Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarski učitelji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Naslednja
 Smučarski učitelji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Moja stopnja smučarske izobrazbe je...
Učitelj I.
18%
 18%  [ 33 ]
Učitelj II.
8%
 8%  [ 16 ]
Učitelj III.
2%
 2%  [ 4 ]
Učitelj trener.
2%
 2%  [ 4 ]
Demonstrator.
2%
 2%  [ 4 ]
Sem član državne izpitne komisije.
1%
 1%  [ 2 ]
Nisem učitelj smučanja, vendar želim postati.
41%
 41%  [ 74 ]
Nisem učitelj smučanja, ne želim postati.
23%
 23%  [ 43 ]
Skupaj glasov : 180
Avtor Sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 22, 2006 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Ja jaz z lopato.

_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 1:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Kaki seminar pa je na Krvavcu v nedeljo ????

Saj ni bilo nic razpisano iz strani zutsa? Predsezonski je ze bil, v Avstriji, tekme se ni...kdo pa na bozic razpisuje seminarje??
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 1:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Ej, samo to vem. Možno je pa tudi da je samo za nas, iz tega društva =)
Ne vem,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Možno je, da imate člani tega društva vsakoletno obvezno predelavo kot aktivni učitlelji smučanja, vsekakor je pa to neka interna zadeva.
Žal nimam časa, da bi prišel pogledat, druge obveznosti, tako, da se bomo mogli za kdaj drugič zmenit.


Vesele praznike vsem skupaj & srečno 2007

Lan
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
palcek
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


js grem letošnjo sezono dvojko:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 5:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Je slučajno kdo od tu naredil trojko?
Mislim da se bom drugo leto mogoče odločil za to,...
Samo ne vem če mi bi uspelo opraviti vse teste.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
palcek
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


pogoji in navodila za prijavo:

- dopolnjen 18. leto starosti,
- opravljena II stopnja,
- aktivno sodelovanje v smučarskem klubu (osnovni organizaciji ali smučarski šoli),
- najmanj srednješolska izobrazba V. stopnje,
- obvladanje vsaj enega svetovnega jezika,
- potrdilo o opravljeni praksi v smučarskem klubu, šoli smučanja, osnovni organizaciji ZUTS Slovenije?.

18 let:)trojko pa počakaj še nakj časa kakšnio 2 sezoni pa potem pojdi delat,a pa boš izkoristil potem jo če boš naredil za kar učiš te otroke pa to je dvojka čisto dost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2006 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Ja, drugo leto bom že 18, drugo imam pa vse opravljeno,.. Ma za prihodnost bi šel trojko delat, pa zaradi sebe, ker bi se rad še kaj več naučil,... Bomo videli kako bo letos.
Drugače sem pa mislil če kdo ve kakšen je program ter težavnost malo bolj podrobno.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2006 3:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Če imaš možnost it delat trojko (finančno ozadje, in znanje smučanja), jo vsekakor pojdi. Izpita ti noben ne more več vzet (razen ob hudih kršitvah al pa kaki neumnosti), in imaš za celo življenje potem nek +.
Kot UIII imaš tudi možnost še opravit pogoje za ISIA licenco (opisana na dnu), ki ti omogoča tudi klasifikacijo kot zasebni športni delavec (se pravi lahko samostojno učiš kjerkoli).

Sam tečaj UIII traja 184 ur (2 tedna, ponavadi en konec januarja drugi pa nekje v prvi polovici februarja), od tega 74 ur teoretičnih predavanj in 110 ur praktičnega dela na snegu. Opazil boš tudi povezanost na ostale panoge (telemark, bordanje, tek na smučeh, akrobatsko smučanje) in tudi 2 izmed teh se boš moral učit, ter povezava na tekmovalni vidik smučanja (postavitve prog, organizacija, itd...). Ko sem jaz delal UIII smo imeli telemark in pa bordanje. NI to za nobeno oceno, samo enodnevni tečaj, da spoznaš in vidiš kako zgledajo še ostale panoge in da veš nekaj o tem potem tudi povedati. (mariskdo ni še nikoli počel na snegu kaj drugega kot smučal, zato so to uvedli, da se izobraziš malo).

Sam tečaj oz. vsebina tečaja pa je naslednja (za sezono 2006/2007):
Teoretični del 74 ur:
- Zgodovina smučanja (2uri)
- tehnika elementov alpskega smučanja (13ur)
- specialna didaktika (13ur)
- nevarnost v gorah (4ure)
- biomehanika smučanja (5 ur)
- smučarska oprema (2uri)
- osnovna in specialna motorika smučanja (7ur)
- kodeks etike strokovnih kadrov v smučanju (2 uri)
- smučanje in zimski turizem (3ure)
- tekmovalna pravila in organizacija tekmovanj (5ur)
- osnove treniranja (6ur)
- osnove psihologije alpskega smučanja (rure)
- pedagogika (2uri)
- podjetništvo in trženje v športu (4ure)

Praktični del 110 ur:
- tehnika elementov slovenske šole smučanja
- izbiranje optimalnih metodičnih postopkov in ugotavljanj individualnih nepravilnosti v procesu učenja alpskega smučanja
- carving
- novi trendi (kratke smuči, cross, freeride, snow parki...)
- postavljanje tekmovalnih prog za mlajše kategorije
- organizacija tekmovanj
- priprava in vzdrževanje smuči
- pedagoška praksa
- nastopi pred vrsto

Če se kdo sprašuje zakaj toliko "tekmovalnih" delov zravem, je to zato, ker je UIII kot vsaka druga stopnja vezan navzdol na UII in navzgor na Trenerski naziv (ki ga lahko opravljaš ko narediš UIII). Zato je to tudi neka predpriprava na nadaljnje izobraževanje.

Da uspešno opraviš izpit za UIII moraš uspešno opraviti naslednje naloge:
- opravljen teoretični izpit (tu se piše "test" z vprašanji - ne ga podcenjevat, je kar materiala, vprašanj je okoli 170!)
- opravljen praktični izpit (opisan spodaj)
- opravljen nastop pred vrsto (opisan spodaj)
- seminarska naloga
- opravljen izpit - veleslalom (opisan spodaj)

Iz predavanih teoretičnih vsebin se piše test, praktični del izpita pa sestavlja ocena iz nastopa pred vrsto + ocena izvedbe posameznih elementov osnovne, nadaljevalne in vrhunske (tekmovalne) šole + ocena dnevnika pedagoške prakse.

Praktični izpit:
Praktični izpit je isti kot na vseh stopnjah do UIII (Ui in UII), s tem da je na III stopnji največ povdarka na prehodih (vsaj mi smo ga imeli). Čisto vse like smo delali z prehodi iz enega v drugega, včasih celo v 3 ali 4 različne elemente.
In pa seveda težavnostna stopnja se hudo dvigne. Zadnja leta je zelo dostikrat tudi vožnja nazaj (na vseh stopnjah).
Na UIII se lahko zgodi, da dobiš tudi zarezno tehniko v ozkem hodniku. Na tečaju jo imaš, na izpitu pa jemožna, vendar še je nisem nikoli zasledil, pa spremljam to že 7 let.
Koliko je vseh likov na izpitu, pa se razlikuje iz leta v leto. Mi smo jih imeli 10 (9 likov + 1 bonus vožnja, ker smo imeli katastrofalne razmere na izpitu). Bonus vožnja pa je bila terenska vožnja po stadionu, na katerem je bilo pol metra novozapadlega snega, spodaj led, in seveda razrit je bil ko motocross proga:)

Nastop pred vrsto:
Nastop pred vrsto mislim da ne bi smel bit nikakršna novost, ker je po novem to sedaj obvezen element že na vseh stopnjah (včasih je bil samo na UIII).
Če kdo ne ve kako to izgleda: Dobiš vrsto (tistih s katerimi si opravljal tečaj za UIII, ni pa muss da bo ravno tvoja skupina - gre po abecedi večinoma), enega člana izpitne komisije, ki ti reče, imaš začetnike ki že znajo to pa to (ali kaj drugega) in potem moraš ti napram temu izbrat pravilen postopek, metodiko, teren in pa lik (ali pa vajo), da dosežeš to kar je izpitni rekel da moraš narediti.
Poveš kar maš (pazi da čim manj lapaš) demonstriraš, potem pa se ostali zapeljejo isto, ti pa popravljaš napake. In na koncu te izpitni oceni. NI nič groznega, čist na izi. Samo pazit, da če ti reče da imaš 5 letnike, da jim ne nakladaš ne vem kakega romana pa govoriš slučajno kolena not, klinast položaj pa bla bla, ker te bo okol uhe vsipal:)

opravljen izpit - veleslalom
Kaj to pomeni?
Drugi del UIII je tekmovalno usmerjen (povdarek na tekmovalnih tehnikah in postopkih, ravno zaradi povezave navzgor na Trenerski naziv). Na izpitu ti postavijo veleslalomsko progo, po kateri "oddrvi" demonstrator, ti pa za demonstratorjem ne smeš zaostajati za več kot 10% njegovega časa (ne se bat, ne dirkajo ko neumni dol, čisto lepo se da to izpeljat, pri nas ni noben tega padel). Če se ti slučajno zgodi, da padeš ali karkoli, imaš možnost še enkrat peljat, niso zmaji:P

To je kar se izpita tiče. NI nek bavbav, če si soliden smučar potem ne bi smelo biti ne vem kakih težav. Dodatna prednost je še to, da na UIII srečaš zelo veliko bivših ali pa še celo aktivnih tekmovalcev, od katerih se lahko še marsikaj dodatnega naučiš (boljša kot je skupina boljše zate).

Med samim tečajem UIII boš moral pisati tudi dnevnike dela (dnevnik pedagoške prakse), ki ti jih demonstrator oceni in se na koncu izročijo članom izpitne komisije, da vidijo če se znaš pripravit na sam tečaj. Tudi nastopi pred vrsto so zelo pogosti v samem tečaju (mi smo jih imeli vsak vsaj 4).

Dodatek*
Če kdo slušajno ne ve kaj to ISIA je: ISIA pomeni International Ski Instructors Association, se pravi je to mednarodna "zveza" oz. licenca učitelja smučanja.
Kakšna je korist od tega? Po večini se uporablja za nakupe kart, ki so z ISIA izkaznico do 50% cenejše, ponekod v tujini pa celo zastojn, če učiš skupino (Francija je imela vedno zastojn na ISIA), ter za razne ugodnosti pri nakupu opreme in dodatkov. V bistvu, če ne hodiš v tujino in ne menjuješ opreme vsako leto, premisli če se ti splača Seminarji, tekma, karte in nastanitve v hotelih skupaj sešteto stanejo kar nekaj tolarčkov:)

Pogoji za pridobitev ISIA licence:
a. opravljen izpit za naziv Učitelj alpskega smučanja 3 stopnje.
b. članstvo v osnovni organizaciji ZUTS Slovenije
c. udeležba na licenčnem seminarju (tukaj je od letos dalje novost, imaš na izbiro ali greš na predsezonskega ali na posezonskega - do sedaj sta bila oba obvezna)
č. udeležba na državnem prvenstvu kadrov ZUTS
d. aktivno obvladovanje vsaj enega svetovnega jezika (čeprav še v vseh teh letih kot UIII in ISIA nisem doživel da bi to kdorkoli preveril:)
e. kandidat za ISIA mora biti predlagan za licenco iz strani svoje osnovne organizacije ZUTS (društva, kluba v katerem dela).

Če ima pa kdo še kako vprašanje, pa kar vstrelit pa bomo podebatirali.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mlavta1
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 24, 2006 5:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smučarski vaditelj
Smučarski vaditelj

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 21:30
Prispevkov: 369


Uf Lan__, tole je pa nekaj,... Zdaj mi je vse bolj jasno. Hvala ti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
AZ
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 4:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2007 4:37
Prispevkov: 27


Če koga zanima: končali smo kadrovski tečaj za učitelja I. stopnje na Rogli. Od 9ih nas je naredilo 7. V komisiji sta bila Martinšek in Jeraša. Storitve, ki smo jih imeli, so bile:
- prehodi v osnovnih položajih
- klinasti loki
- osnovno vijuganje
- vijuganje v širokem hodniku z zarezno tehniko
- vijuganje v ožjem hodniku s kombinirano tehniko
- sonožni poskoki
- nastop pred vrsto

Osebno sem bil zelo zadovoljen z izvedbo tečaja, seveda pa je imel Martinšek na izpitu neke svoje fore.....ampak OK, glavno da sem položil.

Veliko sreče vsem, ki boste še polagali enko!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
surfer
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2006 10:57
Prispevkov: 19


Mam U3 pa mi ne pade na pamet da bi mel še ISIA ker je pa seminarcek mal predrag - k so barabe!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


js grem zdej 2,upam da bom naredu:D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jetam
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2007 11:30 am    Naslov sporočila: Kaj pa zdaj? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 18:53
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

Uporabna tema. Pred slabim mesecem sem opravil sem izpit za UI, prvotno bolj zaradi sebe, pa vendar s mi zdi delo učitelja dovolj dober izziv, da resno razmišljam o učenju in UII. Ko ste vi opravili izpit, kje ste začeli poučevati? Predvidevam, da se je najbolje priključiti kakšnemu smučarskemu klubu, čeprav kot (zaenkrat še) neizkušen kader. Ali sploh obstaja povpraševanje? Za prvo prakso učim prijatelje in znance ...

Hvala za morebitne namige, nasvete,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 01, 2007 1:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Dobre učitelje se vedno rabi, pa s tem niso mišljeni ne vem kaki asi, ampak učitelji, ki jih delo veseli in so pripravljeni tudi malo več kot absolutno potrebnega truda v to vložit. Najraje jemljejo nekoga, ki ga veseli delo, predvsem z otrki, ker je teh največ...in tu se tudi odraža potem tvoj pristop do vsega skupaj. Vidiš ene ki z veseljem pomagajo, obut to, popravit to, pomagajo, svetujejo, pa ene ko dajo skoraj dobesedno roke v žep pa rečejo znajdi se kak veš pa znaš, ali pa to ni moje delo.
Kje bi pa rad učil pa si sam izberi...ne vem od kod si, poišči kaki smučarski klub, šolo smučanja v tvoji bližini pa pošlji mail, ali pa kako prijavo (kaki osnovni življenjepis z izkušnjami osvojenim znanjem) ne škodi če priložiš in boš videl kako dalje.

Obilo užitkov ob delu:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Naslednja Stran 11 od 16

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Smučarski učitelji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB