Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Naslednja
 Katschberg « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Danes bil gor. Vreme super. Na vrhu Ainecka je malo pihalo. Proge super, snega dovolj včasih kakšna ledena plošča. Diretisima pa tudi s nekaj trave in kamenja. Mislim da je tam sploh nemogoče pripraviti proge brez kamenja saj veter veliko snega spiha pa še hudičevo strmo je. Ko sem prišel na dvosedežnico DSB Aineck me je čakalo veliko presenečenje. Po nekaj metrih vožnje je bila pod sedežnico tabla na kateri je pisalo da bo naslednjo sezono nova proga med najlepšiimi v Alpah. Narisana pa je bila še avtocesta in znak za avtocesto. Torej bo drugo leto še boljše mogoče tudi z novimi prepotrebnimi napravami.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Kako pa se pride do Katscberga na katerem odcepu se gre dol iz avtoceste? (a to že pred tunelom? tak da ni treba plačati cestnine kr je tam nekje cestninska če se prav spomnem)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 8:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Sej imaš tablo top skiregion Katschberg.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 19, 2007 10:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Sem opazil da je dobro označeno: vseeno hvala!

Danes je bil krasen dan, sončno, vetra skoraj nič skratka SUPER smučarski dan. Na nekaterih napravah je bilo treba malo počakati ampak ni bilo sile. Po eni strani pa so prednost Katscberga prav to da imajo nekaj starih naprav in zelooo široke proge tako so proge super tudi popoldan.
Lahko pa mi sploh iz st. Margerite(al kaj je tam) na vrh Ainecka potegnili kakšni 2 odklopljivi sedežnici (namesto 3 vlečnic in dvosede) to pa bi bila super in zelooo dolga proga.

fiksna 4-seda v ozdaju pa 3 sedežnica in dretissima

na drugi strani Aineka pa kraljujejo vlečnice

in še pogled proti podernejšim napravam


Kat ima še veliko možnosti za širjenje in dodatne naprave
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svere
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 2:54 pm    Naslov sporočila: . Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


...

Nazadnje urejal/a svere Ned Feb 21, 2010 3:12 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svere
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2007 6:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


Če koga zanima ima tukaj link, od webcam na katchbergu:

http://www.katschicam.at/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


http://alpinforum.com/forum/download.php?id=38898&sid=ce5c401cb8172047d09b0791317a8f89
Tukaj lahko vidite kje bo potekala nova proga. Zaenkrat še ni informacij ali bo letos stala nova sedežnica ali gondola. Upajmo na gondolo ali pa sedežnico v spodnjem delu in naprej gondolo do vrha.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svere
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 10:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


Nova proga? Kdaj pa bo dokončano? Ali je že?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2007 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Posekano je že. Naslednjo sezono bo dokončana. Upajmo na nove naprave.
Ta proga bo ena najlepših v alpah še piše na reklamnih tablah.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svere
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 12:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Feb 2007 14:44
Prispevkov: 22


ahaa...hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 877


Pa samo da postavijo še eno gondolo z vmesno postajo iz st. margarete do Aineka pa so zmagali, potem bo treba pa večkrat tja it.

No saj tudi dveh odklopnih sedežnic se ne bi branil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 02, 2007 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Jaz tam smučam ne glede na to, da so zastarele naprave(sej sploh niso toliko stare ampak v povprečju smučišča pa so) predvsem zaradi veliko boljšega terena in veliko boljšega zasneževanja ter seveda manj drena na smučišču. Z novo progo ga bo še manj. Nasljednič bom poslikal kje se bo nova proga odcepila od obstoječe. Sicer ko sem se peljal na sedežnici je nekdo rekel ''neue lifte'' seveda bi bilo super če bi obvladal nemščino in ga povprašal kdaj in kako.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tam spodaj so že sedaj bile 4 lepe proge, tako da sem prepričan, da pete niso delali brez misli na novo zelo zmogljivo napravo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2007 6:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Krasen sončen dan,a pretoplo tako,da je že prava spomladanska smuka,z južnim snegom.Kacshberg praznuje tudi 50 let smučišča in so postavili kar nekaj slik na to temo.Direttissima je dobro prevozna,brez kamnov z dosti snega,ki pa ga še mečejo na progo s strani z "rolbo "ki je pripeta na ratraku.ostale proge solidne,vse dela.
28x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2007 4:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Sem nov na forumu (no, sej berem ga sicer ze nekaj časa) zato najprej lep pozdrav vsem skupaj!!

No, v torek sem si privoščil izlet do Katschberga (prvič tam), ki sem ga "odkril" tudi predvsem po zaslugi tega foruma, in moram reči, da sem bil zelo zadovoljen!

Predvsem Diretissima in Tschaneck (črna) sta super progi in tudi sedežnici poleg njiju sta OK (odklopni).

Malo me iritira edino tisti 100% naklon, ki ga reklamirajo, glede na to, da po drugi strani Mayrhofen reklamira 78% naklon kot najstrmejšo v Avstriji. Glede na reklamo sem torej pričakoval malo hujšo strmino, kar pa seveda ne pomeni, da mi je bila proga zato kaj manj všeč. No, z dopoldansko poledenelostjo tista prva strmina čisto nedolžna tudi ni bila pa še robnike imam trenutno bolj boge...

Pogledat sem šel tudi na drugo stran Ainecka, vendar mi je bilo kasneje malo žal tam izgubljenega časa. Všeč mi je bil sicer zgornji del (proga 28 ), naprej dol pa bi bolj pametno naredil, če ne bi šel. Za vse skupaj je precej kriva tudi zavajajoča panorama, kjer so naprave na tej strani vrisane precej krajše, kot so v resnici (na podatke o višinski razliki in dolžini pa nisem bil pozoren). Predvsem spodnja dvosedežnica je neskončno dolga. Tudi proga 23 je za moj okus bolj rdeča kot črna... Fajn bi se mi zdelo, če bi v prihodnosti namesto zgornjih dveh vlečnic dali odklopno sedežnico.

Popoldne sem (poleg Tschanecka) preizkusil tudi rdeče proge na drugi strani (Sonnalmbahn, Gamskogelexpress, Sonnleitenlift - na vsakem po 1x), ki pa me sicer niso posebej navdušile. Ne, da bi bile zanič, ampak nekega posebnega vtisa pa niso pustile, nič posebnega pač. Tako sem raje pohitel nazaj in ujel še dve vožnji na Diretissimi. No, če bi bil na Katschbergu več dni, bi mi verjetno bile bolj interesantne, saj se bi verjetno naveličal samo Diretissime in Tschanecka.

Razmere: ko sem prišel ob 11 (eni pač ne maramo zgodnjega vstajanja), je bila Diretissima še v zelo dobrem stanju, nič kaj moker sneg, zgornja strmina ledena (to mi je sicer malo manj ustrezalo). Potem sem odšel na drugo stran Ainecka, izgubil dobro uro (proge na tej strani so bile vse mehke, proti dolini je tudi že nekaj kopnin, zadovoljen edino z 28, ki je bila sicer relativno mehka, vendar skoraj nič zvožena, ugodna za daljše zavoje) in ob prihodu nazaj je bila tudi Diretissima že ojužena. Tudi proge na drugi strani prelaza so bile seveda mehke, bili so tudi manjši kupi, vseeno pa je bilo možno dokaj solidno smučanje. Čisto možno pa je, da bi bil ob boljših razmerah nad temi progami bolj navdušen.

Vreme je bilo sanjsko, sonce, brez oblaka, lep razgled. Ljudi ni bilo posebej dosti (popoldne večinoma sam sedežih; na Sonnleitenliftu pa sem bil edini na celi napravi), čakanja praktično ni bilo.

Za konec še vprašanje, in sicer me zanima, ali mi lahko priporočate še kakšno primerljivo/podobno smučišče v nam bližnjem delu Avstrije. Pri tem mi je najbolj važno, da bi imeli vsaj eno (raje 2 ali več) relativno dolgo črno progo s hitro (odklopno) napravo ob njej (kot Diretissima ali Tschaneck), ostalo je drugorazredno. Seveda me ne interesirajo proge, ki sicer obstajajo, ampak so potem ponavadi zaprte. Pa vse skupaj naj ne bi bilo oddaljeno več kot Katschberg, saj v bližnji prihodnosti načrtujem samo še kakšen enodnevni izlet in tu se mi zdi 246 km, ki sem jih naredil iz Maribora, že skoraj zgornja meja (seveda pa - bližje je, boljše je). Malo sem seveda že sam raziskoval, ampak sem morda kaj spregledal. Nekaj sem gledal Mölltal, kjer vidim, da je nekaj črnih prog...pa me zanima, kakšne so kaj, se splača?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Naslednja Stran 4 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Katschberg
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB