Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarski servisi

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smučarski servisi « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 9:43 am    Naslov sporočila: Smučarski servisi Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


V tej temi prosim če napišete kje je kakšen dober servis za smuči?

Zanima me predvsem kje je kakšen dober servis na Koroškem ali v Mariboru? Kr trenutno sploh ne vem komu bi dal brusit, kr vsi so neki taki ki naredijo tak na pol.

Citiram iz Financ: "Boris Strel opozarja, da je servisiranje smuči za zarezno tehniko (carving) povsem drugačno od servisiranja klasičnih smučih. Da je za brušenje robnikov nujen ustrezen stroj, ki stane okrog 12 tisoč evrov in ga, žal, pri nas uporabljajo le redki serviserji."

Je to res kar piše, in kje so takšni servisi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Sicer ne vem zakaj bi morala biti odprta nova tema za stvar, katera je že opisana (Smučarska oprema)......V MB samo Črnkotova Darja na Mladinski- za velika popravila-ostalo delam sam (v bližini stadiona)....Hervis, Giga, Intersport.......čista šajba.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 2:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Podobna stvar zanima tudi mene. Sem že vprašal v onem drugem topicu pa ni bilo uporabnega odgovora.

V Mariboru je torej edina uporabna g. Darja, ali pozna kdo še kakšno drugo dobro varianto (mislim, da je kar nekaj mariborčanov tu, tako da glede tega ne bi smel biti problem)?
Glede g. Darje: je to prav smučarski servis, ali maš ti to preko nekih poznanstev in kje točno je?
Glede tega, kar delaš sam: imaš ti tudi servis, ali je to samo za "domačo rabo"?

Rabo pa bi nekako bi reko srednje veliko popravilo, drsna ploskev je že kr zdelana, še huje pa se mi zdi, da je z robniki...

No, pa tak mimogrede bi me zanimalo še, kakšne so možnosti, da bi robnike za lastne potrebe brusil sam doma? Če že ne "čisto zares", pa vsaj za manjše izboljšave med večjimi servisi. Je potrebno dosti znanja/prakse, kako hitro in kje se da to priučiti, kakšna orodja so potrebna in koliko stanejo...? V mislih imam seveda čim cenejšo in preprostejšo varianto. Jasno mi je, da kaj takega ne more biti enako dobro kot profesionalni servis, ampak če bi bilo razmerje med ceno/preprostostjo in rezultatom ugodno, bi stvar mogoče bila zanimiva...
Je pač tako, da sem na nek način lenuh in se vedno celo večnost spravljam k temu, da smuči odnesem na servis. Tak da bi že bilo fajn, če bi kakšno brušenje robnikov lahko opravil kar doma...

EDIT:
Nekaj še...nazadnje sem imel skije na servisu tam na Radvanjski cesti - Rampre mislim, da se reče - kako je kaj po vašem ta servis, imate kakšne izkušnje? Nisem namreč neki ful poznavalec priprave smuči pa tega, tak da po servisu nisem bil prepričan, kaj naj si točno mislim...

Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

mariborcan je napisal/a:
Podobna stvar zanima tudi mene. Sem že vprašal v onem drugem topicu pa ni bilo uporabnega odgovora.

V Mariboru je torej edina uporabna g. Darja, ali pozna kdo še kakšno drugo dobro varianto (mislim, da je kar nekaj mariborčanov tu, tako da glede tega ne bi smel biti problem)?
Glede g. Darje: je to prav smučarski servis, ali maš ti to preko nekih poznanstev in kje točno je?
Glede tega, kar delaš sam: imaš ti tudi servis, ali je to samo za "domačo rabo"?

Rabo pa bi nekako bi reko srednje veliko popravilo, drsna ploskev je že kr zdelana, še huje pa se mi zdi, da je z robniki...

No, pa tak mimogrede bi me zanimalo še, kakšne so možnosti, da bi robnike za lastne potrebe brusil sam doma? Če že ne "čisto zares", pa vsaj za manjše izboljšave med večjimi servisi. Je potrebno dosti znanja/prakse, kako hitro in kje se da to priučiti, kakšna orodja so potrebna in koliko stanejo...? V mislih imam seveda čim cenejšo in preprostejšo varianto. Jasno mi je, da kaj takega ne more biti enako dobro kot profesionalni servis, ampak če bi bilo razmerje med ceno/preprostostjo in rezultatom ugodno, bi stvar mogoče bila zanimiva...
Je pač tako, da sem na nek način lenuh in se vedno celo večnost spravljam k temu, da smuči odnesem na servis. Tak da bi že bilo fajn, če bi kakšno brušenje robnikov lahko opravil kar doma...

EDIT:
Nekaj še...nazadnje sem imel skije na servisu tam na Radvanjski cesti - Rampre mislim, da se reče - kako je kaj po vašem ta servis, imate kakšne izkušnje? Nisem namreč neki ful poznavalec priprave smuči pa tega, tak da po servisu nisem bil prepričan, kaj naj si točno mislim...

Hvala za odgovore!


Poglej tole: http://www.swixschool.com/

Ne nimam nobenih vez pri njej, je servis odprtega tipa...Drugače pa skije rihtam sam za družino.....Oprema: ja tam enih 150 do 200 eurov boš že moral riskirat, da bo lahko malo brusil in peglal. Drugače pa je servis Črnko na Mladinski (predzadnja hiša pred križiščem Vrbanska-Mladinska gledano od Ljudskega vrta proti Kamnici, toraj z leve strani). Rampreta ne poznam, zato o njem ne komentiram
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2007 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Se bom malo pristulil v temo... kaksno priporocilo za Gorenjsko?

Bokal sport v Sk. Loki mogoce? Jaz bi rabil kje v Kranju in okolici...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goma
PrispevekObjavljeno: Pon Apr 16, 2007 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 20:24
Prispevkov: 65
Kraj: Idrija ali Ljubljana

Ojla...

Sicer sem pozabila ime servisa, gospodu pa je ime Frenk Karnicar, lokacija=tocno nasproti Draveljske cerkve...tip jih spedena za vikat!!!

LP
_________________
Sezona 07/08: 2x Heiligenblut, 1x Cerkno, 2x Nassfeld, 2x Molltaler, 1x Kanin
----------------------------------------------------
Sezona 06/07: 9 smucarskih dni
5x Trevalli, 1x Fiemme-Obereggen, 1x Nassfeld, 2x Molltaler
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Smučarski servisi
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB