Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2006 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

zelenec je napisal/a:
Citiram:
To je logično samo če imaš tekmovalne pancerje, ki ti stiskajo nogo kot hudič. Rekreativni pancerji morajo biti taki, da ti ni treba stalno odpenjati klipsen, pa nogo vseeno še dobro držijo. Zato jaz odsvetujem tekmovalne pancerje, razen če res misliš tekmovati, pa ne zaradi cantinga, pač pa zaradi udobja.


Tudi jaz imam v načrtu nakup novih pancarjev in sem glede tega zelo slabo informiran. Torej, mi lahko poveš, kateri so ti rekreativni modeli kakšen je cenovni razpon in kje jih kupim. Ali je tudi pri pancarjih podobno pravilo kot pri nakupu kolesa, da se dobro kolo nabavi v specializirani trgovini in ne v Hervisih, Interšportih in podobnem..

Moje poznavanje trenutnih modelov pancarjev je slabše od znanja povprečnega prodajalca, zato se bom raje vzdržal konkretnega nasveta. Vsak proizvajalec pancarjev ima katalog, v katerem so opisi in namebnosti posameznih pancarjev. V trgovini zahtevaj katalog ali pa si modele oglej na internetu. Če veš, kakšen pancer hočeš, lahko v kakšnem Hervisu imaš veliko srečo in ga dobiš za pol cene. Sicer pa še moja izkušnja. Jaz sem si pred leti kupil ekstremno trd tekmovalni pancer, ki mi je bil za nameček še malo premajhen. Kljub temu, da sem več tednov gledal v njih televizijo in se sprehajal okoli, sem v njih na smučišču jokal. Potem sem si kupi prevelike rekreativne pancerje in imam sedaj občutek, da se vozim v supergah. Kar nekaj mojih smučarskih kolegov, ki imajo top model pancerjev, v njih trpi. Če smučaš za užitek je morda bolje kdaj tvegati kakšen manjši oddrs in uživati v nekoliko bolj udobnih čevljih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 19, 2006 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


belokranjec
Kako moraš človeku predlagat pancar če pa njegove noge še vidu nis.
Zadeva je sila preprosta.Pancar vzameš določen flekx - kar pa je odvisno kere smučke maš-njihova trdota saj na ferafija negrajo gume od jugota vse mora biti v vagi!!!
Pol pa greš in probavaš vse firme tega flexa
Jest imam v gležnjih široko pa sem moral vzeti dallbelo pa še te sem nesel k strelu mal raztegnit
Lan pa sem probal nordiko-pa so kar fajn nardil tako da letos ciljam na njih(rdečo-bele)
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Letos bom tudi sam primoran kupiti nove pancerje, ker so tastari premehki za nove dile. Zanima me, približno kater flex paše zraven SLX (model 03/04). Tako za orentacijo, da vem kje začeti .
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 12:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


100 pa na gor odvisno od teže oz fizične zgradbe oz višine
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


ja kak flex pa pol za rc4 sc race
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2006 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

tudi tam nekje, za potem ni vec takih razlik..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
smučač
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2006 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


kupu head s8 in sm precej zadovoln, se lepo nosi na nogi, zanima pa me kaj sploh spremeni tist spoiler k ga loh štimaš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beterneli
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2006 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:56
Prispevkov: 22
Kraj: ljubljana

Mene tudi zanima flex: 94kg
193cm
rossignol 9s
_________________
Sezona 2006/2007: 1*Kaprun, 1*Rogla, 1*Osojcica, 6*Flachau
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Leopold
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2006 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Včeraj sem šel v izvidnico v BTC. Bil sem v vseh večjih trgovinah, ampak nimajo še vseh modelov (bo bolje čez kakšen teden ali dva), čeprav ponudba boljših pancarjev ni ravno najboljša. Moram še pogledat še v Begunje. Pozna kdo tovrstno dobro založeno trgovino v Ljubljani ali okolici?

Pa še nekaj, ve kdo kje prodajajo x-socks?
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jan
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 03, 2006 7:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 19:44
Prispevkov: 187
Kraj: Ljubljana

Kje lahko kupim izdelke X-Socks?

najdi.si pomaga.
_________________
Sezona 09/10 - 40x: 16x Kranjska Gora; 8x Rogla; 6x Stari vrh; 5x Krvavec; 2x Cerkno, Vogel; 1x Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
beterneli
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2006 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:56
Prispevkov: 22
Kraj: ljubljana

Danes sem bil v Grazu v novem Intersportu nasproti Ikeje in sem si kupu nove pancerje! So letosnji model, tekmovalne, flex med 120in 130, znamka nordica, z nekim gelom v notranjosti, cena 430 eurov!! Rekli so mi tudi, da ce ne bom zadovoljen po prvi smuki z njimi, da mi jih bodo zamenjali!!! Izbira je pa zelo velika, prodajalci pa ti znajo odlicno svetovati!!!
_________________
Sezona 2006/2007: 1*Kaprun, 1*Rogla, 1*Osojcica, 6*Flachau
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 04, 2006 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


Zdej pa moraš segreti notranji del -gel pa da se oblikuje pancar po nogi.
Če te zanima boš lohka to uredil tud pr man ampak trenutno je neki prostor v dedovanju itd. Upam da boš zadovoljen z čevlji
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
beterneli
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 11:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:56
Prispevkov: 22
Kraj: ljubljana

Ne razumem, kako segreti, s cim?
_________________
Sezona 2006/2007: 1*Kaprun, 1*Rogla, 1*Osojcica, 6*Flachau
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Lux
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Pancerji se 'priklopijo' na posebne grelce, ki segrejejo notranji del čevlja - gel. Nato jih obuješ in imaš na nogi, mislim da, cca. 30 min, da se tisti gel prilagodi obliki tvoje noge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dverbnik
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 05, 2006 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Serviser
Serviser

Pridružen/-a: Sre Avg 2005 18:40
Prispevkov: 335


lej vsak dobr pancar je teba notranjost segreti in pol imeti gor cc 15 minut da se vložek prilagodi nogi. Gor itak na pancarju piše form -fit ali costum fitt-- to je to da je trba zrihtat pancar v nulo po tvoji nogi saj ima vsak svoj kalup noge-- saj veš en kalup za 1000 nog -na valja zato pa je gel ali vložek z posebanimi lastnostmi.
Če pa kreš ti smučat brez take prilagoditve pa se noga miga nore zaradi obremenirve -pa ti naredi luft in ti kmalu zmanjka klipsen za zategovati
_________________
041/311769 Dare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 2 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB