Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » Nakup novega borda

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Nakup novega borda « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 4:48 pm    Naslov sporočila: Nakup novega borda Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Zdravo

Bordam prvo leto in že po cca 30 urah bordanja sem uničil svoj prvi bord. Ko sem kupoval sem rekel da ne bom vzel navejčjega in najcenejšega sranja zato sem kupil nekaj vsaj malo boljšega v upanju da bo zdržal nekaj časa več. Po mojem nenju je bil Nidecker Target kar solidna izbira a očitno ni zdržal.

Pa kamnih sem rahlo zvil rob, v sredino borda je prišla voda in bord je pri strani odprlo. Na nalednjem bordanju na kaninu mi je rob borda ne tem delu zavilo že cca 1cm navzgor tako da mi je blo hitr jasno da je z bordom konc. Na garancijo verjetno nimam kaj vozit. Ali pač???

Ker ta očitno ne bo zdržal več kot kakšen dan ali dva bom verjetno že sedaj kupil novo dilo ko so popusti. In zdaj dilema. Kupim en škrt bord in ga spet teram eno leto in zlomim ali bo kaj bolše če kupim en pošten bord. Zageldal sem se v Goltes VIPER ki ga dobim za 280 evrov.

Nevem ali sem mel samo srečo da sem uničil bord ali lahko to še pričakujem. Zato nevem če se mi sploh splača kupovat drag bord. Prosim za vaše mnenje tako o moji odločitvio kot o omenjenem bordu.

Lp Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 6:27 pm    Naslov sporočila: Re: Nakup novega borda Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

andrej777 je napisal/a:
Zdravo

Bordam prvo leto in že po cca 30 urah bordanja sem uničil svoj prvi bord. Ko sem kupoval sem rekel da ne bom vzel navejčjega in najcenejšega sranja zato sem kupil nekaj vsaj malo boljšega v upanju da bo zdržal nekaj časa več. Po mojem nenju je bil Nidecker Target kar solidna izbira a očitno ni zdržal.

Pa kamnih sem rahlo zvil rob, v sredino borda je prišla voda in bord je pri strani odprlo. Na nalednjem bordanju na kaninu mi je rob borda ne tem delu zavilo že cca 1cm navzgor tako da mi je blo hitr jasno da je z bordom konc. Na garancijo verjetno nimam kaj vozit. Ali pač???

Ker ta očitno ne bo zdržal več kot kakšen dan ali dva bom verjetno že sedaj kupil novo dilo ko so popusti. In zdaj dilema. Kupim en škrt bord in ga spet teram eno leto in zlomim ali bo kaj bolše če kupim en pošten bord. Zageldal sem se v Goltes VIPER ki ga dobim za 280 evrov.

Nevem ali sem mel samo srečo da sem uničil bord ali lahko to še pričakujem. Zato nevem če se mi sploh splača kupovat drag bord. Prosim za vaše mnenje tako o moji odločitvio kot o omenjenem bordu.

Lp Andrej




a to gledas FR bord al bi vzeu Alpin raj?
dober bord je tud Scorpion od goltesa

glede borda pa, zgodi se, je pa sigurno ce gledas cenovno velika razlika
med škart bordom ki ga dobis za 100? al pa bordom stane 300 ali pa 400?... to je tako kot pri autu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Goltes Viper je glede na podatke iz goltes-ove strani nekaj med FS in FR oz oboje. Malenkost mehkejši od Scorpiona.

http://www.goltes.si/slo/?tpl=katalog&pid=10

Mene bolj zanimajo razne vragolije z bordi in cel sneg tako da me vsaj zaenkrat alpine ne interesira tako.

Je pa res kar dost dnarja da bi recimo mel spet tako "srečo" da ga uničim pol pa nevem kaj bi naredu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Sicer Viperja se nism vozo...sem vozo pa tanovga Scorpiona in je kar trd
za freeride desko ampak Viper je pa malo mehkejsi vsaj ko ga probas na roko.
Sicer ce si pa bol freestyala bi biu skor bols Viper ja:)
Lahko se pozanimam za ceno po kateri ti ga lahk zrihtam.
vec pa na pm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Marvin
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2007 11:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Okt 2006 12:28
Prispevkov: 353


http://www.blue-tomato.at/WelcomeAction.bto

Poglej si tole. Velika izbira, opisi, ocene trdote, ...

Nidecker ==
_________________
...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Palmer
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Avg 2006 21:53
Prispevkov: 16
Kraj: Maribor

Pozdravljen
Ti goltesi ki ji gledas so ranga tvojega nideckerja....
Pa se problemi z garancijo so pri goltesu
tak da poglej pri obssesnu kaj jim je ostalo so zdaj kr fajn znizane deske
ali pa blue tomato v avstriji...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Nevem kako bi lahko bila v istem rangu če je Viper ravno 2x toliko kot Nidecker target in moj ni mel na sebi niti kosa karbona, kevlarja ali česa podobnega Viper je pa skoraj cel iz takih in podobnih reči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 3:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

andrej777 je napisal/a:
Nevem kako bi lahko bila v istem rangu če je Viper ravno 2x toliko kot Nidecker target in moj ni mel na sebi niti kosa karbona, kevlarja ali česa podobnega Viper je pa skoraj cel iz takih in podobnih reči.



sej pravim.... ce je bord 1x cenejsi od drugega - neka razlika more bit...
razlika v ceni je potem tudi razlika v materialih, izdelavi....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2007 1:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


No z malo iznajdlivosti in dobrim epoksijem sem mojemu bordu še za nekaj smučarskih dni podlajšal življenje a sedaj že resno razmišljam o nakupu novega borda. V četretk sem bil v Goltesu in ugotovil da se je Viper-ju od lani cena še dvignila Z -30% popusta ga dobim za 336eur....

Mi zna kdo povedati kaj več o tem bordu kot lansko leto?? Malo velik denarja je da ga kupim in probam če je to to in tudi malo me zanima kako se obnaša glede na to da sem sedaj vajen mehkejšega borda. V goltesu sem pozabil uprašat a na njihovi strani sem zasledil da rentajo samo cenejše borde Viperj-a pa ne.

Res se z težkim srcem odločim za tak nakup ker res nikjer ne najdem nič konkretnega napisanega o tem bordu.

Mislite ga je možne kje rentat za en dan?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
voodoo
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 17:33
Prispevkov: 54


pokličli v goltes in povprasaj

za nekatere modele je varjanta dobit jih na test
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2007 5:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


No vse kar je bilo treba je bil en telefonski klic

Tudi Viperja majo za izposojo tako da upam da grem enkrat ta teden na bordanje in ga preizkusim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej777
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2007 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 16:35
Prispevkov: 70


Bord rezerviran za soboto in nedeljo. V soboto grem verjetno samo na nočno na Stari vrh, v nedeljo pa na Krvavec ali Roglo.

Poročam kakšn bodo vtisi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Benlu8
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2007 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:19
Prispevkov: 3


Zdravo!

Da nebom odpiral nove teme, odlocam se za nakup novega borda in sicer nvm ali FS ali FR kaksna je razlika med obema stiloma ? Najbolj so mi padli v oci elanovi bordi ampak se nvm cisto odlocit kaj naj vzamem Pomoc bi bila dobrodosla.

Lp Benjamin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Racer
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2007 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 19:35
Prispevkov: 71


Glede na tip vprašanja ti priporočam FR!

FR deske so primerne za začetnike, saj so uporabne tako za trike kot ostale načine drsenja. FS pa so namenjene skokom, trikom, vožnji po umetnih poligonih,...

Toliko na kratko
_________________

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Benlu8
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:19
Prispevkov: 3


Hvala Racer. Am nisem bil natancen ker sem upal da bi mi kdo malo podrobneje razlozil kaksna je razlika med obema bordoma.

Na zalost nisem zacetnik(vec). Je pa drugi problem malo vecji sem (pr. 190 cm pa nogo mam 46+). Glede voznje me mikajo triki in ostele ''bedarije'' ki jih lahko pocnes z bordom. Zato nvm kateri bord naj nabavim

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Deskanje na snegu » Nakup novega borda
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB