Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Innerkrems « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mato12
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2007 9:18 pm    Naslov sporočila: Innerkrems Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2006 14:38
Prispevkov: 167


Internetni naslov: www.innerkrems.at

To je zelo veliko smučišče in meni zelo zanimivo.
_________________
-Sezona 06/07: okoli 111 smučarskih dni

-Sezona 07/08: 28 smučarskih dni
~2x_Hintertux~1x_Kaprun~2x_Turacher~3x_Wainebene~2x_Ribniška~4x_Koralpe~1x_Poseka~2x_Ošven~1x_Rogla~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
whistler
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 10:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Tako zelo veliko ni, imajo pa dobre proge.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 17, 2007 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Pa zastarele in prepočawsne naprave.Edina malo boljša in strma proga je pa zmeraj zaprta zaradi treningov.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2007 8:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Na tisti strmi progi pa vlečnica!!! Ubijalska kombinacija. Sicer pa sem bil že kakih 6 leta nazaj tam in je bila nasproti dvosede še enoseda, katera je danes štirseda. Tista enoseda je gor vozila celo večnost.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2007 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Včeraj sem si zaželel zimske smučarije in zadel v polno. Zjutraj sem sicer že podvomil v svojo odločitev za Innerkrems, ko sem se iz jasnega jutra podajal v oblake, na začetko je celo snežilo, a se je potem kmalu razjasnilo. Na prisojni strani je kmalu postalo južno, a na nasprotni strani je bil cel dan suh, utrjen, skoraj idealen sneg. Edini minus lahko napišem zaradi zaprte proge ob 4-sedežnici (smukaška tekma), a je bil zgoraj možen obvoz in nato spust po najboljšem delu smučišča. Po par minut je bilo potrebno čakati edino na 4-sedi, drugje je bilo prazno. Je pa precej omejeno število parkirišč in če ne prideš dovolj zgodaj moraš pripraviti 3Evre za parkirno hišo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 9:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Vprašanje (mogoče za Whistlerja ali pa Mikija).
Sam sem smučal v Innerkremsu pred 25 leti in se že malo pozabil na smučišče. Lanska sezono sem s SKITOP koroško karto precej smučal na tem smučišču (4X) in sploh nisem opazil, da je smučišče nekako povezano s smučiščem Schoenfeld/ Karnalm (cca 25 km prog). Nikjer nisem opazil, da je kje napisano, da Schoenfeld/Karnalm spada v TOPSKI pass. Lanska sezona je bila slaba s snegom in te povezave mogoče ni bilo. a je mogoče kdo že smučal v Shoenfeld in se vrnil nazaj (proga za nazaj je črtkana, torej off pista). A velja karta tudi v Shoenfeldu?

Smučišče mi je všeč predvsem zaradi manjše gneče v polni sezoni, relativno blizu za enodnevno smuko (Ljubljana) in dobre kulinarike.(NO.1 Wille's hutte). Smučišče na 4 sedežnici in pripadajočih 3 vlečnicah ima par dobrih prog. Skratka za vse smučarje, kratke, dolge,off-piste,lahke, srednje težke in zelo strme.
Edino malo so zaspali na novih napravah

Link neke hrvaške reklame (2008) za Innerkrems/shoenfeld/karnalm:
http://images.google.si/imgres?imgurl=http://www.eurotrend.hr/assets/images/innerkrems.jpg&imgrefurl=http://www.eurotrend.hr/html/innerkrems.html&h=806&w=1500&sz=214&hl=sl&start=18&um=1&tbnid=X08TpJTvPzPmNM:&tbnh=81&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3DInnerkrems%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dsl%26rlz%3D1T4DVXA_en___SI220%26sa%3DN

in še ena uradna stran smučišča:
http://www.innerkrems.at/panoramakarte.htm

Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Schoenfeld/Karnalm je že najmanj eno leto zaprt. Lani sem šel pogledat in je vse zapuščeno. Nekje sem tudi prebral neko obvestilo, da je s smučiščem konec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 11, 2007 11:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Tomi, hvala za odgovor, ne preveč vesele novice
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 10:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Dve leti nazaj je še delalo. Menda so že leta hoteli resneje povezati smučišči, pa so imeli težave z dovoljenjem, menda zaradi enega kmeta. Povezava je bila izvedena tudi s ski-busom. In seveda, karnten ski pas je veljal tudi tam. Kako pa je zdaj ne vem, po pisanju Tomija očitno zaprto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2008 10:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ravnokar sem se vrnil iz tega nekoliko manjšega(45 km prog, po moje pa 10 km manj ), vendar domačno prijetnega smučišča. Po petkovem smučanju na Obertauernu, ki je bolj turbo varianta z mnogo sedežnicami smo si zaželeli malo bolj mirno smučišče. Poleg tega sem se pa še bal nedeljske gneče na ostalih bližnjih smučiščih v AUT. Jutranji prihod 5 minut pred 9, zelo obetajoč, hladno (-8 stopinj) in sončno vreme. Najprej smo začeli smučat na južni strani na 2-sedežnico Blutige Alm in vlečnicah Zechner Hoehe in Mattehanshoehe, ker je bilo tam bolj toplo, vendar kmalu po 11-ih smo šli raje na drugo stran na 4-sedežnico Gruenleitennock, ker so vseeno boljše proge. Najboljša proga na vlečnici Kaernten slalom 2006 je bila cel dan zaprta, ker so jo imeli zakupljeno hrvaški tekmovalci, samo se je dalo švercat. Smučarjev za ta čas ne preveč. Proge v glavnem skozi prazne, le na 4-sedežnici je bilo treba čakat 5 minut od 13 ure popoldne. Ker so proge zdržale cel dan so skoraj vsi smučali do konca. Sploh ta desna črna proga je bila precej nevožena, fantazija na koncu. Poleg tega, da imajo zelo fajn kulinariko in so povsod zelo prijazni, pa lep sončen dan, prazne in urejene proge te kar vabi, da bi spet prišel. Vem, nekateri so manj prizanesljivi zaradi stare 2-sedežnice in preveč vlečnic. Če zamenjajo recimo 2 napravi, kaj pa to prinese, celo tono smučarjev in potem idile ne bo več. Meni osebno prav paše priti parkat na leto na to prijetno smučišče, sploh med top sezono.
Še malo slikic iz današnje odlične smuke


sedežnica Blutige Alm, ki pa ni ravno najpočasnejša.(1450 per/h)


Pogled iz naše najljubše krmilnice Willi's Hutte na 4-sedežnico Gruenleitennock. Zjutraj še malo oblakov, potem pa sonček in bolj toplo


Pogled z vrha 4-sedežnice na Koenigstuehl (2336m) in lepe možnosti za razširitev


Zgornja postaja 4-sedežnice


Pogled na zgornje proge na drugi strani smučišča iz vrha 4-sede.


Še ena, a ste opazili fejst gužvo na progah


Črna proga, postavljene proge, kmalu pod previsom so se nehale, naprej smo se mi švercal


Tista najboljša črna proga ob 16 uri, še skor nedotaknjena, njam


Še zadnji posnetek na 4-sedo ob 16 uri.

Lep smučarski dan, začinjen na koncu po prihodu v Slovenijo, z obvozom Žirovnica, Begunje, Tržič zaradi nedokončane avtoceste na Gorenjskem grr.. Tole postaja pa že prava mora. Jebo jaz te požrtne Gorenjce, skoz jim neki ni prav. DARS - gradimo avtocesto za vassssss, Mater jim, Gradnja končana Maj 2009. Prave barabe so vsi skupaj. Samo ne postov okol tega naprej, sem že zadost povedal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2008 12:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

V Innerkremsu sem se že večkrat dobro nasmučal, to nedeljo pa nisem bil tako navdušen, kljub lepemu vremenu. Sneg je bil nekam čudno drsajoč, kljub ostrim robnikom smuči niso šle lepo v zavoj. Štirisedežnica ima opazno manjšo zmogljivost, kot recimo na Mokrinah, tudi ko je bilo v vrsti samo kakih 30 ljudi ( večinoma pa precej več) si čakal dobrih 5min. Mogoče se to ne zdi veliko, a če pomisliš da brez čakanja eno vožnjo narediš v 10min... Dolga, počasna dvosedežnica je bila, kljub sončni legi, zaradi hladnega severnika popolnoma neuporabna in tako so ostale samo še vlečnice. Ampak, voziti se dobrih 100km daleč, da bi smučal na dveh vlečnicah?
Dobra stran Innerkremsa pa so vsekakor proge, ki so tudi še ob koncu dneva zelo dobre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2008 6:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Na mojem priljubljenen smučišču med glavno sezono, so že začeli z zasneževanjem. To je eno od manjših smučišč na Koroškem, kjer običajno v sezoni ni gneče med vikendom. In seveda znano po tem, da ga je Miki s Koroško letno karto v lanski sezoni, uspel prešpricat .

Zasneževanje so že začeli na osojni strani na štirisedežnici Grünleitennock in vlečnicah, kjer so najboljši tereni.


Medtem, ko na prisojni strani na dvosedežnici Blutigen Alm, proge še vedno čakajo na topove ali naravni sneg.


Odprtje smučišča je še neznanka, vendar ni za pričakovati pred sredino decembra, če bodo dobri zimski pogoji, pa mogoče prej.
V moji mladosti popularno smučišče za slovenske smučarje, zdaj pa le še senca svoje slave.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2009 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Ravnokar iz Innerkremsa, odločitev za to smučišče, vsemogoče (A, D, SLO) smučarske počitnice.
Jutranji zgodnji prihod ni obetal ravno lepega sončnega dne, kljub lepim napovedim. Vendar se je
slika kar se tiče oblakov in megle hitro popravila, vetra je bilo pa kar nekaj vse do 13 ure.
Smučarjev ni bilo prav veliko, vendar je zaradi vetra, dopoldne večina smučarjev smučala na edini
spodobni napravi štirisedežnici Grünleitennock in je bilo zaradi tega občasno manjša vrsta.
Proge so bile glede na vreme (-13 stopinj), veter, v dobrem stanju, na nekaterih mestih zelo trde.
Predvsem mi je tukaj všeč, ker na progah ni nikoli preveč smučarjev naenkrat, predvsem zaradi relativno
slabe propustnosti žičniških naprav.

Bom kar na slikah malo pokomentiral današnji dan.
Jutro, veter, oblaki, meglica

Najboljša proga zjutraj, Slalom Kärnten 2006, samo ne za cel dan, preveč strma, vsaj meni.

Desna proga iz sedežnice Grünleitennock od zgoraj gledano.

Vreme se je ves čas izboljševalo, zgornja postaja štirisede

Dokaj solidna krmilnica na vrhu sede.

Pogled na 'malo v hecu' najdaljšo dvosedežnico na svetu Blutige Alm, na njej zebe, ko hudič, če je tak mraz,
vožnja pa postane neskončno dolga.

Gozdni del desne proge iz štirisede.

Osrednja proga na štirisedi, meni osebno najljubša v Innerkremsu

Leva proga iz štirisede, zgoraj

Pogled navzgor po sedežnici, zadnja vožnja cca ob 15:30, vedno lepše vreme, hehe

Še zadnji pogled, zadnja fura, na drugo stran smučišča sedežnico Blutige Alm, samo enkrat danes smo šli tja,
preveč je zeblo dopoldne na tej odprti napravi, brrr.


Lep smučarski dan, kljub začetku naših počitnic in še vedno nemških, avstrijskih, na tem smučišču nobene gneče.
Sem pa danes prvič v tej sezoni na Hrušici srečal precej jutranjih smučarjev.
Ob vračanju domov kolona na Gorenjskem pri Brezju pred tunelom, vendar se pride skozi v 4,5 minutah.

LP


Nazadnje urejal/a Age Ned Feb 15, 2009 11:50 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2009 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Age je napisal/a:
Ravnokar iz Innerkremsa


zivjo,
super izgleda!
Koliko casa Ti je pozrla pot? Kdaj startas zjutraj?

lp, b
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2009 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Hojla, blajo!

Sej je super smučišče, če nisi preveč zahteven smučar, kar ti nisi, hehe. Pa še dosti lepa nedotaknjena narava je.
Mi običajno startamo iz LJ ob 6:50, do smučišča pa pripeljemo ob normalnih pogojih nekje 8:45, z vmesnim postankom na Hrušici.
Če si pa zelo hiter voznik, lahko startaš pozneje. Jaz sem na smučišču rajši že zgodaj zjutraj, ker so mi jutranje proge najboljše.
Če boš kdaj šel smučat sem, vedno pazi pri vremenski napovedi za veter. Cene dnevnih kart so pa tako ene cenejših na Avstrijskem Koroškem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB