Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Novosti na Rogli?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Naslednja
 Novosti na Rogli? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2005 2:39 pm    Naslov sporočila: Novosti na Rogli? Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ali kdo kaj ve o projektih na Rogli za prihodnja leta? Letos ne bo nič posebnega, tako so mi vsaj odgovorili avgusta preko maila. Po mojem mnenju Rogla rahlo spi na lovorikah, dve fiksni sedežnici in kup starih vlečnic ni ravno bogve kakšna ponudba (da so vlečnice vsako leto sveže pobarvane in zato ne zgledajo rjaste, nič ne spremeni na dejstvu da so stare). Sistem zasneževanja pa je sploh obupno zastarel, mislim da lahko naenkrat dela 8 topov v zgornjem delu in drugih 8 na Jurgovem, tako da traja neskončno dolgo preden vse zasnežijo.

O projektu Mislinja že dolgo ni bilo nič slišati, projekt šestsedežnice Mašinžaga se je nekje izgubil, zdaj pa ne vem ali res nimajo nobenih ambicij ali pa v tajnosti pripravljajo kakšno novost in nas bodo vse presenetili?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2005 3:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


To je sramota za Roglo pa je zmagala za naj slo. smučišče. Nujno bi morali narediti novo jezero in kupiti 50 topov saj je vseeno ali so žirafe bodo saj ceneje skozi prišli in malo povečali jezero.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 19, 2005 6:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

naj nardijo neki v smeri projekta Mislinja. Čim prej. naj ne zamenjujeno Mašin Žage. Rogla rabi nove strme, DOUGE proge!!!!! To rabjo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 20, 2005 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Letos so izjavljali, da so imeli že za to sezono v načrtu širitev smučišča. Ne spomnim se imena hriba, zdaj nimam zemljevida, če gledaš od hotela dol na smučišče tam na levo. Stvar so menda zabremzali, ker so kupili Krvavec in več denarja ni bilo.

Meni se zdi, da Rogla kar dobro funkcionira, niti ni bilo posebnih problemov z zasneževanjem. Mlionske investicije zato, da boš imel smučišče prvič odprto v torek, namesto v sredo pa niso smiselne.

Za širitev proti Mislinji jaz še nisem slišal. Enkrat sem jo sicer jaz omenjal na enem drugem forumu, kot možnost povezave s Kopami in dolgo dostopno žičnico iz Mislinje. Ampak to so bila bolj moja razmišljanja. Je pa najbrž širitev smučišča nujna. Na Rogli je ogromno Hrvatov in bo z novo avtocesto še več Ljubljančanov, tako da je dren že precejšen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2005 8:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Citiram:
Letos so izjavljali, da so imeli že za to sezono v načrtu širitev smučišča. Ne spomnim se imena hriba, zdaj nimam zemljevida, če gledaš od hotela dol na smučišče tam na levo.

No, to pa me veseli, da vsaj razmišljajo v smeri širitve smučišča . Prosim če se lahko spomniš imena hriba, to me res zanima.

Širitev proti Mislinji ni zrastla na zelniku članov 'ta drugega' foruma, ampak je povsem resna ideja, o kateri smo pred leti večkrat lahko kaj prebrali v dnevnem časopisju. Prvič bi pridobili kar zanimivo progo, celo nekoliko daljšo od Jurgovega in podobne strmine, drugič pa bi Roglo krepko približali smučarjem iz slovenjgraške smeri. Zadnji dve leti pa je res bolj tiho. Ostala razmišljanja v smeri povezave s Kopami pa so menda res bolj želje smučarskih fanatikov .

Glede zasneževanja se s teboj ne morem povsem strinjati, ne gre za vprašanje 'odprtje v torek ali sredo', ampak za bolj resne zadeve. Saj če bi mrzla obdobja trajala neskončno dolgo, res ne bi bilo tako pomembno ali imaš proge odprte dva dni prej ali pozneje. Žal pa se mrzla obdobja vedno (pre)hitro končajo in neredko lahko traja dva ali tri tedne, preden lahko ponovno zasnežuješ. Recimo lani - ko smo na Pohorju že smučali v dolino, so na Rogli imeli odprto natančno Košuto in Uniorčke, zraven pa na pol zasnežena (in seveda neuporabna) smučišča Planja in Jurgovo. Potem pa vsaj dva tedna ni bilo primernega mraza.

Mimogrede, lani sem po radiu povsem naključno slišal izjavo enega od odgovornih na Rogli v stilu 'zavedamo se, da bo potrebno posodobiti sistem zasneževanja, kar pa je povezano z velikimi investicijami.' Torej se očitno zavedajo svojih pomanjkljivosti in verjetno se bodo nekoč lotili tudi tega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2005 10:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glede nove sedežnice mislim, da je šlo za hrib Komisijo. Glede umetnega zasneževanja imaš pa najbrž prav. Nisem vedel, da je stvar tako kritična. Jaz sem bil gor le parkrat in je bilo vedno dovolj snega. Rogla je bila tudi v preteklih letih odprta med zgodnejšimi smučišči. Očitno je šlo bolj za srečo z vremenom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Sre Sep 21, 2005 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Ja Rogla ima res veliko srečo da pade kaj snega. s tistimi 8 topovi ki lahko zasnežujejo naenkrat si pa res ne morejo kaj prida pomagati. Mogoče bi lahko naredili novo jezero in kupili nekaj M20 topov. Še to sem nekje prebral da žirafe porabijo 50% manj energije.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala marko, zdaj vem da govoriva o istem projektu (Komisija je pobočje v smeri proti Mislinjskemu grabnu). Sem že nestrpen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Zdravo!
Na Rogli imajo (ali pa so imeli) v planu zamenjavo vlečnice Mašinžaga z štirisedo (problem umetnga zasneževanja po trasi vlečnice),vendar je problem v tem ker je vrh vlečnive točno meja TREH občin.To pomeni trojno birokracijo......Ta vikend bom gor,pa bom malo povprašal če je kaj novega..
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Atomic
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obvlada dile
Obvlada dile

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 17:58
Prispevkov: 649


Mislim da je bila v planu 6-seda. ja na traso morš sneg dajati kar je glupo.
_________________
Live your life

21xsmuču v letošnji sezoni vse Avstrija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 1:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Lep pozdrav na temle forumu.


edit bole: to sporočilo bi kvečem spadalo k čveku! drži se teme
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 22, 2005 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

bole car.

a je komisija potrdila širitev proti mislinji? Supr. Jaaaaaaaaa To bi blo idealno da se Kope pa rogla povežeta. Velika smučišča so bolša kt mejhna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

morel je napisal/a:
bole car.

a je komisija potrdila širitev proti mislinji? Supr. Jaaaaaaaaa To bi blo idealno da se Kope pa rogla povežeta. Velika smučišča so bolša kt mejhna

Narobe si razumel. Komisija je ime hriba v smeri Mislinje. Za mašinžage je pa najbrž res smiselna zamenjava. Vlečnici sta kar dolgi in se dolgo cijaziš po njih. Je pa to v bistvu glavno smučišče na Rogli (za začetnike, ki so tudi glavni gosti), kjer je tudi največja gneča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
morel
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2005 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spammer
Spammer

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 17:34
Prispevkov: 609
Kraj: Ljubljana - valda

ja ampak slovenska smučišča rabjo NOVE PROGE!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dalojee kooš
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 26, 2005 11:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Sep 2005 13:09
Prispevkov: 457


Točn to, več prog, NOVE IN DALŠE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Naslednja Stran 1 od 20

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Novosti na Rogli?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB