kot je tvoje) na konstruktiven način in s čimveč podatki, ne pa nas ob pomanjkljivih podatkih opozarja na "nadležnost" napak. Verjemi mi, s šumniki sem imel do zdaj že dovolj težav, da se zavedam njihove nadležnosti.

Hvala še enkrat, vsa sporočila o napakah so dobrodošla in zaželena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


ok, ni problema.

to da to ne nosi forum dobička je itak jasno. V bistvu sem poskušal ugotoviti zakaj ne delajo šumniki oz. preklop na utf-8. Nisem nek user luser, ki nima pojma o programiranju, prej nasprotno. Zato tudi vem, da je potrebno stvari, če že nimaš verzioniranja (svn, cvs, ...) potrebno izdatno preklikat. In tudi zato sem vedel da problem ni pri meni. v bistvu je bil pri meni, v mojem profilu

S tistim postom nisem mislil nič slabega, samo neplačanega admina malo zbosti , da kej poklika, ker se meni ni dalo.

Da še malo pohvalim: ta forum se mi zdi, v primerjavi s tistim drugim (skie al neki podobnega), prav super. Kot prvo vsaj nekdo nekaj napiše tu pa tam, tam imajo neko ogabno navado da imajo kilometerske podpise z nekimi bednimi fotkami, tako da sploh ne ločiš, kaj kdo piše.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stefan II.
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 7:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 22:46
Prispevkov: 42


Glej, če bi že prej malo drugače ti opisal napako, povedal, da ti pri enem templejtu šumniki ne delajo, povedal kaj več kot samo, da imaš "SLO nastavitve", jaz sploh ne bi začel o cache-u in podobnih zadevah.

Glavno, da ste ugotovili, za kaj gre in da se bo napaka popravila

LP!


Marvin je napisal/a:
Stefan II. je napisal/a:

Zdravo,

kje imaš ti slovenski encoding? UFT-8 je čisto isto slovenski encoding, kot sta ISO-8859-2 ali Windows-1250. Meni dela stvar brez problema, saj brskalnik določi encoding glede na v HTMLju definiran charset, ki je tu prav lepo "charset=UTF-8". UTF-8 je idealen in najboljši encoding za naše šumnike in ne vidim razloga, kaj bi naj spremenili pri forumu, saj pa imajo narejeno vse tako, kot je treba. Kakšen encoding pa tebi odpre po defaultu? Kateri brskalnik imaš? Si izbrisal cache? Ker možno je, da imaš staro verzijo strani v cache-u, baza pa laufa na UTF-8.

Bilo bi prav, da najprej preveriš te stvari, potem pa šimfaš čez ljudi, ki imajo ta forum prek, ker, kot sem napisal, meni dela vse brez problema in ostalim tudi, kolikor vidim.

LP

ok, se posipam s pepelom, tudi unicode je slovenski, res je. Pa malo si me tudi narobe razumel. Uporabljam Firefox 2 in ie7, in je enak pojav v obeh.

In sem šel malo preverjat in po klikih tu in tam, levo in desno ugotovil, da se šumniki ne vidijo oz. browser ne preklopi na utf, ko ima prijavljen user izbrano temo oz. Board Style subSilver, ki je na voljo v nastavitvah. Torej "nothing to do with cache", ker sem zadevo preveril tudi na računalniku, ki sigurno nikoli ni videl "smucisca.net".

Drugače, Štefan drugi, ne razburjaj se, ker nisem šimfal, ampak imel slabo uporabniško izkušnjo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matic
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin
Admin

Pridružen/-a: Pet Mar 2005 22:15
Prispevkov: 551


Evo ga, zdaj bi morala biti ta reč v redu. To pišem iz prej z vidika šumnikov problematične teme (stila), kjer zdaj vidim šumnike. Nasplošno pa priporočam uporabo privzete teme. Hvala Marvinu za najdeno napako.

Kar se pa tiče klikanja pa moram reči da to počnem kar pogosto, vendar ker smucisca.net niso edina stvar v mojem življenju je morda temu primerno pač ne klikam tako dolgo, da bi našel vsako napako. Zato pa pravim, da mi je všeč, če sodeluje pri tem klikanju celotna skupnost in tako skupaj prispevamo k boljšemu forumu.

Če pa kdo najde še kakšno napakico, pa naj prosim kar sporoči.

Hvala že vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marvin
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2007 10:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


@Stefan II: tega da je napaka v template-u prej nisem vedel. Potem sem šel "debagirat" zadevo.
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Pravila, vprašanja, komentarji » Shumniki
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB